Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 975
  • 725
  •   1
Отговори
# 315
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Тия дългите уикенди в чужбина колко пари ви излизат? И с деца или без деца ходите?

Ами правим и двете ....иначе като цени варира......напр. женската група ходихме в Милано миналата година - три дена с две нощувки, самолета по £50 return и хотела по £110.00 на човек за двете вечери с включени закуска и вечеря плюс €10 за двете посоки автобус до Бергамо ( полета беше до там, но пътя е около 35-40 Мин на посока).

Сега в Неапол билетите ни са по £100 , но е уикенд с банк холидей...хотел още не сме взели.

# 316
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Аз много обичам да се ровя и търся хотели и квартири в Booking Simple Smile

# 317
  • Мнения: 3 234

Ами моя син е така. Но нищо специално не съм правила. Писах го като първо желание и за свой кръщелното, дори не искаха и да е преведено.

Класира се по последната точка, че трябва да приемат % не католици.

Много ще ме улеснят, ако нищо повече не ми искат.

# 318
  • Мнения: 8 925
Дежи, просто си избери няколко места, където искаш да отидете, следи цените и ще се ориентираш. Ние сме ходили за по 5 дни през ваканциите с допълнителен ден в края. Така поне връщането ни е на  по-ниска цена.

# 319
  • Мнения: 33
Здравейте, незнаех къде точно да пусна темата и го правя тук. Давам по същество. Работила съм няколко месеца в Англия ( Лондон ) , след което се прибрах тук. Не възнамерявам да се връщам скоро и искам да затворя банк акаунта си, писах на банката, но те така и не позвъниха. Та, някой има ли идея дали при положиние, че не влизат пари ще я затворят сами след време или ще стои замразена ?

# 320
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Влизам да се похваля, че след година и малко проверки документи и какво ли не, най-накрая имах посещение от Ofsted и си чакам сертификата за childminder, ако знаех че ще отнеме толкова време едва ли щях да започна курса Simple Smile

# 321
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Браво, Усмивчица, честито!

Хубавите неща стават бавно, клише но факт 😊

# 322
  • Мнения: 9 196
Здравейте, незнаех къде точно да пусна темата и го правя тук. Давам по същество. Работила съм няколко месеца в Англия ( Лондон ) , след което се прибрах тук. Не възнамерявам да се връщам скоро и искам да затворя банк акаунта си, писах на банката, но те така и не позвъниха. Та, някой има ли идея дали при положиние, че не влизат пари ще я затворят сами след време или ще стои замразена ?

Зависи от вида на акаунта, в коя банка е точно и периода на "неактивност". Ако искаш дай повече подробности, ще отида да питам. Или ще им звънна.

# 323
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 304
Усмивчица честито Simple Smile

Лолитка не ги затварят, скоро познат който си мислише че сметка която е имал преди 9 години и не ползва е закрита, се оказа, че не е. Обади им се по телефона.

# 324
  • Мнения: 3 234
Лолитка, бих им звъннала по телефона.

Усмивчице, честито!

# 325
  • UK
  • Мнения: 4 311
Дежи, просто си избери няколко места, където искаш да отидете, следи цените и ще се ориентираш. Ние сме ходили за по 5 дни през ваканциите с допълнителен ден в края. Така поне връщането ни е на  по-ниска цена.

Благодаря, ние сме букнали сега за априлската 5 дни в Мадрид, но не ни излиза точно дълъг уикенд Simple Smile Примерно искам през лятото да мръднем до Франция за 2-3 дни някой уикенд, може с колата, може със самолет, но не знам как да го планирам.
А да знаете за някакви кратки организирани автобусни екскурзии към западна Европа да се предлагат? Да мога да мръдна нанякъде за 2 дни с приятелка, без мъж и деца? 

# 326
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Дежи, просто си избери няколко места, където искаш да отидете, следи цените и ще се ориентираш. Ние сме ходили за по 5 дни през ваканциите с допълнителен ден в края. Така поне връщането ни е на  по-ниска цена.

Благодаря, ние сме букнали сега за априлската 5 дни в Мадрид, но не ни излиза точно дълъг уикенд Simple Smile Примерно искам през лятото да мръднем до Франция за 2-3 дни някой уикенд, може с колата, може със самолет, но не знам как да го планирам.
А да знаете за някакви кратки организирани автобусни екскурзии към западна Европа да се предлагат? Да мога да мръдна нанякъде за 2 дни с приятелка, без мъж и деца? 


За Франция няма много философия. Ако сте с колата, купуваш билет за ферито, гледаш си маршрута предварително , има магистрали да се плащат ако ще ходите до Париж, но не знам цените им.

Аз ползвам booking.com за хотели и засег нямам оплаквания, но чета много ревюта преди да избера. Цената не е водеща, предпочитам малко повече да платя, но да е хубав хотел или BB.

Гледам също по Гугъл на какво пешеходно разстояние е от точките за посещение.

За Мадрид мога да ти дам tips да си някъде в центъра. Оттам ползваш само CITY tour bus 25 Евро/човек за 2 дена. Има три линии, безлимитно on and off и отразяваш повечето забележителности. За музея Прадо ако ще ходите си купи билети предварително защото са много големи опашки , ако чакаш на място.

Ако ще е самолет, набелязваш си потенциални дати и следиш цените.

За други екскурзии има за пенсионери......ще трябва сами да се организирате, не е толкова сложно.

# 327
  • UK
  • Мнения: 4 311
За Мадрид ще сме в центъра, да, аз съм ходила и преди и имам идея, в Прадо нямам намерение да влизаме, че то цял ден няма излизане от там, а и с малки деца не си е работа. Смятаме да е лежерно, ако е слънчево да обикаляме кафетата, парка и градините на припек. До Толедо ми се ходи, гледах, че с влака е 10на евро и не повече от час път. Благодаря за включването, Аве.
Вчера се усетих колко съм загубена, понеже полетите са букнати отдавна, връщането ни е в неделя точно на българския Великден. Само път и никакъв празник. Rolling Eyes Успокоявам се, че не съм само аз, гледам, че бг училището и те са го писали учебен ден тогава. Joy

# 328
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте момичета имам следния казус и реших да се допитам до вас.В нашата практика много трудно записвам часове и като цяло в началото на месеца успях да запиша час за детето за края на февруари.Часът е сутринта във вторник.Да кажа ли в училището,че е на доктор и за това ще отсъства или да попитам да го върна след часа.Не знам как да постъпя или да звънна и да кажа,че е болен.До сега няколко пъти се случваше да е зле с температура и т.н. и когато звънна в училището давам причина болест не е имало проблем.Онзи ден ми изпратиха бележка за миналия месец за един ден явно не са получили обаждането,защото още пазя записа в телефона в деня,в който съм звъняла,но се надявам,че няма да го пишат като неизвинено.

# 329
  • UK
  • Мнения: 4 311
Он.баждаш се, казваш, че отивате на преглед и после веднага ще го върнеш на училище и това е. Ако се чувства добре, не е оправдано заради преглед да пропусне целия ден.

Общи условия

Активация на акаунт