Да бягат болестите надалече от октомврийското човече! - Тема 20

  • 72 976
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Да, вече писах да презаверя за друга дата, защото не ми се рискува. Цяла седмица е в нас ( и аз работя от вкъщи и си късам нервите), та накрая да хване да се разболее от това.
Пък, сигурно ще се качим на Витоша.
Моите деца и двете са като жаби - яко наливат вода. Мисля скоро да махам и вечерното мляко, писна ми да мия шишета Animal Pig

# 106
  • Мнения: 14 851
Шушулка си пие мляко вечер по 210-240,започна и прясно да пие покрай баща й,защото той редовно надига шишето или кутията направо от хладилника и тя реве ако не й даде. И тя яде всичко,каквото й дадем. Не отказва. 😃 И плодове си хапва,ябълки,круши си ги яде на четвъртинки,банана си го носи и си хапе от него,само с мандарините се намесвам ако са по-едри,че не може да налапа цялото парче и потича един сок и става... 😓😃
Изцеден сок не иска,бута ми чашата да си го пия аз. Иначе от другите си пие,разреждам с вода,но и вода си пие. От моята чаша обича,но и от нейните шишета с биберон,преходни,със сламка,от всички.
Станала е голяма маймунка и говори разни думички,които й се разбират. А като иска да прави бели и й кажа не идва да ме целува. 😃 Подмазвачка. Много танцува и въобще страшни номера е научила. Става все по-забавна. 😍

# 107
  • Мнения: 1 117
Не разреждаме домашния сок ,само купен разреждаме с вода .Аз си купих боти естествена кожа от 130 за 75 лв .

# 108
  • Мнения: 1 426
Давали ли сте риба и яйце в един ден? Дадох сутринта яйце за закуска, забравяйки, че ще му правя сьомга за вечеря?

Ани, честити

Пош, добре си направила.

Ели, и аз давам вода със спринцовка.

# 109
  • Мнения: 1 744
Плодове от цитрусите не яде, сокове не давам, само варена с плодове вода и я пия та се къса.
Яла е яйце и риба на едно, от нашата ДК им правят рибешко руло Стефани, не е имала проблем.
Аз нищо не давам със спринцовката, освен ако не е лекарство, за нищо не насилвам, освен да не търчи по улицата де, но това не го броя Joy
Ако нещо не иска да не яде, не давам, вода също никога не съм давала насила, сама си пропи като реши.

Пош ти вече си писала де, аз обаче планирам да я заведа, даже тази неделя тук има забава за дечица.
Не я щадя изобщо, нали за ясла ще се каляваме Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес се разбиха да си играят, тука има една хубава площадка / единствената хубава в цяла Бистрица, нали е скъпа тука земята, кой ще ти прави детски площадки Angry/ останалите са с много остаряла база или на пътя
даже в снега бъркаше с голи ръце. Но на връщане едвам се прибрахме през преспите, направо не ми се говори, довлякохме се.

# 110
  • Мнения: X
О, ако не трябваше да ходя на работа и аз щях да отида. Но няма кой да ме търпи да бачкам нон стоп от вкъщи и другата седмиця - тя на ясла, аз на работа.

# 111
  • Мнения: 1 118
Яйца и риба избягвам да давам в един и същи ден. И аз не съм фен на даването на течности със спринцовка, ама то не е от хубаво, а от неволя. Миналата година по това време беше с пикочна инфекция, която излекува с АБ, и лекарката ми каза още тогава, повече течности да се пият. Относно храненето, гладен не мога да го оставя, защото пие лекарства по 3 пъти на ден, които на гладно не се пият, ще не ще, трябва да яде. Иначе бих го оставила гладен, ако не му се яде, ама не мога да си позволя този лукс. Та нещата невинаги са черни или бели.

# 112
  • Мнения: 1 269
Леле моята пие чист сок, яде цитруси без ципите. Всичко яде и просто като  й е в повече маха с две ръце, че не иска

# 113
  • Мнения: 357
За сега мисля да настоявам да давам сока с лъжичка, по точно баба му го дава, че нещо от мен не иска и ми върти номера. То май за всичко е така, при другите може, при мен се инати и не иска.
Иначе прясно изцедения сок не го разреждам, но забелязвам, че откакто го пие намали водата.

# 114
  • Мнения: 1 242
Така, днес се върнахме от голямото град ( София ). Доктор Попова отхвърли първоначалното мнение за хипотония на крайниците със съмнение за ДЦП, няма никакви неврологични проблеми. Но на фона на тва пък имаме друго нещо--------дясното краче е по късо от лявото и за тва го обръщала и влачела. Назначи кнезетерапия. Ако до 2м не проходи пак при нея. Като обърна детето по корем ни показа разликата и в булвалния смисъл ми се скара не съм ли видяла, че няма симетрични гънки на крачетата, при бебета трябва да са симетрични една с друга, ние нямаме гънка на дясно краче. И лопатките са различни.....просто така е родена. По натам че докладвам.......

# 115
  • Мнения: 2 288
А, педиатрите какво си чешат между ушите, та не са казали за гънките на крачетата. Моята също не го е споменавала, а липсваща гънка е очавадно. Този, който започна да гледа Патето и гънките беше майка ми, а аз много се учудих какви ги върши, но беше отдавна.
Въпроса ми е, та, не е ли видял? Колко пъти е виждал голото бебе, я за ваксини, я за преглед. Защо започнаха да очакват, че ние всичко знаем. Очакват, че ние ще забележин, нередност и ще ги попитаме, защото сме прочели в нета!!! Хубава работа, освен и аз да чакам клиентите са си връзват полетата сами по примерни схеми в нета.
Оф, ядосах се! Поли, радвам се, че поне тежката диагноза е отхвърлена. Успех, стискам палци и всичко ще е наред с малката Гери Hug

# 116
  • Мнения: X
За гънките ми бяха казали на мен още в родилното. Но аз и от преди го знам това, тъй като майка ми е била с луксация. Всеки път като сменях памперс и на малката и на баткото им опъвах леко крачетата, за да видя симетрията на гънките.
Поли, чувала съм и за и ортопедични обувки, които се изработват по поръчка специално.

# 117
  • Мнения: 1 242
Сега ще я качваме в болницата да и правят ренген на тазободрените стави.......Направо недоумявам как не съм го видяла детето че няма гънки на крачето......чувствам се пишман майка Sad

# 118
  • Мнения: X
айде па ся, пишман майка, а тия пишман доктори дет са я гледали толкова пъти. Не всеки го знае това, а и не е длъжен, нали за това са тия доктори, нали за това учат толкова години.
Аз го знаех, заради луксацията на майка ми, то си е нещо като семейна легенда, защото баба ми го знаела от нейната майка и така видяла, че нещо не й е наред на майка ми. Но тогава докторите я нахокали, че си въобразявала и прочее и чак като започнала да се опитва да ходи майка ми станало ясно, че нещо не е баш както трябва. Та е била година и нещо в апарат някакъв, но проходила.

# 119
  • Мнения: 14 851
Поли,я не говори глупости. Пишман майка била. Няма как да знаем всичко и да гледаме. Аз също не го знаех това,защото не съм се сблъсквала. Това както е писала и Пош го знае само човек,който е имал проблем или се е сблъсквал. Дано всичко се оправи и скоро да е зад гърба ви. И аз мисля,че педиатрите е трябвало да го видят,а и сте ходили до сега при доста специалисти сигурно,никой ли не е видял?! Нищо,важното е да се оправи детенце,поне сега като се знае какво е ще се наредят нещата. Гуш и не си мисли глупости!

Да се похваля-шушулка има вече един кучешки зъб! И тая нощ спа от 23 до 9:30! 🤗😃 Не съм ставала нито веднъж. Станаха 11 зъба. 

Общи условия

Активация на акаунт