Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 974
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 480
Момичета, малко реклама. От днес стартира едно приложение за бременност дело на мой близък приятел и колега. Казва се feia бременност и е изцяло на български (знам че има и бременни майки които четат,а и може да е полезно и на не бременни). То е първото от поредица медицински/здравни приложения и е изготвено от екип от лекари, фармацевти, юристи от България и чужбина. До днес беше достъпно само за айфон, сега вече и за андроид. Хвърлете по едно око и дайте мнение, моля ви 😊

# 646
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Благодаря, Pampers! Ще извадя многоезични актове на децата, но трябва ли да ги легализирам или те са си достатъчни? Международните паспортите са ясни, медицински паспорти ще направи личният лекар и ще ги преведа. Нещо друго има ли?
Попитах за католическите училища, защото в центъра на градчето, където отиваме, и ще наема квартира, освен училището, към което се стремим, най-близо е едно католическо. Четох, че когато децата не са за Р1, директно се отива в най-близкото училище и се пита за места. Дано да има там, където искаме. Децата ми ще са за Р2 и Р6.

Последна редакция: ср, 21 мар 2018, 16:49 от Jinxey

# 647
  • Мнения: 8 924
А аз имам много красив преведен и нелегализиран акт за раждане на детето ми. Имам и триезичен, по-грозничък, но ползвам първия, защото повече ми прилича на истински документ.Stuck Out Tongue

Католическите училища имат допълнителна форма за попълване при кандидатстване в тях, както и допълнителни критерии за прием на деца, които са важни при много кандидати.  И на сайта на съответно католическо училище може да се намери конкретно неговата допълнителна форма.
От сайта на съвсем произволно католическо училище
http://www.st-augustines.norfolk.sch.uk/governance/admissions 
в Admissions Policy for 2019-20 може да прочетеш какво има предвид.

# 648
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Благодаря, Блу Flowers Hibiscus

# 649
  • Мнения: 3 234
Jinxey, самодостатъчен е триезичният. Има си печат от общината.

# 650
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Католическите училища са финансирани от католическата църква. Съответно имат по-голяма автономия и всяко училище само си определя критериите, дали да имат квота за не католици или само католици да взимат, какъв да е района, който ще покрива училището и тн. За да няма изненади, се влиза в сайта на училището, което ви интересува и се чете какви са admission criteria.

Подобно нещо има и при общините. Някои са много стриктни кандидатстването за училище да минава през общинската система, други позволяват комуникация директно с училището. Пак за да няма изненади, влизате в сайта на общината, in year school admission се гледа, ако не сте в съответния ключов период, кандидатстване за reception или  Y7 или сте изпуснали сроковете за тях.

Поради тези причини, често по форуми и групи може да прочетете информация, която малко или повече се разминава. Затова или говорите с родители във вашата община и чийто деца ходят в харесаното от вас католическо училище или четете в сайта на конкретното училище и община.
Късмет Simple Smile 🍀

С паспорт на детето не става ли? Трябва ли да е акт за раждане? Синът едно време с паспорта му го записвах 🤔

# 651
  • Мнения: 3 234
Мери, и паспорт и акт за раждане ни искаха миналата година щом е дете родено в чужбина.

# 652
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 496
Като стана въпрос за акта за раждане, аз сама мисля да  си го преведа, проблем ли ще е?
Триезичен отказаха да ми издадат от район Витоша, понеже детето било родено в район Слатина. Уж общината е една, ама не можело.

# 653
  • UK
  • Мнения: 4 311
Моите не са триезични, без никакъв превод, извадих дубликати с общински печати за чужбина и ползвам тях, оригиналите си стоят в Бг за ползване в Бг. Никъде не са ми искали преводи, представям ги така както са си, и за детски, и в училище и при джипи и на летище, когато са ги искали.

# 654
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
На нас от католическото училище ни искаха само акт за раждане/предоставих им триезичен/ и полълних един формуляр/въпросник.

# 655
  • Мнения: 3 234
За католическото ми искаха да им предоставя кръщелното. На този етап непреведено. Ако не намерили те кой да им го преведе, щели да ми звъннат.

Имам и аз питанка към работещите родители, които водят децата за закуска и ги вземат от занималнята вечерта. Как се снабдявате с актуална информация? Информационните табла в офиса и в класната стая не ги виждам, преките му учители не ги виждам. Супер важните неща ги пращат по мейл или в раницата на децата. Но всички други дребни ежедневни неща са по таблата, а жените от занималнята са отделен ресор и нямат никаква представа за нещата. Например, единя ден оставяйки го виждам две деца от групата му с костюми на супер герои, заговарям баба им и така разбирам, че трабвало днес да ходят така. Бегом до вкъщи да нося неговия.

# 656
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Памперс, в у-ще сигурно ще имаш Parent mail app, от който училището  ще ти пращат известия за всичко. Включително и ако трябва да си вземеш детето по-рано, например, при нас затвориха заради снега само един следобед и така ни информираха. Или пък имаше  сигнал фалшив за бомба, пак така.

Нямат ли фб страница нърсърито? Нашето там пускаха какво предстои всеки ден.

# 657
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Благодаря Ви, момичета! Проверих в общината - за децата ми, които ще трябва да се запишат в Р2 и Р6, трябва да се свържа директно с училищата. Надявам се да се справим лесно Simple Smile За документите - ще изкарам многоезични актове, но ще си преведа (аз съм преводач, а колежка ще ми слови печати на преводаческа агенция) и другите, както и кръщелните и каквото друго се сетя като документи, но няма да легализирам нищо. Дано нямаме проблем. Отново благодаря за отговорите. Бяхте ми много полезни Flowers Hibiscus

# 658
  • Мнения: 1 384
По-напред някой беше попитал за курс по английски за току що пристигнали хора,които имат съсвем базови знания по езика.Беше споменато за колеж,но тъй като там има най-различни курсове по английски  човек може наистина да се обърка и да запише някой неподходящ курс ,както навремето аз направих и се забих в Инглиш/ фърст сертификат оф Кембрич...и съответно си загубих времето тогава с него.Но нямаше кой да ми каже и насочи.....

Правилният курс в колежа за случая се нарича ESOL (English for speakers of other languages).Той е точно за чуждоезични ,които започват да учат езика.Има ентрънс 1,2,3 и после левъл 1 и 2.Преди започване на курса се прави един тест ,за да се види нивото на кандидатите и после се разпределят в съответния ентрънс/левъл.
Виждам,че вече курса го има и онлайн.

# 659
  • Мнения: 3 234
Деми, за тези важните неща пращат смс или писмени уведомления(включително и на ФБ страницата). Но за нещата касаещи само групата им, не. Всеки клас вкл и градината имат свои табла във фоайето, където учителите лепят какво ли не + информация в офиса. Аз там не стъпвам. Сутрин в 7:45 офисът дори не е отключен още. Говорих с key worker-a му след случая с костюмите, ако има нещо да ми пращат съобщения, но получих бележка от нея само за учителската среща да си запазя час. Вече имаме случай да седи детето 2.5 часа на рецепцията, защото имало дискотека и нямало занималня. Сутринта добре, че ме питаха ще ходил ли или ще го взема по-рано, за да разбера. Иначе детето отново щеше да отвиси самичко на рецепция.

Последна редакция: чт, 22 мар 2018, 14:07 от Pampers

Общи условия

Активация на акаунт