Нашите кухни - 72

  • 114 368
  • 841
  •   1
Отговори
# 15
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Invisible_ , един съвет за долните открити ъглови полички. Имах такива на старата кухня. Не веднъж и тук е писано  - само прах събират и вещи се трупат, виждат се, изглежда после неподредено някак.
В новата кухня затворих този скосен ъгъл с такъв механизъм.
Оказа се много удачно решение, лесен достъп до продуктите в иначе тесен и дълбок шкаф. И механизма работи много лесно и плавно ... за разлика от този за бутилки на Блум който издърпвам със сила и не ми е удобен  много .

Блум не правят механизми за бутилки, при тях е комбинация от водач на блум + кошница и обков на rejs. В нас също съм с техен механизъм и си работи добре, вероятно има нещо ненаправено както трябва за да върви трудно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Сигурно е така. Но е факт, че не върви гладко  и си ме дразни:-) Майсторите идваха втори път около седмица след монтажа и им казах. Гледаха, струваха ...щял да се 'разработи'  Wink така си и остана естествено. Не е болка за умиране ама що пък да е така.

# 17
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
eivalin, какви са размерите на страната с котлоните? На едната схема е 160, на другата 170.
Нашата мивка е до ъгъла и от опит ти препоръчвам Вариант 1 за нея, но ние нямаме колона. Бих избрала Вариант 2 за чекмеджетата. На мен лично ми е определено по-удобно да имам необходимите прибори близо до котлона и фурната. Като цяло съм фен на чекмеджетата.
Може да се опитате да съвпаднете линиите на горните шкафчета с долните, за да изглежда възможно най-приятно и ненакъсано.

# 18
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Mikkey, koй е измислил кухнята да се разделя от врата?
Това ново строителство ли е или стар блок?
Предполагам архитекта, иначе е ново строителство.

Invisible_, благодаря, и аз така ги виждам нещата, щеше ми се ако има начин да е Г образна, но пък така ще стане по разчупена Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 234
Дано да ви е удобно. Но за мен това е некадърно проектиране. Едно е да имаш отдалечени шкафове, съвсем друго е мивката ти да е разделена от котлона и фурната с врата и през нея един да минава, друг да пренася тави и тенджери. Наистина много съм впечатлена, но знам ли, може да съм старомодна. Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 358
Дано да ви е удобно. Но за мен това е некадърно проектиране. Едно е да имаш отдалечени шкафове, съвсем друго е мивката ти да е разделена от котлона и фурната с врата и през нея един да минава, друг да пренася тави и тенджери. Наистина много съм впечатлена, но знам ли, може да съм старомодна. Simple Smile

При нас това е най-оптималния вариант, с цел оптимизиране на разходите, понеже банята се пада точно зад мивката, а комина (в който ще се свърже абсорбатора) се пада зад вратата. Както виждаш, има и друга врата в дясно от частта с мивката. Друг вариант беше да направим кухнята на един ред в дясно от дясната врата, но трябавше да се удължават тръбите и т.н. А абсорбаторът евентуално да излиза чак навън. А при този вариант, който съм показала по-назад в темата, ясно се обособява кухненска/трапезна зона в помещението и холова такава.

# 21
  • Мнения: 431
Днес си харесах плот и гръб на Egger цвят  хоросан, обаче сега гледам в сайта, че гръбчето е 8мм, това не е ли много тънко?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
А защо не стъкло с принт тухлички?


vaflichka, може ли повече инфо? На какво се принтират и къде мога да проверя?

Изглежда примерно по този начин, но е от стъкло и почистването е много лесно.


Ето тук в текстури може да видите всички модели за принт тухлички: http://glass-studio.bg/katalog-print-stklo/

# 23
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Днес си харесах плот и гръб на Egger цвят  хоросан, обаче сега гледам в сайта, че гръбчето е 8мм, това не е ли много тънко?

Повечето са така, изключенията са малко.

# 24
  • Мнения: 431
Предното което бях харесала беше на Кроношпан и мисля, че е 15 мм. Затова сега се изненадах. Shadowman според теб Кроношпан или Egger за плот и гръб?

# 25
  • Мнения: 2 495
Днес си харесах плот и гръб на Egger цвят  хоросан, обаче сега гледам в сайта, че гръбчето е 8мм, това не е ли много тънко?

Повечето са така, изключенията са малко.
Mоже да го има и на 15 мм, обадете се за който град става въпрос по телефона, за да знаете със сигурност.

Препоръчвам Егер.

 shadowman, може ли на лични да направя една консултация? bouquet

# 26
  • Мнения: 855
Здравейте Simple Smile Предстои ми направа на кухня в ново жилище. Започвам от 0-та Simple Smile Чета ви усилено и събирам идеи. Знам, че е коментирано многократно, но имам въпрос за абсорбатора Simple Smile Кухнята и хола са едно помещение вече, съборихме стената между тях. И размерите грубо са 3.50м на 9.50, височината е 2.60м. Смятах по една формула и ми излезе че мощността трябва да е над 750... Наистина важно ли е да е толкова много? Нали котлоните ми са точно под абсорбатора, с по-малка мощност безсмислено ли е да се слага? Няколко човека ми казват, че едва ли ще се наложи да го ползвам на пълна мощност и няма смисъл да се взема такъв. Много малък избор има на такива и не знам какво да правя. Нямам наблюдения, в сегашното ми жилище печката е на терасата (малка панелка)
Иначе харесах един модел, на сравнително добра цена, освен ако не трябва и нещо допълнително да се купува към него http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=102&pid=1788

# 27
  • София
  • Мнения: 4 751
Здравейте, Интересувам се от препоръки за фирма за изработване на вратички от мдф/масив за готова кухня. Имаме нова кухня от ПДЧ, на която искаме да сменим само вратичките, иначе е здрава, но не е по вкуса ни.
Разгледах опус-44 и изглеждат ок, но виждам че има и други фирми. Мисля че можем и сами да си монтираме вратичките.

# 28
  • Мнения: X
Много е важен абсорбаторът за кухня в общо помещение. Аз съм много доволна от едно Конеляно.Няма разваляне, а така хубаво дърпа, че чак отваря вратите. Пера филтъра, а едни решетчици ги пускам в миялната.

# 29
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Малки плочки, тип тухлички и други има в Мартнели. За моя изненада се оказа че поддържат наличности на склад.

Общи условия

Активация на акаунт