Как да забравя този човек?

  • 21 828
  • 253
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 89
Разгледах тук какви ли не теми на какви ли не жени-някои споделят изневери, истории с женени хора и куп неща и макар ,че са непростими са получили съвет и разбиране.

За мен по-непростимо е да се каниш да съсипваш живота на мъжа си 18 години. Изневярата минава и заминава, някои се разделят след нея, други остават.

Но като си помисля за твоя мъж ми става жал. Не го обичаш, мечтаеш за някакъв човек, с когото нищо не си имала, родила си дете по принуда, омъжила си се по принуда, сега по принуда ще живееш с мъжа си заради детето, а сте женени от колко - 2-3 години? Най-хубавият, най-сладкият период в една връзка, цялото щастие на младостта е потопено в някакви пълни глупости за братовчедки, комплекси и мелодрами. Мъжът ти не заслужава ли да бъде обичан и да е в пълноценна връзка? Предпочитам 5 пъти да ми изневерят и да си взема шапката, вместо да ми загубят 18 години в лъжи. Адски обидно и жестоко. На негово място бих се съсипала, ако чета такива откровения от човека, с когото сме създали дете - как е с мен по принуда и ще стои с мен заради детето. Tired

Много ми е интересно ако ситуцията беше обратната и твоят мъж ги мърдеше такива за някоя Герганка, с която се разминали, как щеше да се чувстваш.

Никога не съм казвала,че не обичам мъжа си, а че според мен той прибърза и можеше да почакаме с всичко и понякога се питам дали взехме правилно решение и дали сме един за друг. Ако ми беше безразличен и нямах никакви чувства, нямаше да допусна да се оженим и да имаме дете.

Това за напускането след 18 години съм му го казвала веднъж като имахме кавга, но той не ми е обръщал внимание, защото смята,че просто си говоря и не приема такива думи сериозно. На мен също ми е обидно и тежко да ме пренебрегва за сметка на техните и най-добрия си приятел, за мен също е жестоко да ми се натяква за това жилище и да се изтъква постоянно как той правел много повече от мен, и едва ли не във всяка ситуация той е най-най, а аз съм втора цигулка. Заради това са били основните ни спорове, защото винаги съм му показвала, че трябва да има равенство между нас и моята позиция да се зачита. Бях му много сърдита и наранена и за това отчасти писах от онзи профил...защото аз буквално две приказки нямаше с кой да си кажа, а той по час и половина си бъбреше със своя приятел, забравяйки за мен. Знам,че сгреших и не беше това начина, но не мисля, че и той е прав.  Дори и онзи човек да го нямаше, разногласията с мъжа ми и неговото отношение, щяха да са същите. Опитвала съм се да говоря с него и да му обясня, че някои негови постъпки не са ми приятни, но все едно изобщо не ме чува.

За почти 3 години съжителство винаги съм се опитвала да съм търпелива с него и преглъщах това пренебрежение, което започна след като родих. Той твърди, че не е нарочно, просто трябвало за нещо спешно да се обади на неговия приятел и техните днес, после нещо спешно утре и така всеки ден почти...и уж спешното става общи приказки по няколко часа. Но реша ли аз да излизам с познати или да се разхода се започват безумни подозрения, че тайно ще се срещам с онзи и то при положение, че той дори е в чужбина и не сме излизали никога двамата, още по-малко откакто съм с мъжа ми. Той си внушава и постоянно, че всички мъже ме заглеждали и съм им била симпатична и изпитва неуместна ревност. Никой не ме поглежда, нито аз се заглеждам и не съм му давала повод да ревнува от познати или случайни хора. Прилига двоен стандарт-за него всичко може и се оправдава със спешност, а при мен винаги или не е толкова важно или кроя нещо...не мисля,че е честно.

Не смятам за нормално толкова да е привързан към приятел, при положение, че има жена и дете, които по цял до чакат да си дойде и да им обърне внимание. Има право на приятели, нека си излиза, нека си говорят, но защо винаги трябва да е веднага като си дойде от работа? Да се видят на живо някъде, да си се наприказват и после да минем и ние с детето най-сетне на дневен ред. Буквално понякога аз не мога да му кажа почти нищо, понеже захапва телефона...после, ако имам късмет се радва за малко на бебето, гледаме някой сериал заедно (вече все по-рядко), вечеряме и той си ляга.

Аз не мога да му се моля да ми обърне внимание или да си прося такова, защото и на мен ми писва. Може би ако намираше малко повече време  за семейството си, така наречения призрак отдавна да е бил забравен. Сега той движи ремонта и винаги изтъква тази причина, но като е у дома все едно е другаде. На всичкото отгоре, сякаш не цени нищо, което аз правя а си намира за какво да ме упреква. Готвя почти всяка вечер или поръчваме нещо понякога, гладен не съм го оставила, но не мога 24/7 да мия и да чистя. Ако съм направила 100 неща, той ще се хване за едното, което не съм успяла да направя. Все пак и аз имам някакъв предел на силите...

# 226
  • Мнения: 3 613

Скрит текст:
Никога не съм казвала,че не обичам мъжа си, а че според мен той прибърза и можеше да почакаме с всичко и понякога се питам дали взехме правилно решение и дали сме един за друг. Ако ми беше безразличен и нямах никакви чувства, нямаше да допусна да се оженим и да имаме дете.

Това за напускането след 18 години съм му го казвала веднъж като имахме кавга, но той не ми е обръщал внимание, защото смята,че просто си говоря и не приема такива думи сериозно. На мен също ми е обидно и тежко да ме пренебрегва за сметка на техните и най-добрия си приятел, за мен също е жестоко да ми се натяква за това жилище и да се изтъква постоянно как той правел много повече от мен, и едва ли не във всяка ситуация той е най-най, а аз съм втора цигулка. Заради това са били основните ни спорове, защото винаги съм му показвала, че трябва да има равенство между нас и моята позиция да се зачита. Бях му много сърдита и наранена и за това отчасти писах от онзи профил...защото аз буквално две приказки нямаше с кой да си кажа, а той по час и половина си бъбреше със своя приятел, забравяйки за мен. Знам,че сгреших и не беше това начина, но не мисля, че и той е прав.  Дори и онзи човек да го нямаше, разногласията с мъжа ми и неговото отношение, щяха да са същите. Опитвала съм се да говоря с него и да му обясня, че някои негови постъпки не са ми приятни, но все едно изобщо не ме чува.

За почти 3 години съжителство винаги съм се опитвала да съм търпелива с него и преглъщах това пренебрежение, което започна след като родих. Той твърди, че не е нарочно, просто трябвало за нещо спешно да се обади на неговия приятел и техните днес, после нещо спешно утре и така всеки ден почти...и уж спешното става общи приказки по няколко часа. Но реша ли аз да излизам с познати или да се разхода се започват безумни подозрения, че тайно ще се срещам с онзи и то при положение, че той дори е в чужбина и не сме излизали никога двамата, още по-малко откакто съм с мъжа ми. Той си внушава и постоянно, че всички мъже ме заглеждали и съм им била симпатична и изпитва неуместна ревност. Никой не ме поглежда, нито аз се заглеждам и не съм му давала повод да ревнува от познати или случайни хора. Прилига двоен стандарт-за него всичко може и се оправдава със спешност, а при мен винаги или не е толкова важно или кроя нещо...не мисля,че е честно.

Не смятам за нормално толкова да е привързан към приятел, при положение, че има жена и дете, които по цял до чакат да си дойде и да им обърне внимание. Има право на приятели, нека си излиза, нека си говорят, но защо винаги трябва да е веднага като си дойде от работа? Да се видят на живо някъде, да си се наприказват и после да минем и ние с детето най-сетне на дневен ред. Буквално понякога аз не мога да му кажа почти нищо, понеже захапва телефона...после, ако имам късмет се радва за малко на бебето, гледаме някой сериал заедно (вече все по-рядко), вечеряме и той си ляга.

Аз не мога да му се моля да ми обърне внимание или да си прося такова, защото и на мен ми писва. Може би ако намираше малко повече време  за семейството си, така наречения призрак отдавна да е бил забравен. Сега той движи ремонта и винаги изтъква тази причина, но като е у дома все едно е другаде. На всичкото отгоре, сякаш не цени нищо, което аз правя а си намира за какво да ме упреква. Готвя почти всяка вечер или поръчваме нещо понякога, гладен не съм го оставила, но не мога 24/7 да мия и да чистя. Ако съм направила 100 неща, той ще се хване за едното, което не съм успяла да направя. Все пак и аз имам някакъв предел на силите...
Скрит текст:
Е*аси мрънкането.

# 227
  • Мнения: 89

Скрит текст:
Никога не съм казвала,че не обичам мъжа си, а че според мен той прибърза и можеше да почакаме с всичко и понякога се питам дали взехме правилно решение и дали сме един за друг. Ако ми беше безразличен и нямах никакви чувства, нямаше да допусна да се оженим и да имаме дете.

Това за напускането след 18 години съм му го казвала веднъж като имахме кавга, но той не ми е обръщал внимание, защото смята,че просто си говоря и не приема такива думи сериозно. На мен също ми е обидно и тежко да ме пренебрегва за сметка на техните и най-добрия си приятел, за мен също е жестоко да ми се натяква за това жилище и да се изтъква постоянно как той правел много повече от мен, и едва ли не във всяка ситуация той е най-най, а аз съм втора цигулка. Заради това са били основните ни спорове, защото винаги съм му показвала, че трябва да има равенство между нас и моята позиция да се зачита. Бях му много сърдита и наранена и за това отчасти писах от онзи профил...защото аз буквално две приказки нямаше с кой да си кажа, а той по час и половина си бъбреше със своя приятел, забравяйки за мен. Знам,че сгреших и не беше това начина, но не мисля, че и той е прав.  Дори и онзи човек да го нямаше, разногласията с мъжа ми и неговото отношение, щяха да са същите. Опитвала съм се да говоря с него и да му обясня, че някои негови постъпки не са ми приятни, но все едно изобщо не ме чува.

За почти 3 години съжителство винаги съм се опитвала да съм търпелива с него и преглъщах това пренебрежение, което започна след като родих. Той твърди, че не е нарочно, просто трябвало за нещо спешно да се обади на неговия приятел и техните днес, после нещо спешно утре и така всеки ден почти...и уж спешното става общи приказки по няколко часа. Но реша ли аз да излизам с познати или да се разхода се започват безумни подозрения, че тайно ще се срещам с онзи и то при положение, че той дори е в чужбина и не сме излизали никога двамата, още по-малко откакто съм с мъжа ми. Той си внушава и постоянно, че всички мъже ме заглеждали и съм им била симпатична и изпитва неуместна ревност. Никой не ме поглежда, нито аз се заглеждам и не съм му давала повод да ревнува от познати или случайни хора. Прилига двоен стандарт-за него всичко може и се оправдава със спешност, а при мен винаги или не е толкова важно или кроя нещо...не мисля,че е честно.

Не смятам за нормално толкова да е привързан към приятел, при положение, че има жена и дете, които по цял до чакат да си дойде и да им обърне внимание. Има право на приятели, нека си излиза, нека си говорят, но защо винаги трябва да е веднага като си дойде от работа? Да се видят на живо някъде, да си се наприказват и после да минем и ние с детето най-сетне на дневен ред. Буквално понякога аз не мога да му кажа почти нищо, понеже захапва телефона...после, ако имам късмет се радва за малко на бебето, гледаме някой сериал заедно (вече все по-рядко), вечеряме и той си ляга.

Аз не мога да му се моля да ми обърне внимание или да си прося такова, защото и на мен ми писва. Може би ако намираше малко повече време  за семейството си, така наречения призрак отдавна да е бил забравен. Сега той движи ремонта и винаги изтъква тази причина, но като е у дома все едно е другаде. На всичкото отгоре, сякаш не цени нищо, което аз правя а си намира за какво да ме упреква. Готвя почти всяка вечер или поръчваме нещо понякога, гладен не съм го оставила, но не мога 24/7 да мия и да чистя. Ако съм направила 100 неща, той ще се хване за едното, което не съм успяла да направя. Все пак и аз имам някакъв предел на силите...
Скрит текст:
Е*аси мрънкането.

Така е по-удобно да се приеме, защото явно за някои хора мъжа ми едва ли не излиза страдалеца, а аз лошата. На който не му допада какво пиша, спокойно може да спре да следи темата за да не става свидетел на "мрънкане".

# 228
  • Мнения: 3 613

Скрит текст:
Никога не съм казвала,че не обичам мъжа си, а че според мен той прибърза и можеше да почакаме с всичко и понякога се питам дали взехме правилно решение и дали сме един за друг. Ако ми беше безразличен и нямах никакви чувства, нямаше да допусна да се оженим и да имаме дете.

Това за напускането след 18 години съм му го казвала веднъж като имахме кавга, но той не ми е обръщал внимание, защото смята,че просто си говоря и не приема такива думи сериозно. На мен също ми е обидно и тежко да ме пренебрегва за сметка на техните и най-добрия си приятел, за мен също е жестоко да ми се натяква за това жилище и да се изтъква постоянно как той правел много повече от мен, и едва ли не във всяка ситуация той е най-най, а аз съм втора цигулка. Заради това са били основните ни спорове, защото винаги съм му показвала, че трябва да има равенство между нас и моята позиция да се зачита. Бях му много сърдита и наранена и за това отчасти писах от онзи профил...защото аз буквално две приказки нямаше с кой да си кажа, а той по час и половина си бъбреше със своя приятел, забравяйки за мен. Знам,че сгреших и не беше това начина, но не мисля, че и той е прав.  Дори и онзи човек да го нямаше, разногласията с мъжа ми и неговото отношение, щяха да са същите. Опитвала съм се да говоря с него и да му обясня, че някои негови постъпки не са ми приятни, но все едно изобщо не ме чува.

За почти 3 години съжителство винаги съм се опитвала да съм търпелива с него и преглъщах това пренебрежение, което започна след като родих. Той твърди, че не е нарочно, просто трябвало за нещо спешно да се обади на неговия приятел и техните днес, после нещо спешно утре и така всеки ден почти...и уж спешното става общи приказки по няколко часа. Но реша ли аз да излизам с познати или да се разхода се започват безумни подозрения, че тайно ще се срещам с онзи и то при положение, че той дори е в чужбина и не сме излизали никога двамата, още по-малко откакто съм с мъжа ми. Той си внушава и постоянно, че всички мъже ме заглеждали и съм им била симпатична и изпитва неуместна ревност. Никой не ме поглежда, нито аз се заглеждам и не съм му давала повод да ревнува от познати или случайни хора. Прилига двоен стандарт-за него всичко може и се оправдава със спешност, а при мен винаги или не е толкова важно или кроя нещо...не мисля,че е честно.

Не смятам за нормално толкова да е привързан към приятел, при положение, че има жена и дете, които по цял до чакат да си дойде и да им обърне внимание. Има право на приятели, нека си излиза, нека си говорят, но защо винаги трябва да е веднага като си дойде от работа? Да се видят на живо някъде, да си се наприказват и после да минем и ние с детето най-сетне на дневен ред. Буквално понякога аз не мога да му кажа почти нищо, понеже захапва телефона...после, ако имам късмет се радва за малко на бебето, гледаме някой сериал заедно (вече все по-рядко), вечеряме и той си ляга.

Аз не мога да му се моля да ми обърне внимание или да си прося такова, защото и на мен ми писва. Може би ако намираше малко повече време  за семейството си, така наречения призрак отдавна да е бил забравен. Сега той движи ремонта и винаги изтъква тази причина, но като е у дома все едно е другаде. На всичкото отгоре, сякаш не цени нищо, което аз правя а си намира за какво да ме упреква. Готвя почти всяка вечер или поръчваме нещо понякога, гладен не съм го оставила, но не мога 24/7 да мия и да чистя. Ако съм направила 100 неща, той ще се хване за едното, което не съм успяла да направя. Все пак и аз имам някакъв предел на силите...
Скрит текст:
Е*аси мрънкането.

Така е по-удобно да се приеме, защото явно за някои хора мъжа ми едва ли не излиза страдалеца, а аз лошата. На който не му допада какво пиша, спокойно може да спре да следи темата за да не става свидетел на "мрънкане".
Че като те чета, той Е. Аз, където съм жена, на живо няма да те изтрая повече от 10 минути. Но за щастие, това е публичен форум, така че отивам да свърша едно друго, да си взема още пуканки и да чета следващия епизод от "Драмакуин на Марс".

# 229
  • Мнения: 89

Скрит текст:
Никога не съм казвала,че не обичам мъжа си, а че според мен той прибърза и можеше да почакаме с всичко и понякога се питам дали взехме правилно решение и дали сме един за друг. Ако ми беше безразличен и нямах никакви чувства, нямаше да допусна да се оженим и да имаме дете.

Това за напускането след 18 години съм му го казвала веднъж като имахме кавга, но той не ми е обръщал внимание, защото смята,че просто си говоря и не приема такива думи сериозно. На мен също ми е обидно и тежко да ме пренебрегва за сметка на техните и най-добрия си приятел, за мен също е жестоко да ми се натяква за това жилище и да се изтъква постоянно как той правел много повече от мен, и едва ли не във всяка ситуация той е най-най, а аз съм втора цигулка. Заради това са били основните ни спорове, защото винаги съм му показвала, че трябва да има равенство между нас и моята позиция да се зачита. Бях му много сърдита и наранена и за това отчасти писах от онзи профил...защото аз буквално две приказки нямаше с кой да си кажа, а той по час и половина си бъбреше със своя приятел, забравяйки за мен. Знам,че сгреших и не беше това начина, но не мисля, че и той е прав.  Дори и онзи човек да го нямаше, разногласията с мъжа ми и неговото отношение, щяха да са същите. Опитвала съм се да говоря с него и да му обясня, че някои негови постъпки не са ми приятни, но все едно изобщо не ме чува.

За почти 3 години съжителство винаги съм се опитвала да съм търпелива с него и преглъщах това пренебрежение, което започна след като родих. Той твърди, че не е нарочно, просто трябвало за нещо спешно да се обади на неговия приятел и техните днес, после нещо спешно утре и така всеки ден почти...и уж спешното става общи приказки по няколко часа. Но реша ли аз да излизам с познати или да се разхода се започват безумни подозрения, че тайно ще се срещам с онзи и то при положение, че той дори е в чужбина и не сме излизали никога двамата, още по-малко откакто съм с мъжа ми. Той си внушава и постоянно, че всички мъже ме заглеждали и съм им била симпатична и изпитва неуместна ревност. Никой не ме поглежда, нито аз се заглеждам и не съм му давала повод да ревнува от познати или случайни хора. Прилига двоен стандарт-за него всичко може и се оправдава със спешност, а при мен винаги или не е толкова важно или кроя нещо...не мисля,че е честно.

Не смятам за нормално толкова да е привързан към приятел, при положение, че има жена и дете, които по цял до чакат да си дойде и да им обърне внимание. Има право на приятели, нека си излиза, нека си говорят, но защо винаги трябва да е веднага като си дойде от работа? Да се видят на живо някъде, да си се наприказват и после да минем и ние с детето най-сетне на дневен ред. Буквално понякога аз не мога да му кажа почти нищо, понеже захапва телефона...после, ако имам късмет се радва за малко на бебето, гледаме някой сериал заедно (вече все по-рядко), вечеряме и той си ляга.

Аз не мога да му се моля да ми обърне внимание или да си прося такова, защото и на мен ми писва. Може би ако намираше малко повече време  за семейството си, така наречения призрак отдавна да е бил забравен. Сега той движи ремонта и винаги изтъква тази причина, но като е у дома все едно е другаде. На всичкото отгоре, сякаш не цени нищо, което аз правя а си намира за какво да ме упреква. Готвя почти всяка вечер или поръчваме нещо понякога, гладен не съм го оставила, но не мога 24/7 да мия и да чистя. Ако съм направила 100 неща, той ще се хване за едното, което не съм успяла да направя. Все пак и аз имам някакъв предел на силите...
Скрит текст:
Е*аси мрънкането.

Така е по-удобно да се приеме, защото явно за някои хора мъжа ми едва ли не излиза страдалеца, а аз лошата. На който не му допада какво пиша, спокойно може да спре да следи темата за да не става свидетел на "мрънкане".
Че като те чета, той Е. Аз, където съм жена, на живо няма да те изтрая повече от 10 минути. Но за щастие, това е публичен форум, така че отивам да свърша едно друго, да си взема още пуканки и да чета следващия епизод от "Драмакуин на Марс".

Не съм я пуснала темата, за да ми се пишат такива заядливи подмятания и да бъде приемана за някакво зрелище.  Това,че няма да ме изтраеш на живо повече от 10 минути, не е мой проблем и не мога да ти помогна по въпроса. Който го дразня дето има една дума- вратата знае къде е. Важи и за виртуалното пространство.  Опитвам се да спазвам добрия тон, но и мен ме дразнят твоите коментари вече.

# 230
  • Мнения: 1 030
Факт е, че трябва да спреш да живееш в миналото,за да изградиш хубаво настояще и бъдеще.
Аз обаче те харесвам! Харесва ми твоята нестандартност и чувствителност. Като съвет, бих ти казала да започнеш да харесваш себе си и да се заобичаш. Тогава ще погледнеш живота с други очи. Ще вземеш правилните решения за теб и детето ти.
А на тези " перфектните" тук...изобщо не им обръщай внимание. Живота си е твой, ти си такава, каквато си! На който не му харесва да не те чете!
Успех за напред! Simple Smile

# 231
  • Мнения: 10 607
Не е така. Както казах, аз няма да се разделя с мъжа ми, и не съм искала да разбера дали да остана с него или не.
Аз останах с друго впечатление от първия ти пост:
Скрит текст:
Цитат
...На него ми напомнят хиляди неща и постоянно имам странно предчувствие,че след години (без значение колко) ще се срещнем пак някъде и може би тогава всичко ще е различно.
...
Минаха близо две години и аз срещнах човека, с който вече сме женени. Бях много самотна и затворена и той направи всичко, за да ме накара да повярвам,че за заслужавам щастие. Той е и първото момче, на което се отдадох и беше много нежен и търпелив с мен, но въпреки това, до една степен бях разстроена след като това се случи, защото винаги бях искала да ми е първия онзи човек и понякога се питах какво щеше да е, ако бяхме станало семейство и имахме деца.
...
Често съжалявам,че се оженихме и че се събрах с него.,...но като цяло нямах и голям избор, нито имаше изгледи да дойде по-добър и подходящ човек и сигурно щях да си остана стара мома.
...
...Разбира се, сега на първо място е моето дете и докато стане поне на 18, аз ще за
пазя семейството си
и ще се опитам да възродя добрите и топли чувства между мен и съпруга ми....но след като минат тези години...се страхувам, че още няма да съм забравила човека от моето минало...а до тогава той със сигурност ще е.
Освен това, дори все пак да реша да се разведа, на няколко пъти мъжа ми, когато се караме и съм му казвала, че искам да си тръгна, той ме е затапвал заявявайки,че стане ли така, съда ще остави детенцето на него и почти няма да го виждам .
 ...Ето защо сякаш съм принудена да живея с него докато детето порасне, иначе няма да може то да живее с мен, а това не мога да го понеса.
Въпроса ми е как да постъпя? Да се надявам ли да се срещнем с онзи човек след години,  да чакам ли този момент и как да направя така, че да спра да го сънувам толкова често,  защото това ме обърква и ме кара да се чувствам виновна?

Аниш, как не ти писна да си говориш със "стените"? Ти я питаш "какъв цвят е небето?", тя ти отговаря "аз обичам глухарчета".

# 232
  • Мнения: 10 607

Когато този човек по една или друга причина избра именно братовчедка ми, тогава знаех, че съм си виновна,  тогава намразих себе си и исках да стана друг човек, да се махна на някъде и да започна на чисто, но обстоятелствата се стекоха по друг начин. Всички ме упрекват, че не се приемам и нямам самочувствие, но тази история пречупи нещо в мен и не можах да се изправя, минаваха ми през главата идеи за драстични промени като пластични операции, смяна на религия и какво ли още не, само и само да се отърва от всичко и ставайки нов човек да залича всички спомени. Но за операции уви, нямах финанси.

Отчаянието ме тласна да мисля и за манастири, да искам да се посветя на Бог и дори отидох да уча такава специалност за да намеря нов път към себе си.. Но там станах по-зле. Всички ме съдеха за това,че съм по-различна от тях (а повярвайте има много религиозни фанатици в този университет), взеха да ми се случват нелепи неща и вместо религията и "духовната" обстановка да ме измъкнат от дупката, имаше момент, в който бях на път да стана като изперкалите там, нон стоп стоях в библиотеката, четях, учех, опитах се да се приобщя към религиозните си колеги, но в един момент вместо да се чувствам по-добре се чувствах някак изцедена, все едно всичко там ме поглъщаше. (Единствено няколко колеги ме разбираха и с тях създадохме нещо като компания, като в нея имахме и бивш семинарист, който искаше да стане по-светски) Имаше куп студенти от редовните, които сякаш живееха в друг свят и това доста им личеше, търсеха библейски значи навсякъде, ходеха на всички богослужения и на моменти бяха плашещи.

Аз уважавах техния избор и знаех, че всеки има право да се посвети на каквото иска, но не открих утеха там. Иначе беше много спокойно място, все едно изпадаш в някакво безвремие, но на моменти ми изглеждаше сектантско. След като забременях прекъснах и дори смятах да не се връщам, но сега в крайна сметка реших да не се отказвам и сега съм на индивидуален план заедно с мъжа ми.Той беше в моя курс, но беше един от малкото "нормални", които не са толкова зарибени и промити и беше много светски и широко скроен. Можех да се вглъбя във всичко там и може би наистина щях да преодолея този човек (в първи курс когато бях най-погълната, по-рядко се сещах за него)...но сигурно щях да загубя изцяло разсъдък.

Хора, не знам за вас, но аз паднах от стола! Почна втори филм, познайте в какъв жанр...

# 233
  • Мнения: 89

Когато този човек по една или друга причина избра именно братовчедка ми, тогава знаех, че съм си виновна,  тогава намразих себе си и исках да стана друг човек, да се махна на някъде и да започна на чисто, но обстоятелствата се стекоха по друг начин. Всички ме упрекват, че не се приемам и нямам самочувствие, но тази история пречупи нещо в мен и не можах да се изправя, минаваха ми през главата идеи за драстични промени като пластични операции, смяна на религия и какво ли още не, само и само да се отърва от всичко и ставайки нов човек да залича всички спомени. Но за операции уви, нямах финанси.

Отчаянието ме тласна да мисля и за манастири, да искам да се посветя на Бог и дори отидох да уча такава специалност за да намеря нов път към себе си.. Но там станах по-зле. Всички ме съдеха за това,че съм по-различна от тях (а повярвайте има много религиозни фанатици в този университет), взеха да ми се случват нелепи неща и вместо религията и "духовната" обстановка да ме измъкнат от дупката, имаше момент, в който бях на път да стана като изперкалите там, нон стоп стоях в библиотеката, четях, учех, опитах се да се приобщя към религиозните си колеги, но в един момент вместо да се чувствам по-добре се чувствах някак изцедена, все едно всичко там ме поглъщаше. (Единствено няколко колеги ме разбираха и с тях създадохме нещо като компания, като в нея имахме и бивш семинарист, който искаше да стане по-светски) Имаше куп студенти от редовните, които сякаш живееха в друг свят и това доста им личеше, търсеха библейски значи навсякъде, ходеха на всички богослужения и на моменти бяха плашещи.

Аз уважавах техния избор и знаех, че всеки има право да се посвети на каквото иска, но не открих утеха там. Иначе беше много спокойно място, все едно изпадаш в някакво безвремие, но на моменти ми изглеждаше сектантско. След като забременях прекъснах и дори смятах да не се връщам, но сега в крайна сметка реших да не се отказвам и сега съм на индивидуален план заедно с мъжа ми.Той беше в моя курс, но беше един от малкото "нормални", които не са толкова зарибени и промити и беше много светски и широко скроен. Можех да се вглъбя във всичко там и може би наистина щях да преодолея този човек (в първи курс когато бях най-погълната, по-рядко се сещах за него)...но сигурно щях да загубя изцяло разсъдък.

Хора, не знам за вас, но аз паднах от стола! Почна втори филм, познайте в какъв жанр...

Не виждам защо са тези реакции като има далеч по-стресиращи истории и то къде ли не. Какво толкова, че и това съм споделила , че трябва да се нарича "филм"?

# 234
  • Мнения: 10 607
От както си пуснала темата наблюдавам активността ти във форума. Не е нормално да си постоянно онлайн (на мен не ми ги разправяй тези за онлайн магазина) и да отговаряш на минутата на всеки мой коментар при положение, че имаш бебе.
По-чувствителните и съпричастни хора ти обърнаха внимание, като разводни с разни странични, но хората не са глупави!  Търси си друг чирон!

# 235
  • Мнения: 3 613
Аниш, как не ти писна да си говориш със "стените"? Ти я питаш "какъв цвят е небето?", тя ти отговаря "аз обичам глухарчета".
А, интересно ми е за кое ще напише истината, кое ще премълчи и кое ще префасонира.

# 236
  • Мнения: 89
Аниш, как не ти писна да си говориш със "стените"? Ти я питаш "какъв цвят е небето?", тя ти отговаря "аз обичам глухарчета".
А, интересно ми е за кое ще напише истината, кое ще премълчи и кое ще префасонира.

За всичко до тук съм написала истината, който не вярва-негова воля. Какво е това непрестанно заяждане и какво ви пречи моята активност тук?!

# 237
  • Мнения: 10 607
Аниш, как не ти писна да си говориш със "стените"? Ти я питаш "какъв цвят е небето?", тя ти отговаря "аз обичам глухарчета".
А, интересно ми е за кое ще напише истината, кое ще премълчи и кое ще префасонира.
Има ли още пуканки? Simple Smile След втората кука, дето пусна, очаквам да се намеси и религиозната част от форума...

Марсианке, и какво си завършила, сега всъщност? Завършила ли си го, не си ли? Simple Smile А, мъжо уж беше професионален музикант, сега стана монах... Просто Стивън Спилбърг ряпа да яде пред теб!

# 238
  • Мнения: 3 613
Аниш, как не ти писна да си говориш със "стените"? Ти я питаш "какъв цвят е небето?", тя ти отговаря "аз обичам глухарчета".
А, интересно ми е за кое ще напише истината, кое ще премълчи и кое ще префасонира.

За всичко до тук съм написала истината, който не вярва-негова воля. Какво е това непрестанно заяждане и какво ви пречи моята активност тук?!
Пишеш истината от твоята гледна точка. Роднините и приятелите ти имат друга. Но това да не те притеснява. Направи така и предишните пъти, нали - нет голям, анонимен, изплака си мъката, изчисти горчилката, не чу нищо от получените съветите, защото беше важен актът на писане, поолекна ти... и после всичко започна отново.

amy_nka Popcorn

# 239
  • Мнения: 89
Аниш, как не ти писна да си говориш със "стените"? Ти я питаш "какъв цвят е небето?", тя ти отговаря "аз обичам глухарчета".
А, интересно ми е за кое ще напише истината, кое ще премълчи и кое ще префасонира.
Има ли още пуканки? Simple Smile След втората кука, дето пусна, очаквам да се намеси и религиозната част от форума...

Марсианке, и какво си завършила, сега всъщност? Завършила ли си го, не си ли? Simple Smile А, мъжо уж беше професионален музикант, сега стана монах... Просто Стивън Спилбърг ряпа да яде пред теб!

Все още не съм. Мъжа ми се занимава професионално с пеене/музика и също все още не е завършил специалността. Има голяма разлика между това да си монах и да учиш богословие. А на теб опитите ти да се правиш на Шерлок Холмс, наистина ми се виждат абсурдни, понеже пуснах темата анонимно и не смятам за нужно да давам пълен отчет и обяснения на непознати. Това, че учиш дадено нещо, означава ли непременно, че трябва да работиш в същата сфера?! Направо ми поискай тук и снимки, ЕГН, лична карта, отчет на месечен доход...направих си сега едно селфи с бебето, ако ти го изпратя ще се успокоиш ли та поне да повярваш,че наистина имам такова...?!

Общи условия

Активация на акаунт