Гастро и колоноскопия в Токуда

  • 2 979
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте на 37 съм, предстои ми гастро и колоноскопия в болница Токуда с пълна упойка. Моля да споделите мнения и препоръки, тези, които сте правили тези изследвания там.
Какво да очаквам по време и след изследването. Доволни ли сте от извършването на процедурите, точно в тази болница.

# 1
  • Мнения: 2 474
Правила съм 2 пъти гастроскопия там.
Като цяло съм доволна, защото за разлика от другото място, където ми правиха гастроскопия най-накрая откриха какъв е проблемът при мен (хиатална херния).
Като минус отчитам:
1. Много бавно и мудно хоспитализиране - чаках и двата пъти часове на разни опашки за попълване на документи, кръвни изследвания, плащания и т.н.
2. Дори и по НЗОК доплащането не е малко.
3. И двата пъти се събудих с прехапана устна, но хайде, това са рисковете на пълната упойка.

Не съм лежала в самата болница, нямам отзиви.
Но пак казвам, точната диагноза беше изключително важна за мен, защото ми беше писнало да ми вдигат рамене и да ми казват да продължавам да си пия лекарствата, които вече изобщо не ми действат. Сега поне знам, че проблемът ми е чисто механичен и следва да си направя антирефлуксна операция.
Тъй че - ако мога да избирам, пак бих си направила изследването там.
Не знам кой е докторът, който ще ти прави гастро и колоноскопията, аз лично бях при д-р Тишков и съм доволна, че успя да види точно какво не е наред при мен (за разлика от друг лекар, който 3 пъти ми прави гастроскопия и накрая ме заряза без диагноза).
А какво да очакваш преди това:
Отиваш преди изследванията гладна и жадна, за колоното е необходима предварителна подготовка - предишният ден ще ти дадат да изпиеш прахчета очистително, това е най-гадната част, защото ще имаш да ходиш до WC честичко, докато се изчистят червата напълно.
Анестезията е венозна, лягаш, слагат ти упойката и заспиваш. Събуждаш се почти веднага след изследванията, като ще те закарат с легло на колелца в друго отделение, там ще полежиш малко, след което можеш да станеш и в зависимост от натовареността на лекаря - почти веднага ще те изпишат. Освен, ако поради някаква причина не се налага да останеш, при мен нямаше такава. Никакви странични ефекти от упойката, прибирам си се вкъщи с градски транспорт, да, поспивам си после, но никога не ми е било лошо или нещо такова. Единствената ми драма бяха тези прехапвания, но защото аз имам невралгия на лицев нерв и такива травми са ми много болезнени, здрав човек не би го отразил като мен.
Вече ще се разберете с лекуващия лекар за епикризи, резултати от изследвания, биопсия и т.н. Обикновено веднага ти казват какво са видели, а самите изследвания стават готови след 10-14 дни.
Общо взето това е.
Ако имаш някакви други въпроси - пиши.
Бях последно юли месец, тъй че съвсем ми е прясно като впечатление. Самата гастроскопия е елементарно нещо, колоното е по-тегаво ( правила съм си преди години на друго място и затова знам какво е), но не са нищо кой знае колко страшно, с упойка реално нищо не усещаш.

Последна редакция: нд, 08 окт 2023, 23:42 от Mila1331

# 2
  • Мнения: 7 117
Mila1331, каква е цената на гастроскопията и колоноскопията, доплащането имам предвид, че не намирам информация на сайта на Токуда за това. И може ли, когато отидеш на преглед в болницата, да ти издадат направо направление за процедурите, ако преценят, че е необходимо? За други отделения в същата болница знам, че е възможно.

# 3
  • Мнения: 2 474
Да, издават направление те. Цената е 12 лв. Иначе може и ЛЛ да Ви издаде.
Не мога да кажа точна цена. На мен за гастроскопия ми взеха около 300 лв. (това е доплащането, иначе бях по НЗОК). Най-добре звъннете и ги питайте, обаче доколкото си спомням, такава информация трудно дават по телефона (все е едно е държавна тайна). Мисля, че ако Ви свържат с отделението  по гастроентерология могат да Ви кажат.

# 4
  • Мнения: 7 117
Mila1331, благодаря, преди време имаха ценоразпис на сайта, но са го свалили, също така можеше да се прегледаш с направление, сега вече не може. А и с тези 12 лв. за направление за хоспитализация ме учудват, но ако искаш!

# 5
  • Мнения: 152
Mila1331, благодаря, преди време имаха ценоразпис на сайта, но са го свалили, също така можеше да се прегледаш с направление, сега вече не може. А и с тези 12 лв. за направление за хоспитализация ме учудват, но ако искаш!

Гастрото е 252 лв.

# 6
  • Мнения: 724
Много пари-726лв.Така ли е?

# 7
  • Мнения: 1 130
И аз се интересувам от цените, ако някой има скорошен опит. Видях ценоразписа, но още не ми е ясно какво ще е доплащането за двете процедури. Казаха ми, че е необходимо направление за хоспитализация по пътека за колоноскопия, но ще извършат и двете (гастро и колоскопия).
Ако някой е бил в същата ситуация - моля споделете за какво сте доплатили.

# 8
  • София
  • Мнения: 271
Здравейте! Моля да препоръчате лекар, при който да си направя колоно- и гастроскопия! Правилно ли се ориентирам, че в Токуда освен първичния преглед, при който да се уговорите за процедурата, се ходи само в деня на самите процедури, като сутринта ти правят, каквито изследвания има нужда? Търся болница, където да няма болничен престой.

# 9
  • Мнения: 724
Да,само за ден.Цена 700лв

# 10
  • Мнения: 5 674
В Иван Рилски също може да се договорите с лекаря да не стоите преди процедурата, а да се подготвите вкъщи. Даже скоро говориха по телевизията, че вече болничната пътека ще е един ден, а не три. Но не помня дали е прието или само обсъдено.

# 11
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте, искам да попитам, как може да си изберете лекар за гастроскопия, и кого точно бихте избрали? Има такива, които правят предимно това, или това правят всички?
И това, което се пие предварително за изчистване, понеже не мога да го понасям. Веднъж съм правила гастроскопия и не можах да се изчистя, гадеше ми се от него. Има ли друго, което може да се приложи, даже и да струва повече?
Знае ли някой как се казва и имат ли го налично, в Токуда или другаде в София?

Общи условия

Активация на акаунт