Пубертетът при момчетата

  • 117 085
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Ами то и тука училищата не са луда веселба. Дори по мое мнение е една идея по-депресиращо от БГ. Гимназиите конкретно визирам. Отлични оценки се пишат много, ама много трудно. Преподава се на лекторен принцип - кой разбрал, разбрал. Отсъствия по желание няма, правилата са строги. Отпада се много лесно и отпадат доста деца през годините поради несправяне, нисък успех или бърнаут, шансове не се дават, което оцелее. Да, няма го кандидат-гимназиалния стрес в края на 7 клас в БГ, но има перманентен стрес от 5 до 10 клас. 11 и 12 клас са подготовка за абитур (матури) и по правило ученето тогава е още по-яко, но пък и децата са вече мотивирани и наясно, че оценките им са много, много важни.

# 526
  • Русе
  • Мнения: 7 793
На моя му поставиха диагноза Кифоза...това при проф.прегледи в у-ще заради гръбначните изкривявания.Идвали са октомври,а листа го дадоха едва преди 10тина дни...Та сега тр.да ходи на лечебна гимнастика 2пъти в седмицата от 16 до 16,40ч в другия край на града.Веднъж го заведох,после се разболя и сега дано успее в четвъртък.Хич не ще,ама трябва да ходи.

При нас подобна история. Забелязах го около НГ и отидохме на снимка. Рентгеноложката ме навря в кучи г@з. Колко бил крив, де съм бляла  ooooh! Снима го, не бил чак толкова. След това минахме и през физиотерапевт. Каза че не е за лечебна гимнастика все още но поне на плуване трябва да го запишем. Та, от днес тръгва. Имаше мрънкане докато не му обясних че от плуването ще направи гръб и плочки (нова мода се вихри при него) и нали само месец щял да ходи. Дааа, и аз така си мислех  Mr. Green

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Ели,и моя иска плочки...ще пробвам с тоя довод  Wink

# 528
  • Мнения: 15 487
И у нас имаше същият случай снощи. Наближава времето за лягане и предупреждавам, на което се отговаря добре след 20 минути. След 20 минути се почва ама аз не съм разбрал и други извинения само и само да не се спре компютъра. Накрая се стигна до скандал.   Close
Как се оправя това.

Аз лично казвам, че е време да става, той естествено винаги отговаря с "още малко да си довърша битката". Аз му казвам, че му давам 5 минути и след 5 минути го подсещам. Ако след още 5 минути не стане отивам до рутера и го изключвам Simple Smile. Спре ли нета сам става. В началото се тръшкаше, но сега вече знае, че няма мърдане. Обаче след това се почва "Отивам до банята" - 10 минути, "Чакай да пия вода" - 5 минути, "Отивам да кажа на тате лека нощ" - 5 минути, след което ляга и се започва "Ох, носа ми е запушен - отивам да си пръсна капки" или "Ох още вода ми се пие" или "Ейййй, сега се сетих - утре ще правим контролно по ......" или "Госпожата каза, че за утре по рисуване ми трябва едикаквоси" и така още 10 минути. И това вече ме изкарва извън нерви.

Относно плочките - казали му някакви съученици, че имало някакви хапчета "Нацепин", с които щял да има плочки на корема. Голямо ровене в нета беше - даже беше ходил до някакъв магазин за хранителни добавки да ги разпитва. Направо лошо ми стана

Относно спорта - ходеше на карате 2 години, взе оранжев колан и се отказа. Тъпо му било. Сега ходи на плуване с голямо мрънкане, обаче аз все му натяквам, че понеже е по-нисък от останалите /върви си с размера за годините, но просто другите деца около него са по-високи/ трябва да тренира сериозно плуване, за да се издължи. Не го стимулира особено, обаче не давам дума да се каже - ходи всяка събота и неделя със страхотно мрънкане, защото "Само си губя от свободното време заради това тъпо плуване".

Като цяло курсовете по английски го натоварват най-много, защото са сутрин преди училище в понеделник и сряда. И вторник и сряда сутрин е някакъв ад, защото му се натрупва много, не му стига времето, изнервя се, изморява се и става ужас. Та за следващата година съм решила да го местя на друг курс, който има часове само в събота по 4 часа, защото наистина се преуморява - аз го виждам

mystic woman - твоя син на какви извънкласни дейности ходи? Плуването е много хубав и полезен спорт и ако успееш да го вмъкнеш някъде - дори и само за лятото, би било супер за детето

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Ходи само на тенис на маса/и сега тая гимнастика/...за английски си мислех,ама ще му дойде много ученето.А е нужно да се наблегне на езика...

# 530
  • Мнения: 15 487
Ходи само на тенис на маса/и сега тая гимнастика/...за английски си мислех,ама ще му дойде много ученето.А е нужно да се наблегне на езика...

Ако не е прекалено запален по тениса на маса може да му го смениш с плуването. Така може и гимнастиката да отпадне. Плуването много помага за развитието на цялото тяло. Но ти препоръчвам първо да се консултираш със специалист Hands V За езика съм напълно съгласна

# 531
  • Мнения: 8 228
При моя пубер дежурната реплика е "Бързам, де, бързам", което изобщо не означава, че се е разбързал. И той би харесал професия "геймър", въпреки че не е чак толкова запален по игрите, но все в екрана се взира. Гледа клипове, чете разни простотии. Сменя си желанията за професия, но като го слушам, все разни грандиозни бизнес начинания замисля. Бяха заводи, за какво ли не - лекарства, оръжия, все неща, от които му се струва, че се печелят много пари. Като разбра, че златните медали не са от злато, спря да ходи на състезания по математика. Меркантилен, няма ли лична изгода от нещо, хич не се хваща да ги прави.
Опонира ме, че само шестици и петици изкарвал, какво повече съм искала. Изкарва ги с минимум усилия, също и високите резултати от състезанията по математика, когато благоволи да отиде. Виждам, че има много голям потенциал, но на него му е все тая, що да си дава зор, като може да не си дава. Надявам се да поузрее с годините. Като се замисля на неговите години и аз бягах по тъча и съм учила по не повече от трийсетина минути на ден. Стигаше ми за шестици и се чудех какво толкова учат някои часове наред.

# 532
  • Мнения: 178
И в къщи е "Да, ей сега" и нищо не се случва сега Rolling Eyes
Относно спорта, моят син когато тренираше редовно, много по малко се задържаше пред компютърните устройства, и вечер заспиваше пред ТВто без "хайде,хайде......." както е сега. За жалост от две години не тренира.
Плуването много помага за изправената стойка, синковеца тренираше плуване три години и беше като струна, после го смени с тенис на маса -там пък е обратното стойката е по прегърбена , но много беше запален докато на една тренировка падна и счупи ръка.Последва операция , пирони и така една година без спорт. Миналото лято искаше да пробва с водна топка , но втория ден от лятната ваканция по време на игра на народна топка , пред очите ми едно хлапе го блъсна и пак се озовахме в ортопедия със същия проблем. Плува лятото , като част от раздвижването, но отвикна да е спортно ангажиран. А мъжът ми и дума не дава да се каже за спорт Confused

# 533
  • Русе
  • Мнения: 7 793
6 години джу джицу ( с международни състезания) и го  спрях заради слаб успех и предстоящите тогава матури. Вече две години се мъчи да си докара очила, хемороиди и изкривен гръбнак пред компа Sad
Край вече! Като не може сам да се контролира, на басейна да прави плочки  smile3513

# 534
  • Мнения: 178
6 години джу джицу ( с международни състезания) и го  спрях заради слаб успех и предстоящите тогава матури. Вече две години се мъчи да си докара очила, хемороиди и изкривен гръбнак пред компа Sad
Край вече! Като не може сам да се контролира, на басейна да прави плочки  smile3513
Хахах Joy
Искренно ме разсмя

# 535
  • Мнения: 2 046
Здравейте,
Записвам се и аз с един "полу"-тинейджър , скоро става на 11 год и вече отчитам промени в характера , които хич не ми харесват и повечето от вас споменават. Отговаря, блъска врати , иска   да обикаля сам квартала и въобще бърза да порасне. Няма видими белези на пубертет още - като косми и т.н , но от едно разбрано и сговорчиво дете се превръща в сърдит и опърничав тиийн. Ще ви следя , за да си сверявам часовника . Брат ми имаше ужасен пубертет и от сега настръхвам какво ме чака. Още с училището няма проблем , но очаквам догодина в 5 клас да започне да върви надолу , защото тази година още е на частна занималня, а догодина ще  трябва да учи самостоятелно и тогава ще имаме големи проблеми. Сигурна съм, че трудно ще постави уроците като приоритет пред игрите на телефона и плейстейшъна.

# 536
  • Мнения: 178
Добре дошла в клуба Peace
Не се настройвай негативно от сега Wink

# 537
  • Мнения: 15 487
red_violet - добре дошла в клуба и от мен Simple Smile
Един съвет - ако можеш, пусни го и другата година на занималня, щом ходи на частна. Ако си доволна от занималнята знай, че ще ти е безценен помощник точно този клас, в който на децата и им е най-трудно, заради прехода към нови учители и доста по-тежък материал

# 538
  • Мнения: 2 046
Ох, няма да ви плаша , но брат ми беше уникум в този период, хубаво че беше друго време и всички оцеляхме покрай него , че даже и стана човек😂 .Сега най ме е страх от наркотиците, страх ме е и от мене си, че съм супер властна майка и много викам.Знам , че трябва да се контролирам , но ми е много трудно.
За съжаление нашата занималня е само до 4 ти клас, ще видим какво ще ми дойде на главата.

# 539
  • Мнения: 178
Ох наркотиците, алкохола и безразборния и не безопасен секс - нещата от които най-много ме е страх.
И се сетих за поста на Светкавица, че най-важно е да са здрави, спокойни и свестни млади хора .

Общи условия

Активация на акаунт