КГБ = Клуб на Готините Баби - 186.

  • 72 825
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 18 752
Добро утро и от мен!
Тъкала съм на този стан Пипилота и ми  е ясен периода.Ние  бяхме  4  жени и  всичко ръчно се обработваше.Като едната проверявахме и  помагахме,ама  мъжа и някакъв и  това  е.Сега компютри и  пак са  доста народ.Ама бюджет ,държавата плаща.И заплатите никакви.И това ще мине и друго ще дойде,от същото.
Днес Чехов се родил.
Във връзка с разискванията  виждам сложили една негова мисъл-"Когато в палеца ти попадне треска, радвай се, че не ти е попаднала в окото"
И аз така правя,като не мога да променя нещата ги приемам каквито са и продължавам.Отдавна не страдам и не се ядосвам,това с непримиримостите  е патент на младостта.
Доплитам мъжки чорап и   отивам след малко да си платя тока-80 лв.Ама си пускам топличко нощем като загасне печката.И водата за подгряване е студена,та поема повечко.Бързам,докато не съм омаала парите.
И чета любовни книги нощем-де да бях ги чела  едно време да понауча нещо.Без полза са сега,но за друг живот ще знам.

# 121
  • София
  • Мнения: 2 673
Добро утро и добра седмица!

Борянчице, разсмя се ти с тез любовни романи. Няма лошо да ги четеш, душата си храниш.  Heart Eyes И, блазе ти за чорапите, дето плетеш. Ще се опитвам и аз някога. Някога, някога, но не и сега.  Grinning Сега вече очаквам пролетта. Знам, че не е близо, но пък не е и далеч.

Пипи, и при мен няма нищо за хвалба. Браво на организираността ви за планирането на почивките! Е, те това никога не съм го могла. Винаги е в последния момент, но пък е било хубаво. Лека да ти е работа, макар и натоварена!

Фури, приятно да ви е Хисаря! Фурийков да се излекува напълно от водата и процедурите.  Hug

Браво на умните и успешни внуци на Кари и Хули! Да вървят все така първи и в живота!

Мамси, на теб успех в имотните дела! Знам какви ядове са това, но дано се разрешат по възможно най-добрия за вас начин.

Аритка, как е мама? Закрепихте ли я?

Фло, чакам с нетърпение средата на февруари ли беше - края на сесията, де - за да спретнем голямата среща!  smile3534

Жабче, на теб ти завиждам за топлото време. Не, че тук имахме кой знае каква зима, де, ама друго си е лятото.

Неспоменатите ги прегръщам. Мисля си за вас, момичета - Шпунци, Джили, Доби и всички, които изчезнаха. Не, че и аз съм редовна, но нещо напоследък се чувствам като един голям таралеж.  И не ми се "показва" навън. Laughing


Любителки на словото, за вас - Роберт Бърнс и нещо весело!


РОБЪРТ БЪРНС
РОБИН

Той е весело момче,

тоя Робин, хитър Робин.

Той е весело момче,

тоя хитър Робин.

 

Във бедно село бе роден

и в календара този ден

не е с нищо означен:

нима бе „някой“ Робин?

 

Но там пък пишеше при кой

известен крал се ражда той.

И януари срещна с вой

появата на Робин.

 

Четейки в детската ръка,

кумата казваше така:

— Умник е. Туй ще ви река.

Я да го кръстим Робин!

 

Той няма май да е честит,

но вечно ще е с весел вид.

Ще бъде момък знаменит

и ваша слава Робин.

 

Чертите тука са добри:

ще люби наште дъщери.

Поне в това ще му спори

на тоя славен Робин,

 

С момите май не ще е плах

и доста ще лудее е тях,

но някой друг, по-тежък грях

не ще познае Робин.

 

Той е весело момче,

Тоя Робин, хитър Робин.

Той е весело момче,

тоя хитър Робин.


# 122
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856

# 123
  • Мнения: 2 017
Добър ден на всички мацки!
Кафето отдавна изпих.
Днес съм взела името на Фури😀
От сутринта вършея на много фронтове.
И времето е с мен.Слънчево,без -10 градуса и т.н.
От многото фронтове лещата я хванах в последния момент преди да започне да се опуква😀
Примъкнах от в къщи 6 бутилки от по десет литра ,за да полея марулята и зеления лук в оранжерията.Разходих се из градината,накалях се порядъчно.
Вчера цял ден посрещах и изпращах гости.
Нали сме по път,посещават ни.
Обичам гости.

Борянчице, аз съм човека с любовните романи.Изчела съм купища,ама кой знае какво не съм научила 😁😀
Не съм станала специалистка в областта.😂😁😀😊
Обичам и романтични филми.
Действат ми отпускащо,успокояващо.

Така.Почивката ми свърши,но задачките ми не.
Ставам.

Маринче,обичам таралежи-големи и малки❤

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 15:30 от Gabkata

# 124
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Привет, Готини!
Не ме мислете, че хич не ми е зле.Ей такъв живот искам.Може и да ми омръзне, знам ли, ама за сега ми харесва.По ваша заръка, наредих на персонала да ни пуснат ЧИСТАК- БЪРСАК- НОВИ.
Гъбка, все някой трябва да ме замества. Heart Eyes Ама щади се малко, оставяй и за утре.
Няма да ви спомена, ама всички съм прочела и мислено си похортувах даже.
Сега отивам на разходка и да напълня водичка.

# 125
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 322

 Ето съм пак надвечерно!
Днес до обед маах по задачки. Всичко ми се оказа на 6 ! Само в данъчното се ядосвах, ама сама съм си виновна! В петък проверявах за данъчната оценка, ами оказа се, че не съм платила данъците - никъде по компютрите няма, че на 14-15 декември съм ги платила #2gunfire Купувачът на къщата ми преведе капаро на 13ти следобед и аз първо това направих. Два дена търся квитанциите и - нъцки! Нали по погребението на брат ми разчиствахме - сигурно съм ги изхвърлила с други разни бележки! Толкова бяха убедителни в данъчното, че започнах наистина да се замислям дали пък не съм ги платила, а само съм питала newsm78 Ама няма как веднага да се обадя на купувача, че съм ги платила, а той си спомня!И вечерта на Галена казах, че съм ги платила! Чак пък толкова да съм изкукала newsm78 Ами... платих ги пак! От там нататък всичко тръгна по вода. Даже приключихме сделката при нотариуса. От хайманлък се уморих и към 15,30 като му легнах, че до към 18! Ще видим довечера как ще е hahaha
Маринке, това стихотворение не бях го чела, но много ми хареса!
Фури, блаженствай сега и дано помогнат процедурите!
Гъбче, играла съм я тази игра с оранжерия преди много години! Божее, като си помисля колко работа съм вършила newsm78 Добре, че сега съм освободена от такива красиви занимания!

# 126
  • Мнения: 18 752
Имахме проблеми от не разнесени данъци ,намерих квитанции и ни ги върнаха парите ,малко под 100 лв.Не  вярвам да са изхвърлени ,просто си   настръхнала да търсиш ,ще ги откриеш когато не ти трябват,но пак може да докажеш и  поискаш връщане.Дано не са много де...При нас имаше и някакви метри  от площта на двора да не се засичат ,като са почнали деклариране  са закръгляли на десет квадрата.После ги искали точно,но от къде да знам.Та  заради тази неточност и  там не разнасяни.Събрало се беше...
Не  мога да си харесам  ажурна плетка  за Мила-блузка.Имам заплетени неща ,ама щом са захвърлени-не са    мераклийски.Търся нещо   за тънка прежда.

# 127
  • София
  • Мнения: 16 169
Добър вечер.
Янке, ако се разровиш и намериш квитанциите - до 3 год. от датата може да ти върнат парите.
Няма начин да си взела данъчна оценка без платен данък и такса смет.
Аз затова плащам всичко по банков път през картата. Поне в банковия ми профил остава  доказателство.
Но, като продавах парцела в Симеоново имаше 1 общински измекяр, който ламтеше да го купи евтино.
Говорил с баща ми и стареца се съгласил. Та аз да довърша сделката - абсурд.
Няколко пъти залага капани, кле се колко сме зле с брокерката-приятелка сами жени срещу общинска мафия, заплашва.
Мдааа, ама не -  много кротко му обясниха с каква играчка е отишла сутринта на ясла  внучката му и да си кротува. Ако много иска да плати пазарна цена, не е проблем.
Та последно 2 дни преди сделката отивам в общината за  дан. оценка - изненада, не са разнесли платеното по банков път по партидите.
То ясно само кое не са разнесли... Ами веднага платих втори път за ужас на касиерките.
Звъняха телефони, блокираха им компютрите но аз кротко си чакам документа.
След 2 -3 ч. и уж проведени от мене тел. разговори се предадоха и ми го дадоха с грешно ЕГН.
Ама Айшето сверява всичко и го върнах. Накрая си финализирах сделката на пазарна цена.
Едва ли при вас са чак такива врътки.

# 128
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 322

 Айша, то аз данъчната оценка я взех днес, след като платих втори път данъците.

# 129
  • Мнения: 2 114
Янче, Със сигурност може да искаш да ти възстановят сумата. Може да направите и прихващане. Съболезнования за брат ти.  Айше, представих си те на гишето - платила и очакваща документа Simple Smile.
Стиховете на Маринка и картинката на Жабка - подарък за деня, мерси за усмивките!
Фури, всичко да е добре занапред!
Борянка и Гъбката - заразявате с енергия.

 https://www.youtube.com/watch?v=j7cuuhxP4BM

# 130
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 322

 Добро утроооо!
Хайде ставайте, че кафето изстива:

             

# 131
  • София
  • Мнения: 1 752
    Добро утро!
 Минавам, да ви поздравя,преди излизане.Не се задържам в къщи,все съм по задачи.Нямам и нищо за писане,все едно и също е при мен.Засрамвате ме с вашите разкази,все работите.А аз съм се разхайтила.Но,има и нещо положително -ходенето ми понижава кр.захар.
 Пийнах си кафето на Янчето,слушах музикалния поздрав на Деборанка и съм готова да тръгвам.
 Хубав слънчев ден, ви желая! Hug

# 132
  • тук и там
  • Мнения: 312
Добро утро и от мен!
Благодаря за кафето,изслушах музикалния поздрав на Деборана,а и стихотворението на Маринка много ми хареса.
На внуците на Хули и Кари желая и занапред да са радост и гордост на близките си.
При мен нищо интересно.Цяла седмица съм на легло,треволаците,които пия много не помагат.
Ама хубавото е,че идването на децата в четвъртък ме мобилизира днес да се надигна и да се заема с приготовления.
Фури,за теб заслужена почивка, а Фенчо да се върне здрав.
Арита,сетих се за майка ти,как върви възстановяването?
На всички хубав ден и добро настроение!

# 133
  • Мнения: 2 114
Добър да ви е новият ден, момичета мили !

Янче, мерси за кафето, за далечен изток се размечтах от картинката ти, ама тръстиката ме зове. Мимито, лека и успешна да ти е подготовката! Яжке, Панталей -пътник ти наш, ходи за здраве.
Кари и Хули, много да ви радват дечицата.
Студентката, дерзай.
За неспоменатите и за споменатите:

https://www.youtube.com/watch?v=sqNuLPt4MdI

- искрено, неукрасено с никакви техники изпълнение.

# 134
  • София
  • Мнения: 8 443
Добро утро, красавици Hug Наспахте ли се? Хайде, че кафето на ЯНКА ще изстине Simple Smile Готови ли сте да посрещнете днешните предизвикателства с усмивка? Ако е така, хайде тогава по коням  smile3540

Лелееее, убавице ЯЖКЕ, ма чу, че си станула улична жЕна... Ма куде луняш саде на вам, на онам? Оти мааш празнЕ руке? Ма сЕдни си жено у дОма на Одърът, пУсни си инкята да ти пое Гюргя Пинджурова, па земи та Оплети барем едно вигаре knit, да ти грее гърбину.  Mr. Green
ДЕБОРАНКЕ, вчера цял ден си припявам тази песен. От къде ме чу? Simple Smile
АЙША.com. Надминаваш Гугъл чичко, дето знаел всичко Wink
БОРЯНЧЕ, едно е да киприш момиченце-фини, ажурни блузки, а при момчурляците е друга плетката.  Simple Smile
ФУРИЙКЕ, как върви тунинговането? Да не вземете да се подмладите много, та от възраст средна зрялост да отидете в юношество hahaha Joy
ГЪБКЕ, машина си маце. Оприличена си на трактор Беларус Mr. Green
ЖАБКЕ, като гледам фръц Мини Маус, усещам, че вече си добре thumbsup
МАРИНКА, и аз не бях го срещала този готин, хитър Робин. Hug
ПИПИ, много сложна ми се струва твоята професия. И мама беше счетоводителка. Е това не бих могла да го работя. Съклет ще ме хване #Crazy А и адвокат не бих могла да бъда.

Момичета, я кажете по две професии, които не бихте искали да работите. Аз моите ги споменах  Mr. Green

ТАНУ, как ти е внучката принцеса? Мисля те, кога ще бъде онази ситуация, или вече мина?

Още и още ми се говори, ама като гледам купчината с документи за два месеца, които трябва да оформя за Касата, та ми се изпарява желанието за приказки.  smile3505
Винаги така става. През декември се сещат пациентите, че годината свършва, а те не са ползвали "благините", които им се полагат по Каса, та се юрват масово. През януари пък тръгват тези, които едва са дочакали да започне Новата година - предимно изпочупили зъби по време на Коледните и Новогодишните пиршества. Размахвах турбина и клещи, а сега пращам "рапорт" на Касата, колко зъби съм поправила, колко съм извадила tooth

Хайде, останете си със здраве. Hug

Прегръщам ви МИМИ и ДЕБОРАНКА Hug Hug Харесвам си темата-място за зареждане с положителна енергия. Сега пак ще послушам тази моя любима песен. Деборанке-сладуранке, нацелваш ме в десятката Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт