Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 46

  • 45 965
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 16 876
Бебето е било 1500гр. В 29 г.с. Wink

# 286
  • Мнения: X
Ако бебето е едро за седмицата - феталната, следящото аг, трябва да насочат бременната да си направи обременяване с глюкоза, вместо да говорят за начина на раждането. Поне при мен така направиха.
 Много се натъжавам от непрофесионален подход.

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 23:44 от Анонимен

# 287
  • Мнения: 648
Много благодаря за всички отговори! Лично аз се чувствам добре , наблюдаващия ми лекар не е казал , че има нещо нередно освен , че околоплодните ми води са на границата на минимума! Според мен за лекарите е много по- лесно едно секцио отколкото нормално раждане пък и паричките са повече! Ако и бебето е наред и няма някаква пречка , за да родя нормално не мисля да се предавам !

# 288
  • Мнения: 16 876
Някоя мама с хашимото?
По каква схема ще спирате еутирокса?

# 289
  • Мнения: X
Само след консултация с ендокринолог, който има поглед върху бременни, защото след раждането до 3 месеца следва рязка промяна и така по невнимание влязох в тежка тиреотоксикоза. За София препоръчвам д-р Начев.

# 290
  • Мнения: 9 196
Много благодаря за всички отговори! Лично аз се чувствам добре , наблюдаващия ми лекар не е казал , че има нещо нередно освен , че околоплодните ми води са на границата на минимума! Според мен за лекарите е много по- лесно едно секцио отколкото нормално раждане пък и паричките са повече! Ако и бебето е наред и няма някаква пречка , за да родя нормално не мисля да се предавам !

Янита, ако се налага секцио, това не означава че трябва да си зле, просто трябва да е контролирано раждането. Според мен, разпитай по-подробно, какво притеснява лекаря, има терапии, които могат да се задействат и преди раждането. Колкото по-информирано е решението ти, толкова по-правилно ще е. Не мисля, че лекарите търсят "лесното", по-скоро безопасното. А ако не е решено, че те ще ти водят секциото, няма логика да се опитват да ти го пробутат без причина.

# 291
  • Мнения: 4 785
Ако бебето е едро за седмицата - феталната, следящото аг, трябва да насочат бременната да си направи обременяване с глюкоза, вместо да говорят за начина на раждането. Поне при мен така направиха.
 Много се натъжавам от непрофесионален подход.
И при мен точно това направиха. Нямам гестационен диабет след изследването, което изобщо не е скъпо, само времеемко и кофти, ако не имате страх от бодене, че е 3 пъти. През цялото време ми говори, че иска да го изследваме, че как ще раждам естествено, за секцио стана на въпрос като я уведомих за диоптъра си и ще ходя на консултация, за което. И ще видим, но не заради по- голямото бебе. Но то зависи и от структурата и състоянието на майката. Провери само за обременяването, както те е посъветвала и Герда. Успех.

# 292
  • Мнения: 16 876
Мър мяу, предполагам знаеш, но аз да кажа отново понеже съм в същата ситуация - диоптърът не е най-важното-  гледат се очните дъна и /не мога да възпроизведа мед.термин/ някакви ъгли на затваряне вътре.
Успех!

# 293
  • Мнения: 4 785
Мър мяу, предполагам знаеш, но аз да кажа отново понеже съм в същата ситуация - диоптърът не е най-важното-  гледат се очните дъна и /не мога да възпроизведа мед.термин/ някакви ъгли на затваряне вътре.
Успех!

Да, но при 6ти диоптър съм за консултация, за да видят ретината със сигурност, за дъната не знам дали разширяват зеници по време на бременност, някой ми беше казал не...

# 294
  • Мнения: 16 876
На мен ми разшириха с по-леки капки и по-малко количество - примерно капаха само 1 път /ако помня правилно/.
Относно ъглите ми правиха лазерна диагностика /безвредна/ и при мен там излезе проблем.

Иначе консултация задължителна.
Аз ходих в болници акад. Пашев и Зора /при Телбизова/.

Телбизова ми беше за потвърждение на първата диагноза. Тя ми беше препоръчана от АГ, а и работи с много бременни.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 25 310
Здравейте , мами! Аз съм в 31 г.с и на фералната морфология през която минах в 29 г.с лекарят ми каза , че бебето е голямо 1,500
Добре де, кое му е голямото на бебе кило и половина в 31-ва седмица???

# 296
  • Мнения: 2 408
Здравейте , мами! Аз съм в 31 г.с и на фералната морфология през която минах в 29 г.с лекарят ми каза , че бебето е голямо 1,500
Добре де, кое му е голямото на бебе кило и половина в 31-ва седмица???

Момичето сега е в 31г.с,феталната е правена в 29г.с,когато бебето е 1.500

# 297
  • Мнения: X
На братовчедка ми все така ѝ казваха - голямо е бебето, ама много е голямо, трудно ще е нормалното раждане, давай секцио. Роди секцио. Бебето беше 3100. Много я беше яд, ама много.

# 298
  • Мнения: 1 179
И аз съм с миопия (около -3 на двете очи). Бях на консултация, разшириха ми зениците (два пъти по една капка), лекарят огледа само очните дъна. Според него няма индикации за секцио.
Обаче ми се иска да се консултирам втори път, за да се убедя, че всичко е ОК наистина. Това, което ме притеснява, е, че ще трябва втори път да ми слагат капки, не знам доколко са безопасни...
Иначе преди около 3 години си правих много обстоен профилактичен преглед и тогава оглеждаха всичко (минах през три апарата), и беше наред, дори лекарят ме попита дали съм раждала, защото ако сега съм го попитала, щяла да разреши естествено раждане.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 11:56 от coelum

# 299
  • Мнения: 5 468
Момичета, пак ще кажа, че трябва да отидете при офталмолог, който да ви направи оглед с Голдман, а не обикновен очен преглед. При него първо се разширяват зениците. Правих го 2 пъти през бременността, проблеми не съм имала. Обаче, не е никак приятно. С малко над -3 диоптъра съм. Дадоха ми зелена светлина и си родих нормално без никакви последици за очите. В България е характерно много лекари да смятат, че само защото жената има диоптър, трябва да ражда секцио. Това не е така. Дори на консултацията в 9ти месец с анестезиолог, той видя в документите ми, че съм късогледа и каза, че трябва секцио. Не му обърнах внимание, тъй като имах становище от офталмолог, че няма проблем.

Относно теглото на плода, сега погледнах, че моето бебе в 29г.с. е било 1500гр. Роди се 3300гр. Никой никога не ми е споменавал, че бебето е голямо, нито че заради това трябва да раждам секцио.

Общи условия

Активация на акаунт