"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 300
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 95
Happy_mommy -
Скрит текст:
престо е много чувствителен. Имах положителен тест на ЧХГ 7.5 с бледа, но розова чертичка при един от замразените трансфери, не съм имала тригер с ЧХГ инжекция.
На следващите трансфери имах пак положителен престо, а на другия ден ЧХГ беше 18 мисля, така че колко да е бил на предния ден.

Около мен няколко познати на чхг около 10 (нормално зачеване) са имали бледа черта на престо.

[/quote
Да, явно Престо е по чувствителен, но ако Чхг тогава е било над 25 Шуарчека би трябвало да го отчете нали?

# 76
  • София
  • Мнения: 7 645
jolajo - не знам какво точно да те посъветвам, не искам да те подтиквам да харчиш пари излишно.
Сигурно ако съм аз ще пусна утре и в двете лаборатории или ще пусна още днес в щерев и утре пак там след прегледа ако не се види нищо.

Според мен ако шуърчека е бил направен с разредена урина няма да зачете чхг 25, защото то тогава не е 25, а по-малко. И също така ако чхг е било ниско - под да кажем 20 е нормално ШЧ да не го засече, а престо да си го зачита.
Само да кажа, че в деня в който чхг ми беше 18, ШЧ ми беше отрицателен, на другия ден вече беше положителен.

п.п. коя лаб в софия не изкарва резултата в същия ден?

# 77
  • Мнения: 95
Ами аз съм от Перник. Дадох кръв в Цибалаб.

# 78
  • София
  • Мнения: 7 645
в колко часа ти е часа в щерев?
Ако е следобед след 14-15часа, то ако дойдеш в София в централата на цибалаб и дадеш кръв, резултата ще е готов преди прегледа ти. Помисли и този вариант

Даже ако дадеш кръв около 8ч сутринта, то до 12-13ч ще е готов, но обаче само в централата.

# 79
  • Мнения: 95
Ами от 13.30 ми е часа. Не са проблем 20 лв. за теста. А и вече май започнах прекалено да се вманиачавам, ще направя и на двете места пък както е писано. Важното е да сме живи и здрави. 😀

# 80
  • Мнения: 961
Jolajo, в Щерев е Цибалаб лабораторията и резултатът излиза за около час-час и половина макс. Ако преди часа си към 12  ч дадеш кръв, ще е излезнал резултатът и ще е съпоставим. Стискам ти палци!

# 81
  • София
  • Мнения: 1 480
Cibalab e да, но чхг си ги обработват на място. Затова стават бързо.  Последните пъти изследването ми е ставало за около 50мин. Според мен няма смисъл да се тестваш на две места. Дори ида има разлика тя ще е в порядъка на 10%. Тествай си се в Щерев и на прегледа док ще го види в системата. Успех!

# 82
  • София
  • Мнения: 7 645
Наистина в Щерев е цибалаб, но хормоните ги правят на място, само пкк и разни други показатели ги пращат в щерев.

Ето, получи 2 различни съвета, направи каквото сметнеш за добре и силно стискаме палци накрая да се окаже борбено бебче или ако няма да го бъде всичко да си мине нормално.

# 83
  • Мнения: 448
И аз не знам как издържам вече 14 дни.Може би страха от разочарованието,което изпитах преди няколко месеца.Тъй като много искам да видя двете чертички и не събирам смелост да направя теста....

# 84
  • София
  • Мнения: 7 645
Ама то това вече граничи с проблем...
Ако не си бременна и ти закъснява с 14 дни може да има киста/задържан фоликул или нещо друго.

При редовен цикъл и закъснение повече от 7 дни, отрицателен тест и т.н.т. си е за лекар.

Задължително направи един тест, на твоето закъснение ако има бременност чертата ще ти избоде очите и с 10-та урина днес. Ако обаче теста е отрицателен трябва да отидеш на лекар, защото такова закъснение не е нормално и има все някъде някаква драма, за да се случва.

И какъв е този страх от разочарование? Няма ли да го има ако ей сега ти дойде? Ще го има, даже ще е по-голямо, защото ти в тези 14 дни си стояла и си се надявала и си втълпявала какво ли не и сега може да паднеш от високо.

Тест се прави примерно 1-2 дни преди датата на цикъла или на самия ден ако не дойде или на другия ден най-много. След това ако няма бременност и закъснява се ходи на лекар.

Искаш бебе, но подхождаш някак не както трябва, защото ако сега имаш проблем и цикъла не идва и скоро няма да дойде следващата овулация съответно.

Просто това като го чуя - страх ме е да се разочаровам... Ама то или има бременност или няма бременност, в твоя случай ако няма бременност има някакъв проблем за това закъснение. Не е ли по-добре да намериш проблема? А ако има бременност си си за преглед, това са 14 дни закъснение и вече плода може да се види от раз с ехографа. А ако си бременна има известни неща, които трябва и не трябва да правиш. Примерно да избягваш някакви храни, някакви натоварвания, да пиеш фолиева, евентоално ако доктора прецени някакви изследвания да пуснеш.

По-скоро в момента неправейки тест постъпваш по-безотговорно отколкото ако беше направила тест и беше предприела мерките, които са нужни ако има и ако няма бременност.

# 85
  • Мнения: 448
Ама то това вече граничи с проблем...
Ако не си бременна и ти закъснява с 14 дни може да има киста/задържан фоликул или нещо друго.

При редовен цикъл и закъснение повече от 7 дни, отрицателен тест и т.н.т. си е за лекар.

Задължително направи един тест, на твоето закъснение ако има бременност чертата ще ти избоде очите и с 10-та урина днес. Ако обаче теста е отрицателен трябва да отидеш на лекар, защото такова закъснение не е нормално и има все някъде някаква драма, за да се случва.

И какъв е този страх от разочарование? Няма ли да го има ако ей сега ти дойде? Ще го има, даже ще е по-голямо, защото ти в тези 14 дни си стояла и си се надявала и си втълпявала какво ли не и сега може да паднеш от високо.

Тест се прави примерно 1-2 дни преди датата на цикъла или на самия ден ако не дойде или на другия ден най-много. След това ако няма бременност и закъснява се ходи на лекар.

Искаш бебе, но подхождаш някак не както трябва, защото ако сега имаш проблем и цикъла не идва и скоро няма да дойде следващата овулация съответно.

Просто това като го чуя - страх ме е да се разочаровам... Ама то или има бременност или няма бременност, в твоя случай ако няма бременност има някакъв проблем за това закъснение. Не е ли по-добре да намериш проблема? А ако има бременност си си за преглед, това са 14 дни закъснение и вече плода може да се види от раз с ехографа. А ако си бременна има известни неща, които трябва и не трябва да правиш. Примерно да избягваш някакви храни, някакви натоварвания, да пиеш фолиева, евентоално ако доктора прецени някакви изследвания да пуснеш.

По-скоро в момента неправейки тест постъпваш по-безотговорно отколкото ако беше направила тест и беше предприела мерките, които са нужни ако има и ако няма бременност.

Права си,да така е.Доста е безотговорно просто да стоя и чакам.Нямам оправдание,за което и смятам още днес да си направя тест,то при такова закъснение наистина която и по ред урина да е няма значние.Просто страх от неизвестното....

# 86
  • София
  • Мнения: 7 645
хайде, действай и да се види неизвестното вече, че да отидеш на лекар Simple Smile

# 87
  • Мнения: 348
Ванита, давай, момиче, с теб сме :=) когато знаеш какво се случва ще можеш да имаш контрол  над нещата, не позволявай на емоциите ти да замъгляват разума Simple Smile желаем ти успех и давай смело

# 88
  • Мнения: 448
Веднага след работа,ще взема теста и няма какво повече да го мисля,дано само резултата да ме зарадва.Благодаря за отделеното време! Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 1 480
Добре де, как може да се чака 2 седмици закъснение и да има страх от тестове? Като че ли, ако е отрицателен, ще е краят на света. По-скоро така се поддържа заблудата - симптоми, балони и т.н. Искрено пожелавам да е бременност, но честно казано, незнам от потребителките във форума какво се очаква.

Общи условия

Активация на акаунт