Отблъскване

  • 13 023
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 022
Това, което съм научила с възрастта е, че ако един мъж иска да е с теб, нищо няма да го спре. Явно не го иска достатъчно силно, приеми го.

# 31
  • Мнения: 5 468
Мъжката психика е по-различна от женската - при тях няма скрити мисли, увъртане и т.н. Ако един мъж те харесва и иска да е с теб, той ще те търси. Ако не те харесва достатъчно, не усеша тръпка и т.н., ще спре да те търси. Според мен, оправданията, които ти е дал, са наистина оправдания, защото не иска да ти каже истината. Нито възрастовата разлика, нито семейството ти, нито децата ви, биха могли да бъдат пречка за вас. Ако има химия между вас, тя няма да може с лека ръка да бъде пренебрегната. Все пак, ти не си в пубертета, жена с дете си, той също е голям човек и вие сами решавате с кого да излизате. Ако искате да сте заедно, винаги ще намерите начин да поднесете новината на семейството ти.

За мен мъжката логика е съвсем проста-ако не те потърси, значи не те харесва. По-добре да се изправиш пред рералността, отколкото да се заблуждаваш.

Едит: Момичета, писали сме едновременно. Grinning

# 32
  • Мнения: 290
Мислех си поне да му пиша нещо от сорта,че не знам какво е станало,но да не се притеснява,че ще кажа на брат ми или някой и че отношенията няма да ни се променят. Факт е че за в бъдеще ще се срещаме. Не знам,но просто мълчанието ме дразни. Пък и в крайна сметка има неща които и на мен не ми харесаха на първата среща,ама айде стига та това е нормално. Не може да приключиш нещо така без отг за нищо,само защото нещо не ти е харесало. Пък и видях как ме гледа и гали и целува.. Тоя мъж ме иска,ама не му стиска нещо.. А нз как да постъпя.. Отдавна мъж не ме е привличал така,че да мисля толкова за него..

# 33
  • Мнения: 18 926
Трай си. Много е тъпо да се обясняваш на кого какво ще кажеш и на кого не. Нищо толкова не е станало, да не би да приключвате 5 годишна връзка.

Пък и какво му харесваш толкова, като е толкова по-голям...?

# 34
  • Мнения: 14 979
Скрит текст:
Благодаря ви за отговорите. Само да обесня леко ситуацията и защо ви попитах за мнение,ясно е че не всички може да се харесваме взаймно. Той е най-добрия приятел на брат ми,многократно е бил с нас и родителите ми на събирания. Той е 40+г., дефакто се познаваме от поне 4-5 г. Покани ме на рождения му ден с брат ми и неговата приятелка отидохме. Между мен и този мъж-химия има от първия ден,но тогава беше невъзможно. Той има дете,аз също. Няма нещо което не знаем един за друг. На РД се целунахме за чао,целувка каквато си трябва,аз съответно си тръгнах без никакви очаквания или бъдещи такива. Мин. Неделя ми писа,да излезнем,след това се засякохме във фитнеса и вечерта излезнахме. Той ме взе,като влезнах го целунах но кратко и бързо. Говорихме си. Каза че нашите и брат ми няма да ни разберат и прочие. Отидихме и пихме кафе в Мола. Там си говорихме за много неща,пак казвам той знае почти вс за мен от брат ми.
Факт е че беше притеснен и аз все се опитвах да подхващам тема интересна за него. Тръгнахме си,пред блока пак си говорихме,целувахме се вече по така,но в никъв случай не е прекалявал или аз. Казах му че това съм го искала още от преди,той като моралист каза че е било невъзможно,тъй като съм била малка,без опит и тн. Казах му нека това е преди всичко забавление-не само секс,но да е между нас и да не се съобразяваме. Беше ок с това. И така си тръгнах. Във въорник имах ужасен ден и вечерта преди фитнеса му звъннах -аз! Говорихме каквото говорихме и каза -да бе летя в облаците! Аз му казах,че отдавна паднах и искам просто да си прекарваме добре за сега-той се съгласи. Трябваше ми един номер на лекар-каза че ще го намери и затворихме. На др ден ми прати смс с въпросния номер и дотам. Край. Ни вопъл ни стон? Не е толкова,че съм отблъсната,колкото до -wtf стана..!? За това потърсих ваше мнение,не че не приемам да не ме харесва някой. Защото тука май не е това проблема..

=================================================================================
След единствената ви среща , в която той е бил притеснен , ти си направила следващата крачка. Но аз това , подчертаното , го намирам като някакъв вид двустранно признание , че сте си прекарали добре. Или греша ?! Според мен не бързай да му обясняваш каквото и да било на този етап , защото ти се опитваш да разгадаеш той какво мисли. Ще сгрешиш с тази припряност и реакция. Може да е по- муден. Да е гузен. Да се чуди. Все пак , е в деликатна ситуация- ако нищо не се получи между вас , а връзката ви е публично достояние и се разделите конфликтно / говоря дори и за неангажираща връзка / , има доста замесени  и доста приятелства ще приключат. Чудя му се на този  40 плюс мъж-точно на теб ли намери да се "пуска".
С Бианка сме писали едновременно

# 35
  • Мнения: 76
Какви са тези игри и недомлъвки още повече, че се познавате от 5 години и сте големи възрастни хора. Много ли е трудно като имаш толкова въпроси в главата си да му се обадиш и да излезете някъде. Голям срам от едно обаждане. Ако ти откаже - е ясно, че не иска да се занимавате. Ако приеме, излезте и непринудено като приятели си поговорете. Колко щеше да бъде лесно, ако хората си говореха един с друг.....

# 36
  • Мнения: 1 756
Ама хората не искат да си говорят или поне е едностранно. Хващаш се за един от десет поста, който те устройва, разбира се и си говориш едно и също. Не го мисли, защото ще си настоятелна, той ще ти се върже щото чу разказваш, че е само за забавление. Ще започнете да се срещате тайно само за секс. Ти ще се влюбиш, защото и сега си съвсем близо и ЩЕ СТРАДАШ.А може да си го спестиш или не можеш?

# 37
  • Мнения: 290
Ама хората не искат да си говорят или поне е едностранно. Хващаш се за един от десет поста, който те устройва, разбира се и си говориш едно и също. Не го мисли, защото ще си настоятелна, той ще ти се върже щото чу разказваш, че е само за забавление. Ще започнете да се срещате тайно само за секс. Ти ще се влюбиш, защото и сега си съвсем близо и ЩЕ СТРАДАШ.А може да си го спестиш или не можеш?

Не,хващам се за пост,на който мога да отговоря. Иначе влюбването не ми е приоритет. Аз и да не правим секс и да нямаме връзка съм окей. Идеята ми на цялата публикация е защо ме потърси и после спря,като очевидно ме иска!? Това е,нищо сложни,никви любови,връзки,сватби и тн. А и говоренето е задължителни в случая!

# 38
  • Мнения: 1 756
Самият факт, че си задаваш тези въпроси, значи очевидно, че не ти все едно дали е любов, секс, връзка, а и сватби спомена.

# 39
  • Мнения: 2 111
Говоренето след една среща не е изобщо задължително. Излезли сте, нацелували сте се - едва ли този мъж е от камък, че да откаже малко муши-муши - и толкова. Казали сме каква предполагаме е причината да не се обади отново - просто не те иска - не те иска вече, не те иска достатъчно, не му се разправя и т.н. На твое място не бих отхвърляла така категорично подобна теория, както и не бих го търсила да "говорим". Имаше един филм "He's not That into You" - таква е историята и тук най-вероятно.
Казвам го най-приятелски, за да не си губиш времето в излишни терзания. Щях да съм благодарна ако на 20 някой ми беше дал подобен съвет. Така щях да си спестя доста неразумно инвестирани време и емоционална енергия.

# 40
  • Мнения: 20 274
Да няма някаква уговорка между брат ти и приятеля му да ти "обърне" внимание, ей така, заради приятелството им. А всъщност човекът да няма реален интерес към теб, а ти да си мислиш, че търси близост.

# 41
  • Мнения: 76
Говоренето след една среща не е изобщо задължително. Излезли сте, нацелували сте се - едва ли този мъж е от камък, че да откаже малко муши-муши - и толкова. Казали сме каква предполагаме е причината да не се обади отново - просто не те иска - не те иска вече, не те иска достатъчно, не му се разправя и т.н. На твое място не бих отхвърляла така категорично подобна теория, както и не бих го търсила да "говорим". Имаше един филм "He's not That into You" - таква е историята и тук най-вероятно.
Казвам го най-приятелски, за да не си губиш времето в излишни терзания. Щях да съм благодарна ако на 20 някой ми беше дал подобен съвет. Така щях да си спестя доста неразумно инвестирани време и емоционална енергия.

Точно говоренето му е цаката. Казвам говорене веднъж. Защото често, когато не се говори, едната страна е твърде вероятно да влезе във фаза размишления и анализиране и тази фаза да продължи ненужно дълго време. Още повече, че на тях ще им се наложи да се виждат и това волно неволно ще я провокира сама да си търси отговорите, които той е можел да й даде.
 Говорите, изяснявате се и приключваш темата.

# 42
  • Мнения: 4 578
Много ми е странно като се слагат мъжете/ жените под един знаменател. Всички сме различни хора и можем да реагираме различно в една и съща ситуация. На въпроса - да може да те желае, но да го е страх какво ще излезе и да се колебае. Може да те отреже, даже и да те иска. Имам приятел, който беше много хлътнал по негова колежка с дете. Но той беше тогава на 28-29, тя - на 25-26.В крайна сметка реши, че не може да гледа чуждо дете. Беше му гадно просто да си поиграе с нея и се дръпна. В историята на авторката има доста усложняващи обстоятелства. Става въпрос за дългогодишно приятелство с брат й, деца. Не е много лесно да се започне тогава като неангажираща връзка и да се види какво ще ти излезе. Може пък той да иска нещо сериозно, а от казаното от нея да разбира, че тя иска само секс. Аз не бих се обяснявала на мястото на авторката, бих изчакала да видя той как ще се държи. 

# 43
  • София
  • Мнения: 12 006
Той ако иска да е с авторката, ще е. Тя да го притиска с разговори и т.н. няма смисъл, най-много да избяга с 200. За какво да говорят след като той явно й показва, че не я иска? Насила хубост не става. Казала му е че го иска - достатъчно е. Какво има повече да се притиска човека. А и си мисли че тя е вятърничева и ако се съберат ще е "ден до пладне" за това й е казал да слезе от облаците. Вероятно цени приятелството с брат й и семейството й. Но ако я изчук@ няколко пъти/месеца и после се разделят, това ще отежни приятелството му с брата и родителите й. Преценил е, че не иска да си го причинява.

# 44
  • Мнения: 2 123
Авторке, няма какво да говориш с човека! Все пак това е една среща. Е, поцелували сте се и толкова. Какво смяташ да говориш, обяснение ли да искаш? Тези разговори се провеждат при по дълги връзки. Няма интерес към теб, каквито и да са причините. Не се мъчи да анализираш, защото няма какво. Извинявям се ако съм те обидила.

Общи условия

Активация на акаунт