Връзка без обвързване-проблем

  • 3 447
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за неутрално мнение как ви се струва следната ситуация. Разделена съм с бащата на детето ми и отскоро се срещам с мъж веднъж седмично, така модерните срещи без обвързване. Допадаме си с човека, забавляваме се, смеем се, той твърди, че съм интелигентна, може да общува с мен, приятно му е, релаксира и тн. Зароди се приятелство дори, добра комуникация, но започва да ме дразни, че всяка наша среща се обсъжда неговата бивша приятелка. Вмъква я, когато дава примери. Били са заедно две години, като взаимно са си дали време и разстояние един от друг, като той казва, че много го е наранило, когато я попитал какво е решила и тя нищо не е отвърнала и на практика не се прекъсват така две годишни отношения. На миналата среща пак нещо говореше за нея и аз му казах, че много му е бръкнала в сърцето, но той отрече нямал чувства към нея още след първата година. Тя е много красива действително, но лека жена, наркоманка и тн. Изтъкна на последната среща, че е много, много красива. Не ревнувам, защото ние не сме във връзка, но ми идва в повече, че човека, с който съм интимна повтаря колко е красива друга, явно егото ми се обажда. Та, как бихте постъпили. Не бих му казала, че ми е неприятно да говори за нея, защото ще реши, че му се натягам или имам чувства. Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: X
Не бих му казала, че ми е неприятно да говори за нея, защото ще реши, че му се натягам или имам чувства. Някакви идеи?

А ти имаш ли чувства?

Връзките само за забавление не са за всеки. Ти явно не го умееш, а той си утешава раните от бившата с теб.

# 2
  • Мнения: 1 522
А имаш ли чувства? Хем казваш без обвързване, хем ревнуваш. Дефинирай - искаш ли сериозна връзка от този човек и съответно ти готова ли си да отвърнеш със същото. Ако искаш сериозна връзка - заяви му го, кажи му какво те дразни и не го допускай.

Ако обаче ти дефинираш връзката ви като неангажираща, тогава нямаш право да го ревнуваш, дори да спи с още 5-6 жени паралелно. Нали точно това е неангажиращ?

# 3
  • Мнения: 4 013
Като каже другия път "колко хубава беше бившата" отговаряш "а пък на моя бившия колко дълъг беше" и почваш да се смееш.
Едва ли ще се наложи да повтаряш, трябва да се усети от първия път, колкото и да не са съобразителни мъжете...

# 4
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 337
Зарязвам го. Иска я, не я е прежалил. Започваш да се превръщаш в кошче за душевни отпадъци.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 153
Казваш му, че терапията се заплаща, времето ти е скъпо и искаш да си изкараш леко и лежерно тая среща.
Да се въздържа.

# 6
  • Мнения: 3
Точно това се опитвах да обясня, че не ми е приятно след секс да слушам колко била красива, ама много, защото ме удря по егото, а не защото ревнувам и искам връзка.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 996
При едно щракване от нейна страна, ще хукне да се връща при нея. Ако мислиш и говориш за един човек, означава, че не си прекратил емоционално с него.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 153
Ами, кажи му. Не искам да слушам за нея, спри.

# 9
  • Мнения: 5 162
Ей за това масово хората не могат да поддържат friends with benefits или даже без friends само benefits отношения.
Friends with benefits не се виждат всяка седмица, не се ревнуват, даже е напълно ок единя да каже "жена/мъжа писа, че се прибира по-рано, чао".
Или си с човека само за свой собствен кеф и до толкова, до колкото ти в кеф, или се интересуваш от него, засягаш се и питаш във форума за идеи как да не говори за бившата си... Мен ако питаш - пича се справя, ти - не. Намерил е с кого да спи и кой да му слуша проблемите. Щом не те кефи нещо, което казва - казваш му. Трябва да е комфортно и за двамата. Ако е ок с това - ок е. Ако не е - next. Аз след секс без обвързване не оставам да си говоря Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 35 153
Изобщо не е така.
Ако искам да се пукам с някой и ми лафи за майка си, стринка си и ме въвлича в емоционалните си пролапси - щях да подходя по същия начин.

# 11
  • Мнения: 5 162
Ама тогава си намираш друг Simple Smile Или след като слезете един от друг гостът през вратата. Не седиш да се чудиш как да не ти говори за това, за което му се говори.
Тук нещата са объркани - или е само секс, или е friends with benefits. В описанието на friends е да споделят един на друг, каквото им е на душа.
Мацка, търси някой друг Wink пича явно иска и да си говорите Wink

# 12
  • Мнения: 1 522
Намери друг, щом е за единия секс няма да е трудно. Освен ако не си от много малко населено място.

# 13
  • Мнения: 6 179
Връзката е без обвързване, кво ви пука на половината, дето се хващате бившата щяла ли, нямало ли да го потърси. Вече е съвсем друг въпрос дали е така при Петя, или се самозабкуждава за което.
Иначе съм съгласен с колегата, в такива отношения просто забравяш за мацката като свършиш със секса, след тва ме боли да не казвам кое какви глупости ще ми плямпоти. Даже ако може да се изнася по бързо е най добре.

# 14
  • Мнения: 3 015
Значиии - изобщо не е нужно да имаш чувства към някого, за да го помолиш да спре да дрънка за бившата си. Най-малкото е невъзпитано, а след първия разговор става и досадно, пък и започваш да изглеждаш като зарязан и неудовлетворен льольо.... Аз изобщо не бих излизала с него, камо ли нещо повече.

Общи условия

Активация на акаунт