Да бягат болестите надалече от октомврийското човече! - Тема 20

  • 72 904
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 744
Мляко пие сутрин и вечер по 200 мл, сутрин си топи в него бисквитите и после си го изпива.
Музейко да кажа - първия път ходихме в събота сутринта цялата банда - освен нас се беше изсипала цяла София - тотален мармалад.
През седмицата няма никой, освен нас имаше още други три деца. Ей, разбиха се от игра, даже ходеха в залите за по-големи деца спокойно да разглеждат и да се забавляват. Сега има и промоция, карта 25 лв за три месеца.

Моята си пие вода - освен от нейната си чаша и от ваната за къпане с все пяната - от комина на парахода си пие директно, начи колко се разправях - не и не, пие или врещи. Вдигнах ръце вече, сега пиенето на вода от чаша е най-най-най интересното нещо на света, прави локви в цялата къща и после рисува в тях - абе от секъде сме по Монтесори. Добре, че сложих ламинат JoyJoyJoy
Днес на двора на една приятелка бяха и нападнаха кучето и - горката животинка, някакви малки бандити го побъркаха - голяма игра беше, влюби се безусловно в него. После я къпах разбира се. Sunglasses

Сега съм мернала да ги водим в Солната къща в Младост и там да се разбиват, научиха се бандитите от лятото да беснеят и няма удържане в къщи, а не винаги става за навън, понякога е хипер студено тука и требе да се измислят секви щуротии

# 91
  • Мнения: 2 288
Къде е тази Солна къща? Сега ще ровна в нета! 'Що не ни поканите и нас, може да вземем да дойдем. Добро инфо за Музейко, в сряда отваме там с още едно бебе, ако си струва ще взема карта на бебе и баба да се забавляват там, а аз ще ходя малко в унито, то те са на един хвърлей разстояние.

# 92
  • Мнения: 1 744
Тук е инфото за Солната къща
http://www.salthouse.bg/children.html

Ами това си е добра идея, Музейко,  там има и кафене да хапнеш, да пийнеш и столчета има за децата и те да хапнат да пийнат.
Навсякъде тоалетни, повивалници и т.н. Много добре е измислено според мен.

# 93
  • Мнения: 1 118
Нашият човек вечеря с постното ядене от ДК към 18ч и после преди лягане в 20:30 задължително пие 240мл мляко. Поне до 2 год. не мисля да му го махам, любимо му е, а и така си набавя течности, тъй като иначе продължава да е скаран с тях. Може да ми се смеете, но в момента пробутвам чай или сок само със спринцовката за лекарства, отказва всички видове чаши и шишета. Иначе нощем мляко не е пил откакто беше на 5 месеца и половина, но той като цяло не се буди (пу, пу).
В Музейко ние ходихме есента, много ни допадна. За жалост бяхме уикенда, но пък отидохме веднага при отварянето и беше ок откъм навалица, но към обяд стана фул. За майките, които са мобилни, аз за жалост не съм и съм зависима от таткото за шофирането, ходенето през седмицата е супер опция.
Иначе за ходднето ни на концертите за бебоци в Операта май ви разказвах. Идеята е много хубава, но му беше рано тогава, още не ходеше даже и не издържа целия концерт. След първия половин час си тръгнахме, изтощени и препотени с баща му, в опити да го удържим да не го стъпчат другите деца, защото той пълзеше и като типично шило не искаше да стои на едно място нито за миг. За кротки дечица, които стоят мирно гушнати в майките си (за мое учудване беше пълно с такива!!!), е супер.

# 94
  • Мнения: 1 118
Забравих да кажа, че към солните стаи съм скептична аз. Бях чела някъде, че в България няма орган, който да следи за контрола на солеността в тези стаи и реално не е ясно до колко тя е в норма и по този начин може бронхите да се отворят и това да доведе до дихателен спазъм (по подобен начин май беше обяснено). Имам позната в Плд, която води дъщеря си, и точно там хванаха вирус, защото в повечето случаи е голям бацилник по подобни места. В момента като цяло ограничавам затворените помещения с много хора, заради грипната епидемия.
Купихме шейна и в неделя ходихме до Боровец. Студено или не, по-добре навън.

# 95
  • Мнения: X
Ние сме ходили веднъж на солна стая, с баткото. Еми нищо особено.

# 96
  • Мнения: 354
Моят АМ не пие откакто съм заместила всички хранения. Остана само на кърма на обяд и вечер само за приспиване и през нощта, когато се събуди, което в повечето случаи е през час, час и половина. Вода в последно време пие доста между 500 - 800мл. Голям проблем имаме с прясно изцедения сок. Не иска и не иска, едвам с лъжичка го прилъгвам да изпие 50 - 60 мл. За спринцовката не бях се сетила, утре може да пробвам. Нарязаните на първенца плодове ги разпилява из цялата стая, а от няколко месеца спря и да опитва нови неща. Каквото и да му дам да си вземе различно от солета,  сухар или хляб не го иска. В чудо се виждам, а си е ящен,  но не знам какво му стана.

Лека вечер момичета.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 23:14 от steisi77

# 97
  • Мнения: 1 118
Ох, Стейси, и при нас е така, особено с плодовете. Тях ги пробутвам само пасирани, смесени с десерта от ДК. Така да си ги яде на парченца, абсурд. Сам с ръце яде единствено сухари, хляб, бисквити и солети, т.е. само сухи неща. ДК си я яде, но пасирана. Днес реших, че трябва да свиква с тия парчета, иска или не. Ами, вечерята продължи 1 час! За справка, при пасирана храна свършва за 5 минути. Е, кажете ми как да имам нерви да го чакам и да настоявам с тия парчета. С мъжа ми се шегуваме, че ще го пращаме в първи клас с един джобен пасатор, да си пасира храната в междучасието Simple Smile

# 98
  • Мнения: 1 117
steisi77 опитвай всеки ден да даваш сок мойта така свикна  и вече няма търпение да и го направя изпива по 120 мл

eli_dzh като излезнаха повече зъбчета мойта започна да яде и не пасирана храна и да си дъвче споко Simple Smile

# 99
  • Мнения: 2 615
И ние не ядем плодове, въобще не иска и да опита даже.Иначе да чукна на дърво апетит има вече огромен, нооо съня така и не се подобри.

# 100
  • Мнения: X
Моята налита на плодове като пчела на цъфнал трън. Като види банан и докато не го изяде, не мирясва...
Имаме горен десен 4-ти зъб.... Неспането продължава, че левият е на път.
Чудя се с тия грипове, да я водя ли в събота на тоя бебешки концерт...

# 101
  • Мнения: 495
Мойта е прекалено лакома пък,яде всичко и може по-много,ако не я огранича,ще си пръсне тумбачето 😂

# 102
  • Мнения: 521
И аз да дам отчет. Simple Smile
Мойта пие АМ само сутрин за закуска - 240мл.
Плодове обича. Всичко обича без хляб и сухар. И тях яде в супа, но не е очарована. Обаче лапа абсолютно всичко. Sad Вече съм се видяла в чудо. Едно боклуче да има на пода, вижда го и директно в устата. Sad
С дъвкането сме до никъде. Има 4 зъба, но не се и опитва да гризе. Директно мляс мляс и преглъща. Чудя се дали да и взима вече кухня за 1-3г., или още да си караме на пасираното....
Пие само сок (купен) разреден с вода. Изпива между 250 и 600мл. Още си пие от шишето с биберон.
С нощния сън нямаме проблеми, освен че си спи при мен, иначе - тц. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1 426
Набързо, че съм яхнала метлата... разреждате ли прясно изцедения сок и в какво съотношение ако да?

Пош, аз бих пропуснала.

# 104
  • Мнения: 1 118
Лид, прясно изцеден сок от нар давах вчера в съотношение 1:2, гледам така да пробутвам водата.
Пош, и аз бих пропуснала. Не всички родители са отговорни, има такива, които не биха се поколебали да ги заведат и подсмърчащи и кашлящи, това би ме притеснило. А ние  ние като бяхме имаше твърде много хора за това помещение, особено всяко дете, ако е с двама родители или баба + дядо, можеш да си представиш.

Общи условия

Активация на акаунт