До каква възраст детето трябва да спи през ноща с чорапки?

  • 2 561
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Не слагам чорапи. Спи в спална торба (с тънки презрамки, бархетна) само по боди.

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Първата зима й слагах, защото постоянно се отвиваше, а никога не съм я слагала в спален чувал. След третия месец пък си спеше с пижамка, а не с ританки. А не можех по цяла вечер да прескачам до нейната стая да я проверявам. Ще ме излъже паметта, но максимум до 7-8 месеца съм й слагала.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Доскоро й слагах чорапки нощем - късичките, тип терлик, защото спи абсолютно отвита, естествено като изключим лятото. Вече мисля, че е достатъчно топло да се махнат, дори и като е отвито детето.

# 18
  • Мнения: 2 271
Няма определена възраст за това.Вероника от 3месеца вече спи по пижамка с боси крачета!

# 19
  • Мнения: 683
Децата ми са спяли с обути крачета (в ританки) само в най-ранните месеци, но и двете са зимни бебета.
Щом мислиш, че на бебето ти вече му е топло с чорапки, няма какво да се чудиш - сваляй ги!
И аз така. И при все че се отвива не съм имала проблем с изстивания...
Даже мисля, че е по-лошо да е с чорапки когато е топло... така не се ли изнежва прекалено newsm78

# 20
  • Мнения: 388
Не слагам чорапи, но бебо спи в спален чувал!
Peace

# 21
  • Мнения: 46 518
Бях чела, че до 6-ти месец децата нямат добра терморегулация и не трябва да са с боси крака, но вкъщи беше много топло и до 4 месеца спеше с ританки, след това боса  Peace
Сега спи с боди и в спален чувал Simple Smile

# 22
  • Мнения: X
Никога не съм му слагала чорапки за през нощта...Даже и ританки-просто аз не понасям да имам нещо на краката си нощем и даже през ума не ми е минала подобна мисъл...Слагах пижамка и завивах с одеалце или пелена-само зимата в най-големите студове-спална торба,но той така и не я хареса....Никога не съм прекалявала с дрехите/според лалите даже не го обличам достатъчно/,но пък детето ми е здраво.

# 23
  • Мнения: 5 299
Аз от няколко дена за 1 път оставям малката да спи без чорапки Blush

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Все още слагам чорапки нощем на 2,6 години Embarassed Страхувам се да не настине, защото постоянно се отвива нощем
И ние сме така.Тази вечер обаче го накарах да спи без чорапки, много се обяснявахме понеже е свик да е със Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 229
Зимата спи с чорапки на крачетата, но сега вече е топло и сама си каза че вече иска без чорапки.

# 26
  • Мнения: 1 949
А трябва ли да се слагат изобщо чорапки? newsm78Защото моето няма и 40 дена,а аз му слагам само за излизане.

Хм, и при нас е така! Спи с гащеризонче или ританки, покрити са й крачетата, но чорапки слага като ходим на разходка... newsm78
Е, ние сме по-големи сега, ама от раждането така правя!

# 27
  • Мнения: 11 547
Моята Беба до скоро я слагах да спи с ританки,но вече е топло и я оставям боса.

# 28
  • Мнения: X
Зависи - когато вкъщи е много студено и аз си слагам чорапи, докато се стопля. Когато не е студено - без. Проблемът е, че тя често си става от леглото и шляпа боса, освен това върти едни танци из леглото и вечно е отвита, та чорапите не са съвсем изхвърлени от "спалния костюм". Според зависи.

Не робувай на "трябва" - няма такива неща трябва - не трябва, всяко дете е различно и всяка майка се съобразява с неговите навици. Това, че някои майки слагат чорапки, а други не, може само да те насочи, но ако ти прецениш и до голямо детето може да спи с чорапки.

# 29
  • Мнения: 4 806
слушай какво ти подсказва вътрешния глас.
Ако ти се струва, че ще му е топло - не му слагай.
При нас е така.
Нашия тати има спомени, че като малък много е мразел да спи с чорапи.
И като види, че й слагам на малката (в някоя по - студена вечер) и ме пита - що мъчиш детето. Ама тя действително не ги обича.
Та, във връзка с всичко това - нали вече имаш усет, какво трябва и какво не, да се слага на детенцето. Правила в тази работа няма.
По същия начин водих битка с майка ми, която е свикнала, че бебоците след баня трябва да спат с шапка. Е, аз още след първото къпане видях (по-  уточно усетих), че бебочето не ще. И никога не съм й слагала. Тя и досега през зимата трудно понася шапка на главата.

Общи условия

Активация на акаунт