ФЛУОР

  • 20 072
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
Щом е минерална може да си е от състава на самата вода от извора. Редувайте различни води и може би по-добре изворни, не минерални.

# 16
  • Мнения: 1 586
И аз съм се чудила за минералните води дали изкуствено ги обоогатяват с флуор. Защото в Девин и Велинград например съдържанието е убийствено високо (4 и 5 мг/л), едва ли естествената вода в района е толкова "естествено" флуорирана. А Девин например имат 2 вида води с различно съдържание на флуор - очевидно има някаква намеса, но в коя посока е? Иначе минерална и трапезна вода без флуор не съм виждала. В Трънска Банкя и Петрохан съдържанието на флуор е "<0.1мг/л" - най-ниското което съм виждала. Предполагам, че просто уредите им за замерване на количеството флуор не хващат под 0.1мг/л и затова така са го написали, което може да значи, че няма никакъв флуор дори. Ама знам ли... Някой ако е по-запознат с бутилирането и обработката на вода от естествените извори, нека сподели. За сега си пием предимно вода от канализацията, пречистена през филтър (кана Брита).

Друг е въпросът доколко "естествено" са флуорирани почвите и водите  - замърсяването с флуора, който е отпаден продукт на големите индустриални предприятия за изкуствени торове, а също на някои военни производства и кой знае още от къде, е повсеместно за съжаление Sad.

Преди няколко месеца имаше репортаж по ТВ за зачестилите флуорози на зъбките на децата у нас. Изводът беше, че не трябва да пият децата минерална вода, щото ставало предозиране на флуора поради редовния прием на флуорни препарати. А никой не спомена, че на децата (пък и не само) зъбките не трябва да се мият с флуорни пасти, щото ги гълтат на поразия... В България детски безфлуорни пасти още не съм намерила, поръчвам си ги от чужбина.

# 17
  • Мнения: 663


 В България детски безфлуорни пасти още не съм намерила, поръчвам си ги от чужбина.
Има такава NENEDENT-BABY, немска е , без флуор.

# 18
  • Мнения: 1 586


 В България детски безфлуорни пасти още не съм намерила, поръчвам си ги от чужбина.
Има такава NENEDENT-BABY, немска е , без флуор.

Четох в една друга тема за нея, но не съм я виждала още. Можеш ли да ми кажеш от къде точно я взимаш? Мерси. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 663
От една аптека до нас, която е доста забутана, имаше рекламни брошурки и аз ги накарах да я заредят, предполагам, че в по-големите аптеки трябва да я има.

# 20
  • Мнения: 2 761
Ненедент без флуорид за деца под 6г.(във синьо).
http://www.zahnpastainfo.de/ausgabe/ausgabe_verarbeitung.php?akt … p;zahnpastaid=211
 

А това е бебе6ката(от 6мес. до 2год).:
http://www.pharmeo.de/produkte/sortiment/Alles_fuer_Ihr_Kind/Nah … 5556BFBB655DCAC86
Не съдържа ментол,флуорид,Sodium lauryl sulfate(SLS),оцветява6ти и консервира6ти ве6тества и т.н.

# 21
  • Мнения: 5 500
Ок, някой знае ли в кои води на пазара няма флуор?
Или ако има, кое е минимално най-доброто съдържание на флуор?
Също и колко трябва да са ниски всичките там Na, Ca, Mg.....?

# 22
  • Мнения: 4 150
Горна Баня е с оптимална минералиzация обЩо 165мг/Л.
Хубаво е Натрият да е малко (под 10 става и zа бебета).
Други хубави води са
Volvic,Evian,Vittel.

# 23
  • Мнения: 5 500
Горна Баня е с оптимална минералиzация обЩо 165мг/Л.
Хубаво е Натрият да е малко (под 10 става и zа бебета).
Други хубави води са
Volvic,Evian,Vittel.
Благодаря ти, както винаги на линия   bouquet

# 24
# 25
  • Мнения: 167
Аз наскоро се замислих, че на един от кучешките си зъби имам едно бяло петно...
Никога не съм знаел от какво ми е, но след като изчетох разни неща за флуорозата се сетих, че най-вероятно е от флуорната профилактика  Sad
Баси гадното... Ще взема да си направя снимка на ченето и ще я публикувам тук... Да видите колко пломби и колко кариеси имам...  ooooh! да им  го т*** на профилактиката  #Cussing out ... само това мога да кажа  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 2 761
Аз пък се разтърсих о6те за тази nenedent без флуорид и се натъкнах на подробности за съставките и:

Inhaltsstoffe
--------------
Aqua, Hydrated Silica, Xylitol, Glycerin, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Aroma, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Edetate, Sodium Chloride, Sodium Saccharin

Взето от:
http://www.dooyoo.de/kinder-zahnpflege/nenedent-ohne-fluorid/833031/

Да се има впредвид понеже се намират и др.опасни съставки,а децата гълтат пастата.

# 27
  • Мнения: 4 150
Цигара махай амалгамите,или ве4е си го сторил...? За мьртвите zьби не ми се говори просто...гута пер4е..формалин и тн...И аz имам такива оба4е.Чакам да паднат от само себе си..ха,ха,ха... Peace

Омега,теzи сьставки са....НЕ СА хубави zа полzване от деца.И zа вьzрастни. Mr. Green
Ксилитол е другото име на Ацесулфам Калий.(пак намират на4ин да го скрият) #2gunfire

Да живее интернет bowuu

# 28
  • Мнения: 2 761
То4но сега си мисля дали да не пусна тема за опасните съставки в козметиката,въпреки 4е ве4е сме го дъвкали някаде.Но не е ло6о да се събере на едно място.

# 29
  • Мнения: 1 586
Кристиян, с какво си миете зъбите във вашето семейство?
Вече се замислям за обтриване със сода и кислородна вода Simple Smile

Направи ми впечатление в пуснатия от  теб линк, че в широкоупотребяваните лекарства Вентолин и Флексотид има вредни флуориди. Това само за информация, ако някой не го е видял, понеже често им срещам имената из форума Simple Smile

Аз явно съм в заблуда за ксилитола, мислех, че се добива естествено от кората на едно дърво (забравих кое). Ще трябва да го проуча и тоя въпрос  Tired

Общи условия

Активация на акаунт