Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 941
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 222
И нас ни побъркват от смс-и (цяла седмица за утрешния ден без униформи), но нищо индивидуално. Всички бланка са онлайн, плащанията също.
Като се беше прибил, key worker-а му звънна по телефона да ми каже.

# 676
  • UK
  • Мнения: 4 308
Нас ни заливат с писма за всичко, дните с преобличане са си важни, то нонстоп има нещо, много се дразня вече, то не бяха пижами, спортни дни, дни на книгата, и за всеки топик на всеки срок отделно, обличаха се като полицаи, доктори, войници и какво ли не, сега ще се обличат в onesies за autism awareness, аз нямам нищо подходящо и естествено не ми се купува и не знам...
Пращат писма за всичко, а когато е нещо важно, пускат смс-и, Памперс, говори с някой от по-висшестоящите, системата им хич не е добра. Организирай ако има как някаква фейсбук група примерно между родителите поне, там тези неща ще се обсъждат и ще имаш и там някакъв достъп до информация. При нас такива неща няма, но чувам, че по други училища има.

# 677
  • На острова
  • Мнения: 1 275
И при нас пращат смс-и, имейли и писма в чантата, + залепят постери на входната врата на класната стая. И моят мъж също получава смс-и и мейли, но неведнъж се е случвало да забравим за някое събитие. И само един път ми се е случвало да ни чака в офиса, беше енд ъф търм и нали свършват по-рано, просто не се координирахме. Питах го дали е бил единствения да чака в офиса и каза, че е имало доста други деца. Беше възмутен как някои от тях плачели за родителите си, моичкият си извадил книга да чете докато чака. Иначе когато свекърва ми води малкия на у-ще, почти никога нищо не разбирам от нея, нито чете постера, нито пък някой и казва нещо.

# 678
  • UK
  • Мнения: 4 308
Аз легнах един ден с малката да спим на обяд и се успахме и го взех един час по-късно. Бяха го пратили на афтърскуул клъб да играе с другите деца. Питали го къде е майка ти, той казал сигурно спи и те още като звъннах, ме питаха ти спа ли досега, умрях от срам. BlushBlushBlush

# 679
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Ти призна ли си, че си? 😆

# 680
  • Мнения: 9 196
Аз легнах един ден с малката да спим на обяд и се успахме и го взех един час по-късно. Бяха го пратили на афтърскуул клъб да играе с другите деца. Питали го къде е майка ти, той казал сигурно спи и те още като звъннах, ме питаха ти спа ли досега, умрях от срам. BlushBlushBlush

Всички сме минали през това ... тези малки предатели Sweat SmileSweat Smile

# 681
  • Мнения: 3 222
То може и да има ФБ група. Но аз не се виждам с никой родител, не ги и познавам. Децата също не познавам освен едни близнаци, които също остават на занималнята следобед, но само баба им съм засичала 2-3 пъти.
Организацията на самото училище е супер. Там забележки нямам. Проблемът си е локален в групата му и с техните си занимания.  

dejie, според мен не е изолиран случай това със спането. Колко бременн и майки, работещи нощни смени има...

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 11:43 от Pampers

# 682
  • Мнения: 8 906
Памперс, а сигурна ли си, че не е имало писмо и ти да си го пропуснала? Ако си сигурна, че не е твой пропуск, в интерес на детето ти е да приемеш мненията, че има проблем в организацията на училището ви. Тук също не са перфектни хората и също допускат грешки. Не може да оправдаваш стафа, а да очакваш дете на 4 и половина да е запомнило всичко.
Изненадана съм, че нямаш никакви контакти с други родители. Останала съм с впечатлението, че си много оправна и контактна. Толкова ли не може един ден почивен да вземеш, да се запознаеш с 2-3 майки от класа и да си размените телефони? На никакво тържество ли не успя да отидеш и да се видиш и с други родители?

# 683
  • Мнения: 3 222
Благодаря, Блу! Така е. Но предвид, че съм в училището преди отварянето му и след затварянето му(на класните стаи и на офиса) няма как да видя който и да е  родител, водещ детето си в 9 и вземащи ги в 3 часа. Комуникирам само с персонала на занималнята, но те информация за училищните процеси нямат. И няколко пъти по телефона съм се чувала с офиса. Родителите, които засичам сутрин, са на големите деца.
Дори и да не получа от училищните бележки, със смс и на страницата им се публикува всичко. За това казвам, че не е проблема в училищната организация, а само в групата му. Само локална тяхна информация не стига до нас. В случая те са знаели, че деца от градината без придружител няма да се допускат (за случая дето си е отвисял на диванчето). Но и за 1ва година деца от градината остават целодневно. Не ги оправдавам изобщо, просто разбирам от къде идват пропуските. И предвид, че е единствен от 60 деца, колко му е да се изпусне тоя факт.
След случката с костюмите писах писмо до key worker-a му (така се бяхме оговорили на първата родителска, ако има нещо или да ми звъннат или да ми пускат писмо по детето). Отговори, че информация се изнася ежедневно на таблото и ще има предвид, че достъп до него нямаме. Последва писмо от нея, че има изложен график за родителска и кога би ми било удобно да отида. Явно се успокоих, че проблемът е решен. Ама ето на - пак ни забрави. Надявах се вчера да поговоря с някой родител. Но всеки дърпаше детето на страна да го преоблича за дискотеката или бързаше да го вземе и да замине. Опитах се да запомня 1-2 майки по физиономия с цел там да ги заговоря, така и не ги видях повече в блъсканицата. Та си изпуснах шанса да се запозная с някой.
Май ще се възползвам от съвета ти да си взема отпуск началото на другата учебна година цяла седмица да го водя и вземам с всички останали деца, за да се запозная с родителите и да разменим координати. С единично ходене ( както разчитах вчера да стане) явно няма да се получи.
Тържество имаха само едно за Коледа. Излязохме от работа колкото набързо да присъстваме и веднага след изпятите песнички си тръгнахме (по време на представлението с кой да говориш). ММ е изключително труден за излизане от работа, дори отпуските им са фиксирани, а аз мога само ако шефовете са тук, за да остане един от тях в офиса.

# 684
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Памперс, а сигурна ли си, че не е имало писмо и ти да си го пропуснала? Ако си сигурна, че не е твой пропуск, в интерес на детето ти е да приемеш мненията, че има проблем в организацията на училището ви. Тук също не са перфектни хората и също допускат грешки. Не може да оправдаваш стафа, а да очакваш дете на 4 и половина да е запомнило всичко.
Изненадана съм, че нямаш никакви контакти с други родители. Останала съм с впечатлението, че си много оправна и контактна. Толкова ли не може един ден почивен да вземеш, да се запознаеш с 2-3 майки от класа и да си размените телефони? На никакво тържество ли не успя да отидеш и да се видиш и с други родители?

Защо пък се изненадваш? Един почивен ден и запознанства с 2-3 майки не оправят ситуацията.....да не говорим,че местните не изгарят от желание да се запознават с чужденци, нито пък аз имам желание да създавам "приятелства". За себе си съм казвала много пъти,че приятелки англичанки не съм имала и няма и да имам......

# 685
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
То това не е приятелство, а по-скоро полезен контакт. И да, един ден и аз мисля, че не е достатъчен.
Аз с childminder си бях супер, тя всичко знаеше и ми напомняне също Simple Smile

# 686
  • Мнения: 3 222
Мери, тези дни и аз си мисля за childminder. Почти същата сума се плаща като за afterschool club, но не само ще се среща с учителите и ще е в час с нещата, а и би могла да го води на някви извънкласни занимания. Те нали обикалят все по ферми и мероприятия разни.

# 687
  • Мнения: 8 906
Един ден може поне да постави някакво начало. И ако Памперс иска да има някаква връзка с други родители с цел да е по-информирана какво се случва в групата, тя е тази, която трябва да инициира контакт, защото другите майки дори може да не се сещат за нейното съществуване.
Никой не говори за приятелства. Тук не сме приятелки, но пак си говорим, нали?

# 688
  • Мнения: 3 222
Така е, Блу. Определено ще променя нещата. Другите родители дори не знаят, че съществувам. Не търся приятелства, ама поне ако се свормира ФБ група или се разменя някаква информация да знаят, че и аз съм майка на дете там и ме касае.
Свършват занятията и докато родителите си вземат децата от 1ва смяна моят е на обяд, после като си вземат децата от 2ра смяна-моят е вече пратен на занималнята. Та те дори него не виждат.
Просто ми светна лампичката за потенциални бъдещи проблеми и съм благодарна на всички ви за мненията, защото са ми от полза при вземането на  нужните мерки/промени.

Да сменим малко темата - къде ще сте за Великден?
Мери, за кога отложихте вело разходката?

# 689
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Pampers, през учебно време няма как childminder да води децата някъде, защото те са няколко деца и като ги вземат от училище, родителите започват да идват да си ги прибират по различно време. Най-много, ако ходи в някой училищен клуб, се навиват час по-късно от училищния клуб да ги приберат, но е хубаво да го уточните това, ако се спреш на подобна опция. През ваканциите само може да им организират нещо, ако имат по-голяма кола, но не всички го правят. Но при хубаво време ги водят из кварталните паркове и ги събират с други групички водени от childminders. Както и посещения в библиотеките, където през ваканциите има много организирани занимания за децата.
Клубовете също през ваканциите организират day trips до различни интересни места. Синът ми ходеше в клуб и дори след като родих дъщерята и си бях вече в къщи, ме молеше през ваканцията един или два дни да продължава да ходи на клуба и то точно дните, когато им организираха такива екскурзии 😂

За Великден, отложеното ми колоездене ще е на 30ти, 31ви имам друго букнато отдавна. На 1ви още със сина се уговаряме, мислехме на гости в Портсмът да му ходим, но той щял да е в Бормът при приятелката си. Та сега чакам потвърждение от него, че могат да ни вместят в графика си 😂 На втори мисля да "мързелувам" в къщи, което включва пране и подреждане на къщата Sad
Вие подредихте ли си графика вече? Easter egg hunt ще има ли 😁

Общи условия

Активация на акаунт