Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 955
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Явно нещо им куца организацията. Как ще го оставят сам да чака?

# 661
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
За католическото ми искаха да им предоставя кръщелното. На този етап непреведено. Ако не намерили те кой да им го преведе, щели да ми звъннат.

Имам и аз питанка към работещите родители, които водят децата за закуска и ги вземат от занималнята вечерта. Как се снабдявате с актуална информация? Информационните табла в офиса и в класната стая не ги виждам, преките му учители не ги виждам. Супер важните неща ги пращат по мейл или в раницата на децата. Но всички други дребни ежедневни неща са по таблата, а жените от занималнята са отделен ресор и нямат никаква представа за нещата. Например, единя ден оставяйки го виждам две деца от групата му с костюми на супер герои, заговарям баба им и така разбирам, че трабвало днес да ходят така. Бегом до вкъщи да нося неговия.

Хич не ме питай колко пъти съм била в такава ситуация първите години. После се научих да им следя уеб саита, защото всичкото инфо е там.

# 662
  • Мнения: 3 229
Аве, и там не ги обновяват тези ежедневните. Всичко какво учат в момента, кой какво ял ежедневно, къде са ги водили, кога ще са на forest school и т.н. е на таблата във фоайето на тяхната стая.

Деми, сам не е бил. Секретарките също са там. Просто си е отвисял на дивана им скучаещ. Баща му го вземаше тогава и от салона, където е занималнята след часовете, го препратили към рецепция. Тогава беше коледния им базар. Иначе като организация са много добре. Покрай снега бяхме най-информираното училище. Родителите на деца в училището до нас например черпиха информация от официалния сайт на общината и от радиото ще ходят ли или не цели 3 дни и до последно не знаеха.

Разбрахме вече,че до Y3 децата нямат право сами да са по мероприятия и за да присъстват трябва да са с придружител. А има ли мероприятия, afterschool club няма.

Докато не се научи да споделя самия той информация с нас, ще страда. Сигурна съм, че са коментирали и костюмите, и базара, и дискотеката.......Ама от него и гък не мога да изкопча какво правят в училище. А и не мога да заставя някой при 480 деца да се съобразява с нас и да ни дондурка. Благодаря за споделения опит!

# 663
  • Мнения: 8 919
А аз съм сигурна, че е ангажимент на възрастните в градината да информират родителите какво предстои. Дали с писма в чантата на детето, дали по ел поща, ФБ, уотсап, ежеседмични вестници от 2-3-4 стр. с кратък календар за предстоящи събития и случки през миналия период...

# 664
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
На мнението на Блу съм. Не може да се разчита, че дете на 4г може да докладва всичко, това са мероприятия на у-щето и учителките най-малко трябва да информират всеки родител. Моята дъщеря също много малко споделя и понякога толкова объркано, че ако чакам на нея, нищо няма да знам.

# 665
  • Мнения: 3 229
Да, излагат информацията на таблото, до което достъп нямам.
Графикът за училищните дни-почивни, безуниформени и т.н. го получаваме първите дни на семестъра и после имаме безброй напомняния, това се ръководи от офиса. Ще пиша пак писмо до key worker-a му да я питам какво планират следващите седмици. Май друг вариант няма.
Хубавото на целодневната градина е, че имах постоятен достъп до учителите му и предостатъчна информация за всичко . Вече завиждам на неработещите майки или тези на смени, които хем се виждат с учителите, хем се познават с родителите на другите деца...

# 666
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
На мнението на Блу съм. Не може да се разчита, че дете на 4г може да докладва всичко, това са мероприятия на у-щето и учителките най-малко трябва да информират всеки родител. Моята дъщеря също много малко споделя и понякога толкова объркано, че ако чакам на нея, нищо няма да знам.


Учителките да информират всеки родител?????!?!?!?!?!?! при средно минимум 200-300 деца?????

Ами имаме учителки в темата тук, да се изкажат дали е възможно.....

# 667
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Както каза Блу, пускат се бележки в чантите на децата. Има си начини. Естествено е нещо да се пропусне, но важните неща..Особено при малките деца в ресепшън примерно, децата са с едни и същи учители по цял ден и изобщо не е невъзможно да се информират родителите.

# 668
  • Мнения: 1 383
При нас слагат писма в чантата на детето за всякакъв вид неща или мероприятия ,които предстоят и каквото има да информират родителите.
Иначе и моята дъщеря е стояла да ме чака пред офиса и до доста пъти.Въпроса беше за 10-тина минути докато аз дойда.Учителката си изпраща децата и което остане го оставя да стои на рецепцията да чака....Не изчаква, бърза да си тръгва.Даже са ми правили забележка ,но нямаше как.Тогава работното ми време беше такова,че не беше възможно(или трябваше да я водя с 10мин.по-рано,което значеше да стои вън на студа да чака сама докато отключат или с 10мин. по-късно да я взема и да стои сама пред офиса) и се съгласявах да стои там и да ме изчака....
После измислиха after school club и стоеше за малко там докато дойда.На мен ми трябваха само 10мин. докато се предвижа от работа до училището,а не часове...
А в секъндърито -емейли почти всеки ден и от време на време носи и писма в чантата.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 01:17 от Zhani

# 669
  • Мнения: 8 919
Деми, трябваше да си мълчим. Нали и ти не работеше? А Памперс пита конкретно работещите. И Аве нямаше да стигне дотам в един ред да използва 20 удивителни и въпросителни...

# 670
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не, не работя. От 5г насам. Ама ей на, обаждам се.

# 671
  • Мнения: 3 229
Както написах вече, информират ни редовно за големите неща в писмен вид в раницата. Но ето, решили, че свършват темата за super heroes и в сряда по време на tea time почивката ще имат такова парти и децата трябва да са облечени тематично. Децата са 60. Сложили са бележка на таблото, със сигурност и като са вземали децата са съобщавали на родителите. Но тъй като не касае цялото училище, няма и обичайното уведомление.
И на тях системата им е нова. До сега са имали деца само 3 часа сутрин и следобед, следователно с достъп до всички родители два пъти дневно.
На всички мненията са ми ценни, не разменяйте шпаги, моля😙 Но ще ми е интересно учителското мнение каква е практиката при вас и какво може да се направи.

# 672
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Няма ли шанс това табло да се изнесе в рецепцията и да го виждат всички? Може да го предложите.

# 673
  • Мнения: 3 229
Няма разлика дали ще е на рецепция или на входа на групата им. И двете не работят в 7:45 и в 18 часа, когато водим и вземаме децата. А жените от занималнята нямат грам представа какво става по време на занятия и къде какво се организира. Те са си отделен ресор. Отговарят за обяда, закуската и after school клуба. Реално ние там го оставяме и от там го вземаме.
Общо 7 деца от неговата група са с 30те часа, но другите ги водят чак в 9 и реално сме единствените родители, които никога не виждаме учителите(с изключение на родителските срещи). За 1 от 60 деца няма как да се правят генерални промени. Търся решение лично за себе си, защото следващите 6г все ще е така. 
 

# 674
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Pampers, при нас всичко е на мейли и смси. Когато децата ми ходеха едновременно в две различни училища, телефонът ми не спираше да дрънка. Голяма досада, но пък така поне си информиран. Сега вече са основно на имейли. Не мога да повярвам, че вашето училище няма такава система. Получавала съм и индивидуални смси за моето дете, примерно, че се е ударила и са я завели при сестрата да я превърже😳
Преди години ни засипваха с писма в чантите им, но от няколко години и началното училище и гимназията имат автоматична онлайн система за попълване на бланки и плащане.
Преди няколко седмици ми донесе дъщерята писмо за ваксинация, което ръчно трябваше да попълним и разпишем, много странно ми беше 😂

Общи условия

Активация на акаунт