Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 954
  • 725
  •   1
Отговори
# 330
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Он.баждаш се, казваш, че отивате на преглед и после веднага ще го върнеш на училище и това е. Ако се чувства добре, не е оправдано заради преглед да пропусне целия ден.
И аз така мисля,че е най-добре,но исках и до вас да се допитам за съвет.Благодаря.

# 331
  • Мнения: 3 229
Леле, колко е трудно записването на часове при вас 😲 Къде сте? Всички практики ли са така?

Когато ми се е налагало звъня да кажа, къде е и кога ще го върна. Веднъж дори помолих да му запазят обяда, защото не трябваше да яде за тестовете в болницата и съм много благодарна, че ми влязоха в положение и детето не стоя гладно цял ден.

# 332
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Аз имам чувството, че живея в друга държава като слушам Simple Smile Вчера звъннах в 15.30 и помолих за час за същият ден за детето. В 18.30 ми звъннаха да отидем, лекарката ни прие в извън работно време. Бяха извикали още едно семейство с дете и още 3 ма пациенти.

Явно има практики, които изнемогват, не знам.

# 333
  • Мнения: 3 229
Илейн, и в двете практики, в които сме били, в два различни града има часове, ако не днес, то за утре както и възможност за спешни часове. В новия град имаме и дежурен кабинет пак със записване на часове от 7 сутрин вечер до 10. Реално на walk-in centre ти се налага да отдеш по нощите или в почивните дни, ако закъсаш със здравето.

Когато се местихме четох ревютата на практиките около нас и за най-близката пишеше, че чакат по две седмици за час. Съответно отпадна веднага. Според мен до някъде е свързано с мениджмънта и организацията на работа.  Ама месец напред да записват за ЛЛ.....това вече ме втрещи. Аз толкова чакам за специалист с направление....

# 334
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Месец напред при нас се записва, ако не е спешно.
За спешно дават час същия ден. Нашата практика не е с добро ревю и в местните групи много я плюят, но да чукна на дърво, до сега с часовете там проблеми не сме имали за тези 13 години.
Последните пъти се обаждах за часове за мен, не беше спешно, единия път просто ги питах дали при тях или в sexual health clinic. Въпреки това те веднага ми даваха часове за същия ден или за следващия, което ме изненада много та чак притесни, защо се разбързаха, на умирачка ли съм 🤔 😂

# 335
  • България моята родина
  • Мнения: 201
В Мидълзбро сме,като цяло не се оплаквам от практиката,а в случая им казах,че не е спешно,но и декември беше със едра шарка като ще кажете нали е шарка,но гърлото му беше толкова зле и гной и така разранен по устата и във устата,ходихме два пъти на крак върнаха ме,по телефона ставало само.Звънях на спешните телефони и ме препратиха към аптека,която да каже какво да пие и накря успях да запиша час за 7 вечерта на следващия ден в другата практика.Там докторката беше изключително добра видя колко е зле изписа торба с препарати да облекчи поне гърлото.Не знам може и при мен да е проблема езика ми не е перфектен,но за сега се оправям и без помощ за превод.
В случая ще го заведа на доктор тей като от както сме тук астмата му започна да се обажда и искам да го изпишат лечение.
Благодаря ви за отговорите ще го върна след часа при доктора в училище.

# 336
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
И при нас се чака по месец и поввче, ако не е спешно. Ако получи силни астматични пристъпи, би трябвало да ви приемат веднага. Веднъж диагностицират ли астмата, ще е по-лесно за следене и изписване на препаратите.

# 337
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Аз няма да казвам коя практика подред ми е това  Joy но по стечение на обстоятелствата се местихме в различни градове, най-дългото чакане за час ми е било седмица.

Но се убеждавам че тук едно с едно не си прилича Simple Smile и се радвам, че сме имали късмет да попадаме на свестни практики и доктори.

# 338
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Надявам се да не стига до спешни случаи,да видим какво ще кажат във вторник.В България си е диагностициран,но не пие лекарства от година и мислех,че го е израстнал.

# 339
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
И аз нямам забележки към нашата практика. Почти винаги мога да взема час за същия ден.

# 340
  • Мнения: 3 229

О, почти съседка. Другия уикенд имаме планове да ходим до Preston park museum. Имам и още няколко набелязани обекта във вашия район, но чакам да се стопли времето.

# 341
  • България моята родина
  • Мнения: 201

О, почти съседка. Другия уикенд имаме планове да ходим до Preston park museum. Имам и още няколко набелязани обекта във вашия район, но чакам да се стопли времето.
Супер ти в кой град си?
Да си кажа честно май май нищо още не съм посещавала освен местните паркове и отскочихме до съседния Redcar поне да се порадваме на морето.😁😁😁

# 342
  • Мнения: 3 229
В Tyne and Wear сме. В един град живеем, в друг е училището на детето, в трети му е градината, в 4-ти и 5-ти работим, в 6-ти ни
е библиотеката, в 7-ми и 8-ми пазаруваме....много ми е труден този въпрос, от кой град сме при тази ситуация 😂 За мен цялата област си е едно.

В Redcar май месец трябва да има пясъчни фигури(едва скоро го разбрах това) и задължително ще се ходи.

Ако имате кола, има много какво да се види в района. От почти 3г неспирно обикаляме и сме видяли само малка част от нещата.

# 343
  • България моята родина
  • Мнения: 201
В Tyne and Wear сме. В един град живеем, в друг е училището на детето, в трети му е градината, в 4-ти и 5-ти работим, в 6-ти ни
е библиотеката, в 7-ми и 8-ми пазаруваме....много ми е труден този въпрос, от кой град сме при тази ситуация 😂 За мен цялата област си е едно.

В Redcar май месец трябва да има пясъчни фигури(едва скоро го разбрах това) и задължително ще се ходи.

Ако имате кола, има много какво да се види в района. От почти 3г неспирно обикаляме и сме видяли само малка част от нещата.
😁😁😁
Пясъчните ще ги проуча до там ми е лесно с автобуса бързо се стига.
Нямаме кола за момента застраховката си е доста и се отказахме-ние пък наопаки училището е на 15 мин.,работа на мъжа на 12мин и центъра на толкова някъде та колата ще почака.Пък и от както съм тук кантара плаче и трябва повече крачки да се въртят.😁

# 344
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Weston super mare също правят изложба с пясъчни фигури всяко лято и на различна тематика Simple Smile

Gapamilo, мятай се на колело. Хем по-голямо разстояние покриваш, хем спортуваш 😂
Аз намерих разни колоездачни групи в района, но най ми харесаха групите на Breeze от този сайт, https://www.letsride.co.uk/
Редовно следя какво излиза и ако ми хареса, се записвам. Начинанието е абсолютно безплатно, спонсорирано от British cycling и HSBC. Лидерите на групите са сертифицирани и много може да се научи от тях за колоезденето и дори ремонт на колело Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт