Изгладена шийна лордоза

  • 4 784
  • 7
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Здравейте,
да попитам някой да се бори с този проблем?
От три месеца имам оплаквания, за които мислих, че са от шипове. Направих снимка и личната ме изпрати на физиотерапия. Там лекарят видя, че всичко се дължи не на шиповете, а на изглаждане на шийната лордоза.
Предписаха ми 3 вида терапия и лечебна гимнастика.

Докато съм права нямам проблеми, но когато съм седнала усещанията са неприятни. Разбира се работата ми е на компютър.
От днес нося и мека яка, но някак си започвам да се отчайвам, че оплакванията ми ще си останат.
На всеки час ставам и правя бавни и нежни упражнения за врата.

Дали има някой с подобни болежки, за да сподели опит в борбата?

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 14:31 от wa_wa

# 1
  • Мнения: 125
Здравей,и аз имам същото като теб,от години ме е боляло,но не съм обръщала внимание.Преди няколко години ходих на снимки и Ямр.Изгладена шийна лордоза,казват,че е вродено.
Моите оплаквания се изразяват в болка във врата всекидневна,постоянно го раздвижвам и правя
упражн.,но до колкото знам е завинаги.Не се променя,също така получавам замайване,
казаха ми,че е от лордозата.
Твоите оплаквания какви са ?

# 2
  • Мнения: 414
И аз имам изгладена шийна лордоза.До сега не съм я лекувала, понеже мисля че не се лекува?
Аз имам и шум в ушите и едно гадно усещане в главата,тежест ...не мога да го опиша точно.

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 199
При мен не е болка, а точно това усещане за напрежение и то само, когато съм седнала.
През 2016 около ноември започна за първи път, тогава ми причиняваше жестоко главоболие и гадене. В момента, в който бях права или легнала и всичко спираше като с магическа пръчица. Това продължи около месец и след това не съм имала проблеми.
Миналата година пак ноември се започна - тежест в главата, огромно напрежение и отново само в седнало положение. До миналата седмица пак търпях, докато не се появи и главоболието.
Имам и шум в ушите, изобщо....е много уморително.
feisi, точно и аз не мога да го опиша, не е болка, просто се чувствма като парцал. Не мога да седя дълго време, елементарно вадене и слагане на дрехи в пералнята ми е трудно и ми  става лошо.
От вчера опитвам с яка, но трудно свиквам с нея.
Правя упражнения, раздвижвам се, взех и и масажор и всичко теоретично е както трябва и накрая, когато седна и всичко започва отново.
Не мога да си намеря и подходяща възглавница, сменям вече шеста или седма , това допълнително влошава състоянието.

# 4
  • Мнения: 125
За възглавниците съм съгласна,постоянно ги сменям и вечер се будя и я въртя постоянно.
Некомфортно е

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 199
За възглавниците съм съгласна,постоянно ги сменям и вечер се будя и я въртя постоянно.
Некомфортно е
Опитвала ли си с анатомична? Аз мисля такава да си взема някаква за опит.

# 6
  • Мнения: 44
и аз имам проблем с шийна лордоза но при мен никога е нямало болки във връта. Имам проблеми със световъртеж и постоянна умора.

# 7
  • Мнения: 9
Здравейте и аз съм с изгладена лордоза и начална цервикоартроза. Постоянно ми се вие свят от 1 година. Физиотерапия дали помага? Сега започвам курс.

Общи условия

Активация на акаунт