За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 71 072
  • 747
  •   1
Отговори
# 210
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Номерът при гриса е, както писах вече, да се накисне хубаво. Омесва се за минута и се оставя в хладилника, покрито с найлоново фолио, най-добре за час, два. Аз си го оставям да пренощува. На другия ден го вадя, оставям го да се затопли и започвам разточването с помощта на брашно. Част от тестото замразявам, за да си струва играчката.
Със семола съм правила, а семолата е грис на български. Само че е  малко по-фин вносният.А с български грис, който е на смешна цена - особено на София мел кг. е без пари, си струва отвсякъде.
Да споделя какво правя, ако имам повече готово тесто за паста - правя, каквото правя с чсат от него, другото разточвам, нарязвам на правоъгълници, сварявам ги, после като изстинат ги нареждам между пластове найлоново фолио и замразявам. Така имам готови листи после за канелони или за лазаня. А във фризера заемат много малко място.

# 211
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Мога ли да наготвя боб без джоджен? Така се, за моженето може, ама дали ще стане вкусен? И с какво евнтуално бих могла да заменя джоджена?

# 212
  • Мнения: 15 033
Аз слагам чубрица.

# 213
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Аз вчера му сложих и прясна мащерка освен джоджена, че ми се намираше.

# 214
  • София
  • Мнения: 4 713
Рецепта за свински врат с картофи и домати ,но изпитана !

# 215
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На бобът му ходи риган.

# 216
  • София
  • Мнения: 5 955
Боб с джоджен само.
Манчев каза, че чубрица се слага само на 3 ястия ( не на всичко, както някой прави)
На супа топчета, на леща и на кавърма. Thinking
Ами не вярвах , ама опитах и май май ще излезе прав Манчо. Stuck Out Tongue Winking EyeHeart

# 217
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Боб само с джоджен си го готвех, но в Ирландия не са и чували за такава подправка. В полския магазин също не открих. Преди да заминем, си взех достатъчно богат асортимент от подправки, но съм пропуснала джоджена. Та ще е с риган или мащерка явно 😁
Чубрица слагам и в каймата за пържени кюфтета. Пробвала съм и със, и без, с чубрица повече ни харесват.

# 218
  • Мнения: 5 998
Чубрица в боба в никакъв случай. Веднъж обърках и сложих вместо джоджен, гадост.

# 219
  • Мнения: 5 741
Ще правя торта с готови блатове Медовик. Трябва ли да ги сиропирам, например с мляко преди да сложа крем и колко време е добре да престои тортата? Бях чела някъде, че трудно омеквали.

# 220
  • Мнения: 5 998
Аз като правя торти, и като цяло сладкиши, винаги ги приготвям от предната вечер. Бих сиропирала и блатовете.

# 221
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Аз на боба слагам и розмарин, и мащерка и ..риган-каквото имам. Всичко върви!
Ей тука пише повече:
https://www.24chasa.bg/Article/2381497

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 14:58 от didiela

# 222
  • София
  • Мнения: 11 709
Чубрица в боба в никакъв случай. Веднъж обърках и сложих вместо джоджен, гадост.
++++++++++++++1 Никога чубрица, това да не е леща.

Ще правя торта с готови блатове Медовик. Трябва ли да ги сиропирам, например с мляко преди да сложа крем и колко време е добре да престои тортата? Бях чела някъде, че трудно омеквали.
Не, не е необходимо, защото сметаната ще ги напои добре. Оставя се за 12 ч  в  хладилник.

# 223
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Мога ли да наготвя боб без джоджен? Така се, за моженето може, ама дали ще стане вкусен? И с какво евнтуално бих могла да заменя джоджена?

Сложи девисил ако имаш.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/08/blog-post.html



# 224
  • Мнения: 5 741

Ще правя торта с готови блатове Медовик. Трябва ли да ги сиропирам, например с мляко преди да сложа крем и колко време е добре да престои тортата? Бях чела някъде, че трудно омеквали.
Не, не е необходимо, защото сметаната ще ги напои добре. Оставя се за 12 ч  в  хладилник.
Благодаря, 500 грама са корите, като брой не знам колко са, за пръв път купувам. Мисля да сложа 700 грама заквасена сметана и едно кондензирано мляко. Достатъчно ли ще е да се напоят хубаво блатовете?

Общи условия

Активация на акаунт