Нашите кухни - 72

  • 114 384
  • 841
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 626
За дебелината на плота мисля, че 3 см. е по-добрия вариант, но това опира и до повече пари все пак. Относно мивката мисля, че за гранитен плот по-елегантно ще бъде ако мивката е под него.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Вероятно е коментирано, за което се извинявам, но бихте ли ми напомнили мивките Eurolux всъщност къде се произвеждат? В един магазин ми казаха Германия, но в сайта на Лекс не намирам такава информация.

# 77
  • ...
  • Мнения: 513
Благодаря за отговора ! Simple Smile

# 78
  • Мнения: 39 373
Изпуснала съм новата тема. Връщам се да чета!

# 79
  • Мнения: 498
Приве! включвам се в темата и моля за препоръки за качествен обков на кухни. за лятото обмисляме ремонт.благодаря ви предварително.Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 694
http://www.ornamento.bg/%D1%88%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8.html

На някой може да му е от полза.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 409
Предстои ни правене на кухня. Мислех си, че като е по-голямо пространството от сегашната ни проектирането ще  е лесна работа, ама не се оказа съвсем така.

Скрит текст:

Кухнята е П образна и се получават два ъгала.
 В горната, къса част ще е хладилникът и печката с котлоните. До печката на дългата страна (както е на проекта) ще е мивката, а до нея трябва да е съдомиалната. Горни шкафове ще има само на дългата страна.
 В ъгловия шкаф до мивката трябва да се събере и газовата бутилка. Не мога да разпределя долните шкафове и чекмеджета без да ми се получат някакви странни размери накрая. Thinking
Ето една идея като за начало


Супер е! Благодаря!
Можеш ли само да ми кажеш размера на вратичките на ъгловия шкаф?

# 82
  • Мнения: 431
Харесах си тези дръжки.
Удобни ли са, има ли начин да се нараниш с дръжките на долните шкафове (имам две малки деца)?

# 83
  • Мнения: 447
Предстои ни правене на кухня. Мислех си, че като е по-голямо пространството от сегашната ни проектирането ще  е лесна работа, ама не се оказа съвсем така.

Скрит текст:

Кухнята е П образна и се получават два ъгала.
 В горната, къса част ще е хладилникът и печката с котлоните. До печката на дългата страна (както е на проекта) ще е мивката, а до нея трябва да е съдомиалната. Горни шкафове ще има само на дългата страна.
 В ъгловия шкаф до мивката трябва да се събере и газовата бутилка. Не мога да разпределя долните шкафове и чекмеджета без да ми се получат някакви странни размери накрая. Thinking
Ето една идея като за начало


Супер е! Благодаря!
Можеш ли само да ми кажеш размера на вратичките на ъгловия шкаф?
Долният шкаф е г-образен с размери  88/80 см вратите лявата 30 см дясната 22 см, газовата бутилка трябва да може да влиза

# 84
  • Мнения: 337

Харесах си тези дръжки.
Удобни ли са, има ли начин да се нараниш с дръжките на долните шкафове (имам две малки деца)?

И аз много ги харесвам, но според мен няма да са удобни. Да се нараниш не знам, но със сигурност ще се закачат дрехи и джобове като" се шета" Simple Smile Особено като бърза човек...Имахме едни парапети във входа на блока...редовно ме завръщаха с крачка назад Simple Smile. Я за чанта, я за дреха. Иначе са красиви и със сигурност удобни за отваряне на шкафове и чекмеджета. Аз накрая се спрях на едни подобни, които обаче нямат такива стърчащи краища.

# 85
  • Мнения: 431
makoka ще покажеш ли на какви се спря?

# 86
  • Мнения: 6


Моля за малко  помощ, незнам как да наредя мебелите в кухненският бокс. Кухненските шкафове ще са на стената с дължина 3.13м. , като в най-лявата част се предвиждаше висок хладилник. Но пък така няма да може да се отваря прозорецът. Кухнески висящ шкаф също ще пречи така ,че  и това отпада.
Хрумна ми идеята да преместя мивката под прозореца, но височината от пода до перваза на прозореца е 82см така, че и това отпада.
В лявата част до прозореца ще е някак си празно

Пробвах да направя и 3D  чертеж на тази схема но нещо не ми се получава с онлайн програмите. Ако някой има свободно време ще се радвам да го драсне набързо.Височината е 2.48

Мерси.

Последна редакция: пт, 26 яну 2018, 22:46 от lotariq

# 87
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
lotariq, много ми харесва мивка пред прозорец, но за съжаление нямаше как да се осъществи при нас. На твое място бих смалила отвора на прозореца във височина, не знам на какъв етап сте и дали може да смените дограмата.

# 88
  • Мнения: 6 295
И моят прозорец беше на тази височина. Подзидахме го отдолу и го вдигнахме с 15-20 см. Ако има как и аз те съветвам да помислиш в тази посока.

# 89
  • Мнения: 6
Не е възможно .
Дограмата вече е сменена.
Вариант със иззидване на прозореца вече отпадна

Общи условия

Активация на акаунт