Пубертетът при момчетата

  • 117 228
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 15 609
Според мен и щипането е само за пред теб. Според мен ако са сами няма да се щипят. Но пък не знам достатъчно ли голям ти е сина да го оставяш помалко отговорен и грижовен - да се учи.

Обратното е - когато съм при тях всички са кротки и тихи, а изляза ли от стаята започва войната.
И само притичвам да правя забележки.
Синът ми е на 11 г. Учи и пише домашните сам. Но, когато отида да проверя домашното или да го изпитам на урока /обикновено по География и История/, видя, че не е научен добре и го върна да го донаучи става мазало. Тръшка се, започва да обяснява как той си го знаел перфектно, просто имената на фараоните/царете/владетелите/учените и т.н. били много трудни за запомняне и затова ги пропускал да ги учи и т.н. и т.н.
По другите предмети нямаме особен проблем. Изключвам ужасния почерк, заради който на последното контролно по БЕЛ учителката отказала да му разшифрова два от отговорите и ги зачела за грешни - а те са верни. И му писа 4-ка. Според мен си е права жената. По математика пък решава задачите бързо, отговорите са верни, обаче няма никаква подредба в решението на задачата. Горе смятал едно, долу друго, не записал мерните единици - ужас. И всеки път обяснявам, че е много важно да си подреди задачата, да си записва какво му е дадено на текстовите задачи, защото така ще му е по-лесно и подредено, обаче кой ли ме слуша. И там донесе една 4-ка, не заради грешни задачи, а защото никъде не е написал мерните единици в решението на задачата.
Вече се уморих да говоря и да обяснявам едно и също.
Класната всеки път казва - всички са така. Обаче мен това ме побърква

# 406
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз те разбирам, Лейди! На същия хал съм. У нас пък бебето е като стикнато за мене и а съм излязла за повече от 2 часа, а е настанала революция - става тъжен, жален, мрънкаш, ревящ, не спи, не яде, край - апокалипсиса иде! И аз в момента не работя, в майчинство съм, но не мога да изляза за едно кафе като хората...Ще дойде и нашето време Hug Даже твоето по-скоро от моето Grinning Дишай, издишай...

# 407
  • Мнения: 25 646
Понеже  съм чела много за мастурбация и я даваш за пример като едва ли не за нещо нормално, нима тя не е неизбежна ? Знам, че е много рисковано да не се стигне до зависимост и отклонения от естествената природа на половия живот, освен това според православието, мастурбацията е грях. Аз се безпокоя моето момче да не "вкуси " от този забранен плод. И не знам как да го предупредя и изобщо как да подходя по най -правилния начин.
Знам, че темата е доста чувствителна, но ще  съм благодарна на мнения.

Забраната за мастурбация е сигурен път към всевъзможни перверзии и асоциално поведение (пренасочване на сексуалната енергия в погрешна посока). Също и подтик към ранен секс.
Не е грешно, полезно е. Проблем може да има, ако се превиши дозата и мастурбирането се превърне в заместител на други, по-важни за подрастващите дейности. Но там вече е отговорност на родителите да подтикват децата си към занимания, които да запълват и осмислят свободното им време – езици, спорт, занимания с изкуство и др. Скуката на тази възраст е генератор на всевъзможни простотии, затова – борете се със скуката, не с мастурбирането.
А, и не забравяйте да чукате, преди да влезете в стаята на младежа, за да си спестите евентуални неловки моменти.  Grinning

# 408
  • Мнения: 178
Вчера бях на родителска среща и наред с лошата дисциплина, не ученето и ходенето без домашни се разискваше и рожден ден на девойка от класа , където половината от класа  са се изпонапили, повръщали тоест всички поканени. Госпожата научила от хлапета, които не били поканени .....а явно им се искало, сподели с родителите. Друга госпожица пък си забравяла даже и раницата, ама идвала гримирана на у-ще Shocked ох та те са още 6 кл.

# 409
  • Мнения: 9 052
6 ти клас алкохол . ужас. егати. 6 ти клас са такива малки деца още

# 410
  • Мнения: 15 609
А къде са били родителите на рожденичката? Сами ли са били оставени децата?

# 411
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
А къде са били родителите на рожденичката? Сами ли са били оставени децата?

много са изобретателни, скришом внасят алкохол. не можеш да стоиш в стаята през цялото време, нали? а те се напиват буквално от 2-3 глътки,.

# 412
  • Мнения: 9 052
А къде са били родителите на рожденичката? Сами ли са били оставени децата?

много са изобретателни, скришом внасят алкохол. не можеш да стоиш в стаята през цялото време, нали? а те се напиват буквално от 2-3 глътки,.

айде стига оправдания. разбира се, че след като прибираш чижди деца в къщата си трябва да подсигуриш да са в безопасност. какви са тези скришни алкохоли ... какви са тези глътки ???

# 413
  • Мнения: 178
Незная къде са били родителите и как са се сдобили с алкохола, но имаше и други проблеми най-вече с девойките. Според г-жата няколко момичета много ги пере хормона, те и си изглеждат като по големи-държание, интереси......

# 414
  • Мнения: 9 052
Винаги е имало такива момичета или момчета! И на времето при нас имаше. Но ролята на родителя, където са поканение децата е да сложи граници и да гледа децата да са в безопасност.

# 415
  • Мнения: 178
Да Rossa, имало ги е, но сякаш не ина тази възраст. Оххх трудна работа, моят синковец е еще от бебешката група, според г-жата, ама кВо ли ще ме чака като го тресне хормона. За сега все още си подържам авторитета и като реши да се петелчи юнака, бързо бързо го смъквам на земята, ама родители споделяха, че децата им отказват да си дадат телефоните, бележника и те били безсилни да се справят с това.  Tired

# 416
  • Мнения: 9 052
... ама родители споделяха, че децата им отказват да си дадат телефоните, бележника и те били безсилни да се справят с това.  Tired


Безсилни ?  
 

# 417
  • софия
  • Мнения: 1 305
Бях на една лекция свързана с алкохола при подрастващите и там обсъждаха, че в 5 клас вече е крайно наложително да се разговаря с детето на тази тема. Даже имаше една теория, че е по добре родителите да дадат на децата пред тях да пробват, дори да се напият за да видят последствията, защото поне ще е в безопасна среда, когато това се случи.

# 418
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз споделям виждането за безопасната среда. За някои неща и само ако детето има желание да опита, разбира се, не става дума насила да му тикаш чашата.

# 419
  • Мнения: 9 052
aз не споделям виждането, че на детето му е работа да пробва алкохол ... като се напие пред родителите си. голяма глупост. има курсове за превенции от зависимости, за самозащита, за самоосъзнаване и самооценка ...

и професионалисти по темата. ако родителя не може да се оправи сам

Общи условия

Активация на акаунт