Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 46

  • 45 851
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 13 082
Не хранете трола момичета. Надявам се понр вие да ме разбрахте какво исках да кажа относно телосложение, височина и връзката им с нормалното раждане.

Каня се да питам нещо от известно време и все забравям. Нямам вкъщи котка, но лятото гледах котето на леля, към моментс на забременяване съм живяла с котето. Трябва ли според вас да пусна токсоплазма? Незнам защо се сещам чак сега..😒

# 316
  • Мнения: 1 179
Интересна статия за връзката между таза и раждането цък и градски легенди.

# 317
  • Мнения: 311
Нищо не пречи за твое спокойствие да си пуснеш. Аз си пусках 2 пъти Grinning

# 318
  • Мнения: 1 179
Не хранете трола момичета. Надявам се понр вие да ме разбрахте какво исках да кажа относно телосложение, височина и връзката им с нормалното раждане.

Каня се да питам нещо от известно време и все забравям. Нямам вкъщи котка, но лятото гледах котето на леля, към моментс на забременяване съм живяла с котето. Трябва ли според вас да пусна токсоплазма? Незнам защо се сещам чак сега..😒
Ако котето е само домашно, не ловува, не се храни със сурово месо, да е било заразено точно в този момент и да е била активната фаза, е много малко вероятно. След активната фаза (която е около седмица) котките не са заразни и имат имунитет.

# 319
  • Мнения: 13 082
Ами съжителствахме с котето на село, то си излизаше навън постоянно, в смисъл не беше тогава в апартамет. Попринцип е ваксиниран, обезпаразитен, домашна котка си е. Но на село не го затваряхме вътре постоянно.

# 320
  • Мнения: 4 785
Каня се да питам нещо от известно време и все забравям. Нямам вкъщи котка, но лятото гледах котето на леля, към моментс на забременяване съм живяла с котето. Трябва ли според вас да пусна токсоплазма? Незнам защо се сещам чак сега..😒
Не, ще ти кажа защо. Ти пускаш регулярни кръвни, ако имаше нещо, левкоцитите ти щяха да са в небето. Отделно аз от малко дете съм все с котките, все гонех уличните и дето се казва, толкова съм целувала и яла с немити ръце, че лошо да ти стане. Домашните ми котки, които са при родителите ми, излизат свободно навън и се прибират, когато решат, иначе и те са обезпаразитени вътрешно и външно, но не са изцяло вътрешни котки. Не съм спирала да ги пипам. Миналата година пусках токсоплазмоза след един мисед, за да видя за мое спокойствие какво-що - никога не съм карала тази инфекция и нямах към момента. Не е толкова лесно да я лепнеш. И доста не добре измити зеленчуци съм яла, бъди сигурна. Не че не може със следващите кръвни да си пуснеш за спокойствие, но да не се притесняваш, това имам предвид. Понякога и аз откачам по темата, ама залудо.

# 321
  • Мнения: 1 179
Ами съжителствахме с котето на село, то си излизаше навън постоянно, в смисъл не беше тогава в апартамет. Попринцип е ваксиниран, обезпаразитен, домашна котка си е. Но на село не го затваряхме вътре постоянно.
За твое успокоение, аз съм около котки откакто се помня и сега даже. Домашни, недомашни, всякакви съм пипала. Когато си направих изледването, за да проверя дали имам имунитет, се оказа, че нямам. За толкова години не съм се заразила. Дори по едно време живеехме в къща и котката илизаше и си хващаше мишлета (основните приносители на токсоплазмоза).
Аз повече се страхувам от недобре измитите плодове и зеленчуци, особено тези близо до почвата. По тази причина избягвам да си поръчвам навън салати или ястия, в които има сурови зеленчуци, защото не знам дали са добре почистени.
Важно е и тези, които консумират месо, да го хапват добре изпечено. Не знам дали знаете, но свинята е всеядно животно, хапва и месце, ако има достъп до него. Случва се да хапне плъх/мишка.
Винаги обаче може да си пуснеш изследването, за да си сигурна.

# 322
  • Мнения: 13 082
Благодаря ви! 🌺🤗 Май няма да пускам. Ще помисля пак, но ме успокоихте доста.

# 323
  • Мнения: X
На мен в началото на бременността, към 12 г.с, като ме "заведоха" на ЖК ми изследваха токсоплазмозата с Васермана и другите задължителни по ЗК. Лекарят каза, че тя е опасна около 4-я месец. По-късно май не е.
Щом си прехвърлила 4-я, значи няма сташно.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 14:51 от Анонимен

# 324
  • Мнения: X
Привет ! Някоя от вас да е пила аспирин протект по време на Б ? 16+5 г.с. съм АГ ми го изписа днес не знам защо , обаче в листовката пише че не трябва да се приемат по време на първи и втори триместър и се притеснявам . АГ каза че трябва да го пия до следващата ни среща която е на 22.02

# 325
  • София
  • Мнения: 137
Привет ! Някоя от вас да е пила аспирин протект по време на Б ? 16+5 г.с. съм АГ ми го изписа днес не знам защо , обаче в листовката пише че не трябва да се приемат по време на първи и втори триместър и се притеснявам . АГ каза че трябва да го пия до следващата ни среща която е на 22.02
Аз го пия от тогава някъде до сега 33 седмица , като превантивна мярка, щом лекаря го е изписал няма какво да те притеснява да го пиеш.

# 326
  • Мнения: X
И на мен ми го изписаха тъкмо около 22 г.с., а утре ме викат да правя aspi test, за са преценят да го спират или увеличават.
Назначиха ми го за високи тромбоцити и превенция на прееклампсия.

# 327
  • Мнения: 1 521
Момичета, някоя от вас има ли със захванат ембрион в тясната част на матката, или поне да сте чували някакви истории с щастлив край. Аз съм в 6 гс и доктора каза, че плодният сак се е захванал мн близо до входа на матката и не е ясно какво ще се случи. В интернет не намирам никаква информация.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 18:46 от Amerikkas

# 328
  • Мнения: X
И на мен ми го изписаха тъкмо около 22 г.с., а утре ме викат да правя aspi test, за са преценят да го спират или увеличават.
Назначиха ми го за високи тромбоцити и превенция на прееклампсия.

Въобще нямам идея за какво ми е назначен .. Имам доверие на доктора и не се сетих и да питам . Гледа ме на ултразвука и след като разгледа обстойно бебето плацентата и тн нещо му направи впечатление мери нещо...някакъв шум ( не сърцето на бебето) и след това каза че ще трябва да пия аспирин . Ама не обясни защо . Аз като чуя че бебчо е добре и се успокоявам и другото ми е все тая и не се сещам да питам Sad

# 329
  • Мнения: X
Пами, хубаво си направила. Следвай назначението на доктора. Аспиринът ще помогне. Само другия месец, ако пускаш кръвна картина си провери тромбоцитите, ако приближават долна граница кажи на доктора.

Общи условия

Активация на акаунт