КГБ = Клуб на Готините Баби - 186.

  • 72 345
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 353

Честито на Миа ,красиво име има ,да е красива и  щастлива ,да има обичта на всички близки!

# 691
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 909
Честит рожден ден на Миа. Да расте здрава и палава, кака много да я слуша и да се обичат и разбират цялото семейство.
Яжка, разбра ли какъв е бил поводът за екшъна при теб?
Мими, дано да отворят пътищата, че да стигнеш жива-здрава до лекарите в Разград. Всичко ще се нормализира с времето, не се притеснявай. Живее се с това заболяване, просто трябва да се внимава и проследява.
Жабче, при вас зимата отиде ли си? Май ни я прати на нас Wink
Яне, добре, че не си счупила нещо при падането. С малкия дявол си се разминала. Пази се, стой на топло, щом си заредила провизии, няма да има нужда от излизане.
Кари, прати ни малко от вашия "студ" Wink Тъкмо вече се бях настроила за пролет и слънчице, а то какво ни подхвана. Бррррр.
Фури, и сестра ми /Смолян/ са ги пуснали във ваканция до четвъртък. Ядосваше се, че само петъкът остава да ходят на училище, но ми се струва, че ще го дадат и него. Едва ли до тогава снегът ще се стопи.
Тук също не е спирало да вали от вчера вечерта. Натрупало е към 20.25 см, но вее силен вятър, на пориви, и трупа на преспи. Аз сутринта едва разрих колата, почти беше изчезнала в една пряспа /тя нали си е "голяма" Simple Smile по принцип/. Сега трябва да я открия на паркинга и отново да се изровя и да ходя да взема внучето. Ще спи при мен, че мама и тате утре имат отново ранно излизане по инстанции. Нещата едно по едно се оправят, зетко вече има номер, адресна регистрация. Сега трябва да се регистрира колата. Но ще ползват услугите на фирма, че в тези студове не е за чакане пред КАТ. Пък и време не остана - той започва от 1 март работа.
Аз много сериозно се замислям да си остана вкъщи и да вляза в ролята на баба за всичко - някой трябва да го води на градина, да го прибира, на плуване трябва да го запишем, че да си продължи с тренировките. Мама и тати започват от 10 ч. работа и чак до 19. Както и да го мислим, няма кой друг да го поеме. Все още съм в размисъл, но везните клонят натам. До пенсия остават още почти 8 години /2025 г., живот и здраве/. Проблем ще бъде трудовият стаж, но ще го измисля накак си. Ако трябва ще се купува.

# 692
  • Мнения: 18 353
Мамси ,те вдигат годините и може да се окаже невъзможно пенсионирането,отделно осигуровките ако са за твоя  сметка или дребни,докарват един минимум, пенсионирахме се със свекърва ми с голяма разлика ,една трета повече бях,макар да имах слаба година 97 ,на минималната осигуровки и  другото на ръка ,трябвало да си довнасям,но де да знам какво ще стане,а  и парите яко ми трябваха.И се изравнихме като вдигат все минималните пенсии  и другите изостават. Да си жива и здрава ,пък може и  след възрастта да работиш, като отрасне момчето.И на този стаж една никаква ще получиш  малко след възрастта.Както да го целиш  е подигравка с хората това, чудя се кога ще решат да отменят пенсиите ,няма да е изненада от тези управници,еднакви като матрьошки и си влизат един в друг без проблемно с акъла.Я прави каквото трябва ,особено ако младите могат да изкарват свестни суми, пък точките стаж са лесни- пиши се земеделски производител нещо такова за минималното. Ще огледат да измислят как,здравни задължително,те са за "да не дава господ"  и на минималната  някак ,търговец или каквото измислят знаещите.И да знаеш,че ще се  възродиш  и подмладиш,а  и околните ще са добре.Прави картички и продавай или каквото умееш.на  свободна практика ,ще се намери какво за осигуряване.Като знаеш,че пари от това няма,стаж за малко ти стига.
Такива скотски години сякаш не са били,то адашката  взе  една трета от държавата,с няКОЙ зад гърба, не се наситиха да лапат.Никога не е било чак толкова безумно мисля. Да  сме живи и здрави сме доволни вече,нищо свястно занапред  за  нас.
Изригнах май,но е обяснимо.

# 693
  • София
  • Мнения: 8 311
Хайде и аз сега да изригна! Едва се довлякох до дома. Не в преносен, а в буквален смисъл!
Сутринта като тръгнах беше ясно, че в квартала никой няма да дойде, да чисти-нищо, че си плащаме данъците. В центъра на София!!! - улиците непочистени. Коли се пързалят, някои се чукат( леко, защото се движат с 5 км. в час), трамваите задръстили кръстовищата, ватманите чистят релсите, хора едва кретат и падат ( ЯНЕ, не си единствена - двама паднаха на разстояние от 20 м. ), всички закъсняват кой за където е тръгнал. Никакъв шанс да стигнат навреме. Половината ми пациенти се обадиха, че не могат да стигнат-няма автобуси. На летището положението не е по-розово. Поизчистили малко пистата, а наоколо няма къде да се стъпи. Отклоняват самолети към Европата-у нас не могат да кацнат, а там сигурно пистите им са почистени. По тази причина ЛУСИ закъса в Бергамо. Чакат самолет, но от тук не може да излети, та да ги прибере. Сайтовете на летището са блокирани. ММ сега отиде на работа и ще видим дали може да научи нещо за пътниците от Италия. АПОКАЛИПСИС!!! Ех, защо нямам едно малко автоматче Калашниче,  hahaha #2gunfireпа да ги подгоня наред всички тия прехвалени наши управници-като започна от безхаберни кметове и кметици, от заместниците им по транспорта и вся остальная сволоч, та до изчерпване на количествата ( не на патроните Mr. Green, на безхаберниците Mr. Green ) Нали столичната кметица е най-добрата, най-великата ( като всички останали от властимащото правителство), защо седи в кабинета си на топло и нищо не прави? Пак ли зимата я изненада???
При нашите приятели в Русия Т е -30. Хората си живеят, автобусите им се движат, ходят на работа, децата са разпуснати, даже споделят братушките, че воздух пахнет вкусно, легко дъшется, сказка... Такива са те, руснаците!
В Австрия чакат снега да достигне 1 см. (словом един сантиметър Mr. Green) и по улиците и тротоарите тръгват едни малки и много симпатични машинки да чистят. Също като у нас Mr. Green
Това е положението! Плащаме  си данъците, чупим си колите и главите, а някой да е осъдил Общината за тези неуредици? Неее, ние сме племе търпеливо и късопаметно. На следващите избори вече ще е забравено какво се е случило през февруари 2018 - чудо невиждано! По сред зима сняг 25 см. Ти да видиш!!!
Стискайте палци все пак да се намери някой пилот ентусиаст да докара пътниците от Бергамо до София живи и здрави fingerscrossed newsm52

# 694
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Фло, давай да грабваме сопите и де що сварим, ама на онези дето си го заслужават.И на мен все по често ми минават мисли за автомат, че на всяка минута са за откоси.
Днес детето е чакало автобус от 8 до 9.10. Обаждала се на градска мобилност и са я успокоили, че автобуса се движи със закъснение от 65 минути.Нито една машина е нямало да разчиства и движението е билоужасно. Тази вечер ще излязат и ще се оправдават със снеговалежа. На кривата ракета- космоса и е крив. Аз исках да се пошегувам, като и кажа да отиде при баба си на село и няма да чака никакви автобуси и ще си се грее от печката на дърва, ама не посмях. Да не си го изкара на мен, дето вина нямам. Дано не се разболее, че макар и добре облечена е премръзнала.
За Луси пилот лесно ще се намери, ама летището като не става за кацане, кел файда от ентусиаст пилот.
Да се похваля. Вместо да си полегна, грабнах куките.

# 695
  • Мнения: 7 362
                             Привет,момичета!
                             И аз да се похваля от "хубавото" време.Седя си сутринта около 6.30 пия си кафето и чакам да стане 7 та да тръгна към тръстиката.ММ поглежда през проздореца и вика - я,пред прозореца редица от трамваи.Онемях - 5-цата никога не е спирала или закъснявала.Оказа се,че на Бъкстон има авария и трамваите чакат.Ха,сега де!Как да стигна до работата си.Колите затрупани,улиците непочистени и транспорта го няма.Като булдозер правих пътеки до една от спирките и реших да седна в трамвая и когато тръгне тогава ще работя.То,взе,че тръгна точно като се настаних та пристигнах без закъснение.
                            Мими,следи как ти действа това лекарство.При ММ още на следващия ден резултатите бяха около 5,а паднаха от 30.Сега държи захарта между 5-6 .Едното лекарство е Диаприл,а другото - май беше Метфогама или нещо подобно.Пие ги след ядене 3 пъти на ден.Едното е 1/2 хапче,ама кое ,как и колко - нямам идея.
                            Представям си какво е на летището.Ние като пътувахме нямаше много сняг,а чакахме да размразят самолета около час.Сега не ми се мисли.Пилотите бяха наши момчета и много добри.Не се усети полета нито на отиване,нито на връщане.Меко излитане,приятно летене и още по-меко кацане.Дано и на Роси да изпратят от тях.Аз,отидох и ги поздравих за професионализма  и внимателното отношение към пътуващите.Не бях се сблъсквала скоро с толкова възпитани хора.
                           Отивам да спретна нещо за вечеря,че и утре съм цял ден на работа.

# 696
  • Мнения: 4 368
Фло, аз съм в една група във ФБ за летището. Та оттам чета съвсем достоверна информация.
Днес коментираха, че компанията WIZZ е спряла самолетите си  А320 и А321. Отделно този от София за Бергамо е отишъл в Будапеща. Това се коментираше преди 5 часа, дано да са пуснали самолетите и Роси да се прибере благополучно.

# 697
  • София
  • Мнения: 8 311
МЕРИ, всичкото това вече го предадох на Роси, но до преди час все още чакаха в Бергамо-дали са им храна и вода, и никаква информация. Може би ще пренощуват там и утре ще ги превозят.
И ММ чака да види какво ще стане с ТАРОМ. Полетна информация я няма никаква.
И всичко това заради 20 см. сняг през февруари. Разбирам да беше заваляло на 13.07, а то...
Никаква политика не вкарвам в гнева си, но фактите са си факти. След като при най-успешната кметица според ББ положението е такова, какво да очакваме при някой не толкова успешен кмет??? Представям си колко коли ще чакат пред ДЗИ, колко народ с потрошени крайници и глави ще чакат пред Пирогов, колко хора ще са болни, ама не мога да си представя, че народа е толкова овчедушен... как може със всичко да се съгласяваме #2gunfire
ФУРИЙКЕ, грабвай сопата и да вървим Mr. Green
ДИДИА, ти си улучила 6 от тотото thumbsup
Моя пациентка от Овча купел е пътувала 2.5 часа докато дойде до мен.
Друга пациентка 55 мин не е могла да излезе от Сухата река до моста Чавдар.
Двама пациенти са тръгнали сутринта в 6.20 от Кюстендил и дойдоха в 10.50.
Двама се обадиха, че са тръгнали и след като са чакали по 1 час автобус, са се върнали.
Това е положението. С това управление - толкова. Да сте видели някой да си подаде оставката за несправяне със задачите си? Аз поне такова нещо не съм видяла у нас.

# 698
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Какви оставки? Какви пет лева? Та, те се надпреварват да ни обясняват по цял ден - КОЛКО СМЕ ДОБРЕ И КОЛКО ПРЕКРАСНО СИ ЖИВЕЕМ. Как тази вечер, никой не излезе да ни обяснява, каква борба са водили със зимата.
Мамси, дано децата ти не се разочароват, докато се борят с БГ абсурдите.
Дидиа, ти направо от терасата можеш да се настаниш в трамвая.

Водата спря, ДА МИ Е ЧЕСТИТО!

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 20:21 от FURIQ_65

# 699
  • София
  • Мнения: 1 728
    Момичета,моля ви да помогнем на това умно дете.Достатъчно е споделяне във ФБ.http://dberbatov.org/nagradi/nominee/home/1587http://dberbatov.org/nagradi/nominee/home/1587

# 700
  • София
  • Мнения: 8 311
Спирам да се ядосвам с неуредиците в Столицата и преминавам на съвсем друга вълна. Simple Smile

НА ПОРАСНАЛАТА ПРИНЦЕСА МИЯ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ДА РАСТЕ ЗДРАВА И ВЕСЕЛА. И ПОНЕЖЕ Е НАЙ-МАЛКА, ДА СЛУША ВСИЧКИ Wink



А ТОЗИ МУЗИКАЛЕН ПОЗДРАВ Е ЗА ВИКИ, КАКАТА НА МИЯ, МОМИЧЕТО С НАЙ-ЛЪЧЕЗАРНИТЕ ОЧИ И НАЙ-КРАСИВАТА УСМИВКА! ПРЕКРАСНА СИ, ВИКИ! ПОЗДРАВИ ОТ МОИТЕ ВНУЧЕТА-РАДА и НИКИ.



А сега и поздрав за баба ЯЖКА. Градско, Удри едно Оро, па си пОмисли, ако внучка не дадеш. сол и пипер да ядеш... Wink



Хубава вечер на всички Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 15 910
Яжке, да  ти е жива и здрава новата внучка Миа!  bouquet
Пожелавам и весели игри с кака Вики и едно малко братче за двете!  Party
Мамси, Борянка ти е писала - възрастта я вдигат постоянно.
Ако трябва сега си остани в къщи  с Алекс. По мои наблюдения - ако на човек му се работи, работа има.
Но май накрая ще се окажат най-добре тия, които не са работиви официално или пък са били някъде на МРЗ. Мин. пенсия все я вдигат,  за другите се разсейват.
На твое място бих пробвала да си взема 1 год. неплатена отпуска. През това време ще си внасяш сама само здравните. Предполагам, че до края и Алекс ще го отведат обратно в родината му. Вече имам няколко такива случая с млади хора, смесени бракове. Върнаха се с планове и ентусиазъм и после избягаха с писъци.
Фло, Фури, съгласна съм с написаното. Но като си подаде оставката напр. Пена ще дойде Гана.
А по мои наблюдения всеки следващ управляващ е по-зле от предния. Едва ли Гана ще се юрне да лови снежинките в полет. Улиците се почистват от мангали, няма лошо. Но и те захитряха и си намират по-добре платена работа из Европата.  Затова - кой когато пристигне на работа тогава. Аз съм лесна, като с такси се движа  - рейса спира пред нас и пред работата. В двете посоки имам по 20 м. пеша, а и авт. 88 е редовен.  Това ми беше условието да избера тази фирма. Тогава имах и друго предложение, с доста по-висока заплата, но трудно пътуване до в къщи. Не съжалявам.
Пл. също не излезе днес - колатае на метан, а и подозря какви проблеми ще има по улиците. Сега чета в друга тема, че ССФтата не можли да си изровят колите и викали тасита. А пък  то нямало - голямо плюене....

# 702
  • Мнения: 5 340
И при нас сняг, вече  май мина 20 см.
Сутринта към 10  ходих на кардиограма пеша и много внимавах да не падна. Чаках близо 2 часа, но успях навреме с кардиото и то е добре. След 15 дни пак. На връщане бързам да взема внука от училище и се пльоснах по очи. Счупих си чадъра и с металната част си нараних ръката, а при падането и дясното коляно. Но КЪСМЕТ - няма сериозни травми! Така, че Янче и аз съм паднала жена като теб.
Тази вечер ми се обади моята близка. Каза, че  е реагирала емоционално. Между нас цари пак любов. Падна ми камък от плещите!]
Ето така мина днешния ден.

Мими, аз също се паникьосах от здравословните проблеми, но като че ли се поуспокоих.  Все пак става въпрос за лечими неща.
Сещам се, че Шпунц  скоро не се е обаждала. Но нали казахме, че няма да питаме защо.  
Присъединявам се към групата с автоматите, но не само заради непочистени улици. И аз съм в дивия  западен край  на нашия град, където снегорин не сме виждали, а вървим  по коловозите на  превозните средства .
Автомат трябва и за  здравеопазване, и за образование, и за опустелите села, и за пенсии, и за ....., и за.......,  но мутрите са се окопали здраво. Ето сега с подставени лица , ще се сдобият и с ЧЕЗ. Пък то ако е само ЧЕЗ, с мед да ги намажеш.

Лека нощ! Тази нощ ще спя  по-спокойно. Пу-пу!

# 703
  • Мнения: 18 353
КАГ  и аз се засилих да кажа същото като теб,но го изтрих.Гледах случайно за едно родопско село ,красиви къщи каменни  и природа ,двама постоянни жители ,майка на 85   и син.Такава красота лятна е снимана в репортажа,че ми се прииска да съм там.Кой  е виновен-всичките до сега, от време оно до днес.Обезлюдиха държавата,натъпкаха хората в столицата,и  там не могат да оправят нещата,един мижав сняг  обърка всичко.
Сякаш не е имало снегове, а  помня  едни  дето над главите бяха.И не спря животът тогава,ама и  ние  остаряхме да ринем,аз донякъде успях ,утре пак ,не искам да ме боли ръката пак седмици.А като си спомня ,и  сляпа уличка имахме и  ринех за колата да излезе,и  навсякъде из двора  обикалях веднага,и  останалата работа вървеше.Останахме старчоци наоколо.Едни и същи маскари са, защитават се и  продължават да лапат.Ама като сега сякаш не  е било.

# 704
  • София
  • Мнения: 15 910
Свекърва ми три месеца държеше по- висока стойност, но всичко се нормализира. Сега си пие хапчета и си хапва забранени неща.


Зачетох се. Фури, не е обвинение към тебе - питам си само.
Не разбирам от увеличена кръвна захар. Но това ми направи впечатление.
Защо е необходимо да се пие до живот лекарство за да се хапват нещата, които са ни довели до болестно състояние? Моля, който разбира да ми обясни. Благодаря предварително.
В работата сме с частна застраховка и 1 път годишно ни правят преглед. Имах  1 изследване с кр. захар - над  горната граница, напр. 6.7 . Отидох при ЛЛ, и тя ме изпрати на второ изследване. В София за  читави лаборатории признават  Кандиларов и Бодимед. Инструктира ме вечерта  след 20.00 ч. да не ям сладко. После ме прати на вземане на кръв 3 пъти - за инсулин. КЗ трайно се оказа 5.9, инсулина в норма. Но ме инструктира да огранича  всичко пакетирано, тестяно, въглехидратно. На ден само 1 блок черен шоколад. Без вафли,  бисквити и плодови фрешове. Предписа ми и добавка с хром,  канела и цинк.  Та от нея съвсем ми се отядоха въглехидрати и подобни. Не, че отслабнах, но това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт