Интериорен SOS /9/

  • 116 579
  • 781
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 11 887
Килимът не е никак зле, обаче размерът му ме притеснява повече, а и така наврян под дивана не ми допада на мен. Ако се завърти няма ли да е по-добре?
Мисля, че масичката трябва да е от дърво.

# 541
  • Мнения: 560
Дай снимки на това портманто.

Опитах се да хвана част от портмантото, мозайката и стената.

Скрит текст:



  Боядисайте порт мантото - например тъмнозелено.
А върху мозайката сложете винилни плочи. Съвсем тънки са.
Нещо дървено например.
Превърнете го в джорджиански стил.
 И някаква ретро пейка.



http://bogora.com/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0 … %D0%BA%D0%B0-1390
http://domko.com/promotions/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BA%D0%BE-%D0%B … %86-%D0%BD%D0%B0/






# 542
  • Мнения: 560
Здравейте, искам да чуя и вашите мнения - отива ли си този килим с дивана и вградената секция? Моля, не обръщайте внимание на безпорядъка, преди 2 дена се преместихме Simple Smile.
Искам да сложа и кръгла, ниска масичка. Колебая се между тъмно дърво или светла мраморна - кое ще отива повече?




Не си отива с възглавниците. И е контрастен и графиката боде очите.
Сложете  дюсово. Може и тъмносиньо. Индигово.
Диванът се слива със стената.
Слагайте картини, пана.
Можете да сложите черни помощни масички.










# 543
  • Мнения: 2 013
 Боядисайте порт мантото - например тъмнозелено.
А върху мозайката сложете винилни плочи. Съвсем тънки са.
Нещо дървено например.
Превърнете го в джорджиански стил.
 И някаква ретро пейка.


Много благодаря. Ретро пейките ми харесват - и двата вида. Трябва само да проверя размерите. Наистина за мен това портманто има сантиментална стойност и не искам да го пипам (променям). Вероятно звучи странно.
Относно винилни плочи - ще проверя. Благодаря много. Обаче сега се сещам и допълвам поста, че всички останали стаи са на паркет, една на дюшаме. В този смисъл ако сложа за настилка имитация на дърво - дали няма да прави контраст с естествените настилки и/или да е банално?

А имате ли идея какви лакове са ползвали тогава (1960-65 г)?

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 22:07 от Magdalena1978

# 544
  • Мнения: 129
Благодаря на включилите се. Да, размерът на килима и мен ме притеснява. Сложен на другата страна (вертикално) пак не е добре. Просто килимът явно е малък за пространството. Май ще го връщам и ще търся друг.

Нивиана - какъв цвят е дюсово? Картини ще има да.

Аз ето това се опитвам да постигна:




Ето и масичките за които се колебая:

# 545
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Спаред мен - тъмната масичка .

# 546
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Определено мраморна масичка! Откога си търся такава ако знаеш... Heart И аз мисля, че килимът не подхожда на обзавеждането. Дюс да, или някакъв със съвсем бледи шарки, като на снимките. Ако има достатъчно място да дръпнете дивана напред и по към средата на стаята, т.е да остане място между него и прозореца и отзад към стената, аз бих сложила на стената етажерки в индустриален или глам стил.

Скрит текст:

Скрит текст:
две от тези  

# 547
  • Мнения: 129
И мен като че ли не тегли към мраморната Simple Smile. Няма да има място за етажерки до стената, но бих могла да преместя дивана една идея по-далеч от прозореца.

# 548
  • Мнения: 39 750
Дюс= едноцветен килим. Този и на мен не ми харесва.

# 549
  • Мнения: 8 233
Струва ми се малко малък за този диван. Simple Smile
Hands V или пък да се разположи в другата посока... Десена ми се вижда подходящ, но ми малее Sad

Гледам са писали преди мен за едноцветен - ама то всичко е едноцветно в тая стая... та и килима ли!?!?
ПП: Сега загледах възглавничките, а те са шарени със синьо... значи сменяш килима (щом може) с някакъв едноцветен (или близо до едноцветен с тъмно синьо... или ако повече ти харесва светъл, то дюс в някакво екрю + тъмната масичка. Плюс картини по стените с рамки в същото потъмнено дърво... много е празно бледичко така...
Гледам и много мнения "за" мраморната, а аз нея с нищо в тази стая не я свързвам...

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 09:07 от peneva_a

# 550
  • Мнения: 1 716
Едноцветен, но да е в различен цвят, да е контрастен.Нивиана даде съвет за мастилено синьо и на мен ми харесва като идея.Ще изпъкне самия килим, но и дивана, който в момента се слива със стените.

# 551
  • Мнения: 5 234
На този тъмен под тъмен килим ли?

# 552
  • София
  • Мнения: 8 348
всичко е въпрос на вкус
намен килима ми харесва, не ми и малее
просто очертава холната част
като е малък, може да се вземе още един просто, хем по-интересно, хем по-лесно за поддръжка

възглавници по-лесно се сменят от килим

аз мрамор не харесвам, затова бих предпочела дървената масичка
и на тъмен под - светъл килим

# 553
  • Мнения: 5 066
Струва ми се малко малък за този диван. Simple Smile
Hands V или пък да се разположи в другата посока... Десена ми се вижда подходящ, но ми малее Sad
И за мен категорично проблемът е в размера, десенът е ОК. В интернет има куп статии със съвети за избор на правилен размер килим. Аз лично налепих хартиено тиксо, за да се ориентирам как точно ще стои.


У нас килимът е 240 на 340, застъпих предните крака на ъгловия диван и съответно лежанката му и предните крака на креслото.

# 554
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
На мен тъмната маса ми стои като изрязана от пода. Мраморната ще стои някак си по-въздушно.

Общи условия

Активация на акаунт