Частни детски градини в София

  • 46 408
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 533
Цитат на: bib.bib
систематични неточности


Какво значи това?

# 106
  • Мнения: 3 479
А да знаете някакакви частни забавачки за деца над 3 г в София, където можеш да си заведеш детето два или три пъти в седмицата? Идеята ми е не просто да го гледат почасово, а както в детските градини да има занимания където да научава неща, но да не е целодневно, а да речем до обяд в определени дни.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: bib.bib
систематични неточности
Какво значи това?

Една и съща грешка се повтаря два пъти. Това ме навежда на мисълта, че не е от недоглеждане  Thinking

# 108
  • Мнения: 1 533
Цитат на: bib.bib
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: bib.bib
систематични неточности
Какво значи това?

Една и съща грешка се повтаря два пъти. Това ме навежда на мисълта, че не е от недоглеждане  Thinking


Понеже писа, че става дума за транскрипцията, може да е написано така, че да им е по-лесно на децата, а и на родителите да учат стихчетата в къщи.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: bib.bib
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: bib.bib
...
...

...
... става дума за транскрипцията...

Съжалявам за чата.
Само да уточня, че нямам предвид факта, че транскрипцията е на кирилица. Това е нормално за първокласници, които почти не са започнали да пишат на латиница, а и не всички родители все пак знаят английски.

# 110
  • София
  • Мнения: 7 242
Галче, към почти всички читалища има полудневни детски градини. Децата учат /май изобщо не играят и не излизат на вън/ до обяд. Таксата е около 40 лв.

# 111
Gal4e  i az tursia neshto takova - zaniamania za deca nad 3 godini do obiad, a ne za cial den. Ako si namerila neshto, molia te pishi.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 262
Това за читалищата не съм много уверена че е точно така, самата аз лично отидох в нашето - ние сме до гарата и там ми отговориха, че нямат право да извършват такава дейност като забавачка или полудневна детска градина и всъщност това, което предлагат е буквално обучение на деца над 4-годишна възраст по английски  в случая и разни танци или нещо подобно, като всяко си е като едновремешните ни кръжоци или свободно избираеми срещу заплащане. Така че инфото че има такова нещо във всяко читалище е невярно. Моя син е на 3 и ми отказаха много културно и мотивирано, като ме посъветваха да отида в някоя градина и няма проблем там детето ми да посещава до обяд и след това да си го вземам, така се и оказа, за около 2 - 3 часа от 8 и 30 до 11 и 30, или след обеда няма проблем да си го вземам, май така ще постъпя, нямам друг избор, не намирам друго решение за сега.
Много поздрави.
Ако намерите нещо подобно свиркайте и аз искам за моето дете.

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 21:44 от Mama Igi

# 113
  • София
  • Мнения: 7 242
Мама Иги, не съм писала във всяко, а в почти всяко - ти провери в едно и ...По принцип тези градини обаче са за 4 - 6 годишни деца, така че не те устройват.
В читалище Петър Берон на Витошка има такава полудневна детска градина. Във високия блок на спирката на НДК на автобусите 204, 72, 604 и т.н. в посока Плиска /има някакъв рекламен плакат на блока/ също. На други места не съм проверявала, защото ми е далече, но сам чувала, чи има.
В Дрита в Симеоново също предлагат полудневна форма на обучение.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 262
Да, аз проверих в едно наистина, но служителката ми показа документ, в който пише, че им е забранено да изпълняват такава дейност на всички ЧИТАЛИЩА, така че това съм имала предвид. Рядко пиша в този форум и не си разрешавам да пиша празни приказки, ако това не е истина, значи ме е заблудила служителката там, тя ми обясни, че нямат право да правят забавачници на деца свързани с гледането им през деня, полудневно и всякак, по-скоро техните са форми на обучение. Това казах, че полудневни детски градини към читалищата няма, незнам как това Петър Берон предлага такава и ще се обадя да попитам, стана ми интересно и искам да разбера истината.
Много поздрави!

# 115
  • София
  • Мнения: 7 242
Защо мислиш, че всичко което го има е законно ?!
Предполагам, че служителката не те е заблудила - най-вероятно е имала предвид, че в читалищата не може, а и няма условия, децата да се хранят и спят -  и те не го правят. В полудневната само ги занимават да обяд. Тел. можеш да вземеш от 144, но много рядко отговарят, а ако имаш път на там - на самото читалище има плакат, на който са изброени услугите, предлагани от читалището, вкл. и полудневна детска градина.
Поздрави и на теб и дано разбереш истината Wink

# 116
Мама Иги, ако имаш някаква нова информация, например за читалище Петър Берон, моля те пиши. Интересуват ме по-конкретно условията. Моят син също е на 3.  Аз също ще опитам да събера някаква информация.

# 117
  • София
  • Мнения: 7 242
Това е тел. на Петър Берон - 952 25 78. Преди малко успях да се свържа /по друг повод/ след няколкодневни неуспешни опити. Питах и за полудневната - децата трябвна да са поне на 4 г. Предимно учат, носят си закуска от вкъщи. Жената с която говорих не можа да ми каже таксата /плащала се на 4 годишни такси/, но от моя приятелка имам спомен, че е около 40 лв. Който иска да се обажда и да разпитва. Има места. Който иска да се обажда и да разпитва.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря Лекси!
Но аз вече реших, ще ползвам детска градина, но само до обяд, другата година ще помисля за други варианти, когато е по-големичък.

# 119
Цитат
Защо мислиш, че всичко което го има е законно ?!
Предполагам, че служителката не те е заблудила - най-вероятно е имала предвид, че в читалищата не може, а и няма условия, децата да се хранят и спят -  и те не го правят. В полудневната само ги занимават да обяд. Тел. можеш да вземеш от 144, но много рядко отговарят, а ако имаш път на там - на самото читалище има плакат, на който са изброени услугите, предлагани от читалището, вкл. и полудневна детска градина.
Поздрави и на теб и дано разбереш истината Wink
Да, аз проверих в едно наистина, но служителката ми показа документ, в който пише, че им е забранено да изпълняват такава дейност на всички ЧИТАЛИЩА, така че това съм имала предвид. Рядко пиша в този форум и не си разрешавам да пиша празни приказки, ако това не е истина, значи ме е заблудила служителката там, тя ми обясни, че нямат право да правят забавачници на деца свързани с гледането им през деня, полудневно и всякак, по-скоро техните са форми на обучение. Това казах, че полудневни детски градини към читалищата няма, незнам как това Петър Берон предлага такава и ще се обадя да попитам, стана ми интересно и искам да разбера истината.
Много поздрави!
Читалищата имат право да имат детски забавачки.Това е съвсем нормално, защото отговоря на смисъла на съществуването им. Друг е въпросът с квалификацията на персонала и учебната програма...Или пък наличието на медицински персонал...Или дали отговарят на изискванията на ХЕИ. Но наличието на детска забавачка е нещо нормално . Все пак образователната и социалната функция са сред първите характеристикаи за едно читалище.

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 18:40 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт