Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц

  • 82 747
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 21 455
Ама всички деца да бъдат вкарвани в есин калъп, не ми е приятно
Ами, избирате училище без униформа.
Иначе съм съгласна с Уиш. Ако ще има правила, то да важат и за учителите, заедно със съответните санкции.

# 496
  • София
  • Мнения: 62 595
може ли някой да каже, ако е запознат, какво ще се случи, ако аз като родител откажа да подпиша за правилника, защото не съм съгласна с униформите. Тогава какво, ще изключат детето от училище ли?

# 497
  • Мнения: 21 455
Няма такова нещо като изключване. Ако детето не спазва правилника, вероятно поетапно ще приложат всички възможни наказания, докато се стигне до преместване в друго училище. Родителят не подписва съгласие с правилника, подписва, че е запознат с него.

# 498
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Още при записването на ученик би следвало да се изяснят постановките с униформата. Поне при нас, такава точка фигурира още при заявлението за записване, подписано от родител и ученик. В училището на малката ми дъщеря също преди началото на учебната година в първи клас декларирахме, че сме запознати с правилника.

# 499
  • София
  • Мнения: 62 595
Аха, значи заради една униформа ще приложат всички поетапни мерки. Подписът за запознаване означава съгласие. Щом си слагаш подписа някъде, значи се съгласяваш. Иначе интересно ще бъде какво би се случило с поетапното прилагане на всички възможни наказания, включително преместване заради една униформа на фона на това как почти не се прилагат наказания, да не говорим за местене, дори на ученици, които имат противообществени прояви, агресивни са и т.н., дори имаше смъртни случаи, случаи на тормоз и пр.  Побойниците и държащите се безобразно в час, включително агресивните към учители, не могат да ги накажат, обаче за една униформа ще приложат цялата строгост на правилника. Така де, униформата е свещена! За моите вече е късно, така или иначе моите досега не са били длъжни да носят униформа.

# 500
  • Мнения: 21 455
Айде сега, подробности. Те родителите послъгват по форуми, че децата ли....

# 501
  • Мнения: 11 569
В нашето уч- ще не съм подписвала нищо при постъпването в първи клас.
Униформите сега ги наложиха- ще са от новата учебна година, без да са се допитвали до родителите. Речено- отсечено- от съвета на уч- то.

# 502
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Дари, не вярвам да са го направили без съгласието на училищното настоятелство, в което влизат родители.
В начален курс на голямата така въведоха униформи в трети клас - няколко месеца течеше обсъждане с родители - елементи, модели и т.н.

# 503
  • Мнения: 21 455
По-скоро - Общественият съвет. Не че има особено значение.

# 504
  • Мнения: 11 569
Да. На предпоследната РС се говореше само за шалчета за момичетата и вратовръзки за момчетата.
На последната пратиха психоложката по класовете да разяснява кое, как и що. Тя е член на общ. съвет / кой, ако не тя, би убедил родителите/. Наложено отгоре, те така били решили. Мнозинството родители сме против. Не против униформите, а против налагането им, без обсъждане.

# 505
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Всъщност, да, не обърнах внимание, че влиза от следващата учебна година, обществените съвети вече функционират. В тях също има представители на родителите.

# 506
  • Мнения: 303
В нашия случай униформите са задължителни само до 4 клас. Училището е общинско и няма възможност за избор на друго според местоживеенето.
Тъй като училището не е от топ 20, изглежда ръководството е решило да не задължава по-големите си ученици, за да не ги загуби.
Този двоен стандарт е леко възмутителен по моите нравствени норми.

# 507
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всяко дете има право на образование и никой няма право да му го отнема или да му спира образованието. Да ги наказват със забележка, по-нагоре не могат да стигнат.

# 508
  • Мнения: 9 884
Ама всички деца да бъдат вкарвани в есин калъп, не ми е приятно
Ами, избирате училище без униформа.
Иначе съм съгласна с Уиш. Ако ще има правила, то да важат и за учителите, заедно със съответните санкции.
Е, то в София и Пловдив може да има десетки училища и родителите да избират, избират ... ама в по-малките населени места не е точно така

Шалчета и вратовръзки ако е, ми звучи добре. Виждам ги ... децата облечени по анцунг, и с вратовръзка. Ма пак по-добре от цялостна униформа.

# 509
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
официален анцуНг купихте ли си?
Sad

Общи условия

Активация на акаунт