Интериорен SOS /9/

  • 116 413
  • 781
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Много благодаря за всички отговори!
Четях през телефона и ми беше трудно да пиша.
Липсата на горни шкафове не ни притеснява, само разликата в нивата.
Същият проблем обаче изниква и в кабинета. И там при усвояване на терасата ще се получи разлика. Как най-добре да се използва ситуацията? Ако терасата не бъде усвоена, сегашната кухня е твърде малка.

Редактирам, защото пропуснах да питам още нещо. Ако разположим трапезарната част на усвоената тераса, как да ситуираме кухнята, дивана и телевизора? Същия въпрос имам и при кухня на терасата.

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 11:09 от adoration_

# 526
  • Мнения: 560
Скица с размери.

# 527
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте,  влизам да попитам според вас какви килими/пътеки ще подхождат на този спален комплект?
Скрит текст:
Стените са бели, изчистени, за сега няма никакви картини. Паркета е естествен, в този цвят.
Скрит текст:

Помещението е светло, на едната страна има големи прозорци, а на другата прозорец и врата към верандата и двора.

# 528
  • Мнения: 11 796
Какво имаш предвид под "спален комплект"- чаршафите, мебелите или....?
Ако имаш предвид мебелите (цветът на пода и мебелите не се връзват), то според мен, трябва да е нещо в един цвят, за да не стане много натруфено и шарено. Също така трябва да го съобразиш със завеси/щори, ако ще има.

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877

Това е скица на хола.

# 530
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 45
Какво имаш предвид под "спален комплект"- чаршафите, мебелите или....?
Ако имаш предвид мебелите (цветът на пода и мебелите не се връзват), то според мен, трябва да е нещо в един цвят, за да не стане много натруфено и шарено. Също така трябва да го съобразиш със завеси/щори, ако ще има.

Ето нещо подобно, като съчетание на цветове.

# 531
  • София
  • Мнения: 8 348

ако правилно разчитам скицата имаш 4 метра на дясната стена между вратата и прозореца, там можеш да сложиш кухня по дължина
така пак ще остане място пред прозолеца за трапезарна маса
другия ъгъл на стаята ще е за диван и телевизор

другият вариант за кухня, според мен е ъгълът 3600/1400
дивана може да се разположи на дясната стена, остават ти 4 метра там, а телевизор отляво на вратата, за да не е твърде близо до прозореца

# 532
  • Мнения: 2 013
Аз съм затруднена с коридора и ще се радвам на всякакви идеи. Има дървено портманто от около 1960 г. По сантиментални причини не желая да го махам. Има и мозайка от същото време.
Искам да надградя този стил от 1960-65 г, но направо 'зациклям'.

Трябват ми:
- шкафове за обувки, вероятно по поръчка. Като тук големият Хикс е лака, защото в миналото за ползвали различни лакове, които явно са доста по-силни и издържливи. Потрмантото буквално не е мръднало за толкова години.
- огледало;
- нещо като седалка, което може да е съчетано с шкаф за обувки.

Ще съм благодарна за всякакви идеи и насоки.

# 533
  • Бургас
  • Мнения: 6 162
Дай снимки на това портманто. Не е задължително шкафовете да са от същия материал и цвят.
Върху мозайката можеш да сложиш гранитогрес, ламинат... Има и фирми, които циклят старата мозайка, става като нова, ако искаш да си я задържиш.

# 534
  • Мнения: 2 013
Върху мозайката можеш да сложиш гранитогрес, ламинат...
Обмислях този вариант, но нивото на коридора ще се надигне с поне 1-2 см и ще се спъвам постоянно като минавам от коридора в някоя стая. Сега нивото на всички подове във всички стаи е еднакво. Била съм в апартамент с по-високо ниво на коридора - за мен не е решение.

Ще изцикля мозайката със сигурност. Ако някой е циклил мозайка, моля кажете точно в какво се изразява процеса, че имам едни дървени врати и се надявам да не пострадат.

Снимки ще се опитам да дам.

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Скрит текст:

ако правилно разчитам скицата имаш 4 метра на дясната стена между вратата и прозореца, там можеш да сложиш кухня по дължина
така пак ще остане място пред прозолеца за трапезарна маса
другия ъгъл на стаята ще е за диван и телевизор

Да, 4 метра, но в това разстояние е включена и терасата, която ще бъде усвоена с по-високо ниво на пода. Дълбочината ѝ е 1,30м.

# 536
  • София
  • Мнения: 8 348
там винаги може да се изнесат хладилник или вградена фурна в модерен стил, не под плота, а на височината на очите
така няма да е от такова значение за кухненската част разликата в нивата
това в случай, че се сложи кухнята на тази  стена


а по-високото ниво на терасата може да се продължи навътре малко, за да е удобно да се сложи трапезарна маса със столове и да не се пребиват хората, ако не внимават

# 537
  • Мнения: 2 013
Дай снимки на това портманто.

Опитах се да хвана част от портмантото, мозайката и стената.

Скрит текст:

# 538
  • Мнения: 129
Здравейте, искам да чуя и вашите мнения - отива ли си този килим с дивана и вградената секция? Моля, не обръщайте внимание на безпорядъка, преди 2 дена се преместихме Simple Smile.
Искам да сложа и кръгла, ниска масичка. Колебая се между тъмно дърво или светла мраморна - кое ще отива повече?


Последна редакция: ср, 02 май 2018, 18:05 от Плажче

# 539
  • София
  • Мнения: 17 880
Струва ми се малко малък за този диван. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт