Декемврийчета 2017г.

  • 95 888
  • 968
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 628
Добро утро, момичета Simple Smile И при нас будуването и усмихването се увеличи като времетраене. При мен като яде от гърда не заспива веднага, но като й дам ам заспива, което ме води до извода, че не се наяжда от кърмата. Какво да Ви кажа... Бавно си вървим към преминаване изцяло на ам.
Който храни бебетата си ам, може ли да сподели по колко мл изпиват? Ние сме на  55 дни.

Благодаря

# 91
  • Мнения: 42
Здравейте , при вас по колко часа спят бебетата на ден ? Моето май е от доста будните бебета през деня прави само 1- 2 спанета по около час  - два и някоя по- кратка дряма за по 20 -3- мин и това е , но пък вечер си спи от 21- 21 и 30  и чак към 9 сутринта става , като се размрънква когато става време за хранене взимам го яде и веднага заспива , които са в 1 ч. и след това в 5-6ч сутринта и после към 8-30 -9 яде

# 92
  • Мнения: 161
Благодаря ви момичета, че споделихте за вашите бебчовци и ме поуспокоихте Simple Smile днес определено нещата са по-добре, определено е по-спокоен и весел Simple Smile то и ден със ден не си прилича де, та явно и той като мама си има дни с променливо настроение Wink Grinning

Мон13, моето бебе също през деня не спи много, ако го гушкам в мен може да заспи за час и повече, но ако го сложа да си легне, не спи повече от 20-30 Мин и за това после пък е кисел. Вечер след баня има един по-продължителен сън за около 4 часа, после се буди за хапване към 2-3 и след това сутринта 5-6, но часовете са плаващи, понеже и часа за къпане не е фиксиран.

# 93
  • Мнения: 1 392
Вели бебка е на 35 дни. Всяко хранене е различно като количество. Яде между 90 и 120 грама. Като понякога дори 90 изяжда със зор. То и 120 пак се, ама издържа повече. Като изяде 90 и и е по трудно да изкара 3 часа. Става доста неспокойна.
А и то яденето като цяло е зор. Заспива стиска устни. Изаква се докато яде. После почва да се сърди защото е с пълен памперс. Сменяме го с риск да повърне. След това пак подновяваме храненето. И го изяжда. Мисля че я насилвам, но пък не повръща след това и това ме кара да мисля че е добре, достатъчно и не я прехранвам. Ходихме на консултация наддала е 900 гр.

# 94
  • Мнения: 628
Марти, и ние едва изкарваме 3 часа с 90 мл. Мислех си, че нещо не ни е наред...

# 95
  • Мнения: 1 392
Марти, и ние едва изкарваме 3 часа с 90 мл. Мислех си, че нещо не ни е наред...
ЛЛ каза че в края на първия месец бебето трябва да изяжда 100-120 гр.
При нас се получава веднъж яде веднъж не. Охх даже и 90 като не иска да изяде и с голям зор ги давам. Щото то с 90гр.не изкарва. Пък по малко съвсем.
Иначе нощно време последно около 12ч-1ч. Яде и после към 6ч. Което е добре.

# 96
  • Мнения: 386
Зара Simple Smile и бебо е голям пищялник в банята, реве та се къса понякога. В началото плачеше по време на баня, но мина този период. В момента точно след масаж и намазване започва да нервничи и реве.
Много бодърства през деня. Днес не мога обяд да си направя-а да затворя вратата и да тръгна към кухната и започва да реве... Мон Simple Smile, сумарно днес е спал 1 час, от които 40 мин в количката...
Вели Simple Smile, бебо е на 57 дни и приема между 700 и 800 мл на ден, повечето пъти го храня с 150 мл, но понякога по моя преценка му давам 120 мл.

# 97
  • Мнения: 161
Alma, казваш 40минути сън в количката, позволяваш ли си да излизате навън? Нашата педиатърка ми каза да не го извеждам, че още е малък, а пък и тази грипна епидемия сега...Иска ми се да започнем по малко с разходки, но като че ли не смея. Може би е до усещане на майката или как? Вашият педиатър какво мисли?

# 98
  • Мнения: 386
Всеки ден от самото начало е навън, само в началото започнах за по-кратко и постепенно увеличавах времето. Слънчевите дни го разхождам доста на чист въздух. Педиатърът ми каза да го извеждам, само при мъгла да покривам количката. Тук не знам дали има грипна епидемия (Австрия), но избягвам возенето в градски транспорт.

# 99
  • Мнения: 386
Тук от деня на изписването препоръчват изнасяне/извеждане на бебето-дали ще е на терасата или на кратка разходка...

# 100
  • Дания
  • Мнения: 313
Моята хубостница е на 7 седмици и половина и яде 7 пъти по 150мл. На АМ сме. От два дни й увеличих млякото, защото на 120мл, след като свърши и изкарам бибата се започваше едно щуро пишене, все едно не е яла от вчера. 😊 беше и доста неспокйна последните два дни, но с увеличаването на млякото нещата си дойдоха на мястото.
Започнахме да излизаме всеки ден. Досега не я извеждах много, понеже беше все под нулата, но тези дни и 7-8-9гр и сме по два часа навън. Мисля, че й харесва. Кокори се, гледа насам натам и после заспива.
Последният един месец има задна храма. Водих я на лекар и й направиха ендоскопско изследване. Имала секрети, все едно не го знаех това. Та казаха само физиологичен разтвор и да дърпам с помпичката сополките. Не знаете ли някой бабин лек за течащо носи?

# 101
  • Мнения: 882
Който храни бебетата си ам, може ли да сподели по колко мл изпиват? Ние сме на  55 дни.
Благодаря
Вели, бебка е с няколко дни по-малка и от около 2 седмици хапва по 120 мл АМ на хранене като яде 6 пъти на ден в последната седмица, преди това по 7.  Peace

Иначе и тя спи по-малко напоследък, мисля че е нормално, вече се заглежда и усмихва. Ден с ден не си приличат, има дни, когато е много кисела и такива, в които е супер спокойна. Като цяло вечер спи от 23:00 до към 5-6 сутринта, храня я и пак заспива до към 8. След това през деня й се събират 2-3 часа сън общо. Мислех, че са малко, но се зачетох и общо взето няма правило, всички деца са различни и могат да спят по много или изобщо.  Mr. Green

Zaraghamba, и нашето педи каза да излизаме след изписването и когато е слънчево и над 5 градуса ние излизаме винаги с количката.  Peace  С декемврийски бебета сме и няма как да ги затворим вкъщи до март месец. Според мен в количката няма как да му се лепне вирус, все пак идеята е да е навън на въздух. Може да настине евентуално, но за тази цел гледам да е облечена добре и на завет доколкото може.

# 102
  • София
  • Мнения: 234
Момичета, имам въпрос относно чайчето на хип Комфорт. Бебетата ми са на 2 м. и засега не съм давала вода - храня ги с кърма, а при следобедните хранения дохранвам с АМ. Госпожицата обаче започна да има ужасни колики, а момченцето ми пък ги мъчат газове (мъже  Grinning) Смятам да разтворя едно пакетче в 200 мл и да го разделя на двамата. Но не знам за какъв период трябва да се изпие - пише, че чаят винаги трябва да е пресен. Има ли мами, които го ползват и те кога и по колко дават на бебчетата си? Тревожа се, след като не са пили водичка досега, да не им разваля яденето с чайчето.

# 103
  • Мнения: 628
Мишенце, и аз бях взела същия чай. Никога не изпиваше това количество, само правех и хвърлях. За това си купих семена от копър и анасон и от тях правя чайче. Хип пише да не се подслажда, съответно бебка не го иска. А този със семена слагам малко захар и тя си го пиива.
За излизането на вън-и днес излизахме, пишеше,.че е минус 5 градуса, но не но свърта вкъщи. Поспа в количката и след 10 мин се прибрахме.
Тя едва изпива 90 мл... Явно си суква и кърма от мен, когато е в настроение и я убедя Hug
Мише-възхищавам ти се как кърмиш 2 бебета. Аз едва с едно се оправям, че даже и не се...

# 104
  • София
  • Мнения: 234
Оффф, колко кърмя и колко сучат - един Господ знае Smile Ама мъча се аз, мъча и мишлетата в името на тая пуста кърма, нали е безценна.
Ама за чайчето не разбрах грешка ли е ако го направя сутринта, цял ден да си го пийват или трябва по-често да се прави нов? Че както не съм давала вода, 100 мл ще мога да ги включа за целия ден. Иначе Катенцето пие чайчето, а на лакомия Росен нещо хич не му харесва - пие, но прави такава гримаса, която никога не бях виждала досега Smiley но не пуска шишето - страшна лакомия ви казвам 😀

Общи условия

Активация на акаунт