Детската градина - всичко, което ни вълнува - 21

  • 62 403
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 215
Дрешките надписвам с пернаментен маркер.За преобличане и моят има само един-два чифта дрехи оставени там.Раницата не я вземаме всеки ден,но и моето дете почти не се цапа и за 3 години да се е наложило няколко пъти да се смени.
За вземането на обяд при нас може,ако се наложи само.Иначе не е желателно ни казаха на нас,защото детето се научава така и чака да го вземат все на обяд,а и другите деца и те искат.
За вземането вечер при нас е най-рано след 4 и то първа и втора група,а в трета ни кааха,че е желателно след 5,защото и след обяд имат занимания.
За извеждането навън при нас ги изкарват от Март до докато започне да вали есента.

Това са техните доводи, но за мен не е проблем, тъй като работя по 4 часа, много често от вкъщи, мога да го взимам всеки ден. За другите деца незнам какво да кажа, но в частната градинка като си го взимах на обяд всички деца го изпращаха, целувки и т.н.просто си знаеха, че си тръгва, никой не е бил разстроен. То там половината бяха до обяд. Другата седмица ще разговарям и ще решим какво да правим, но два от дните сме и на логопед, така или иначе ще се наложи по някакъв начин да отсъстваме.

# 436
  • shumen
  • Мнения: 18 156
За логопеда не би трябвало да ти отказват да го вземаш по рано.

# 437
  • Мнения: 215
За логопеда не би трябвало да ти отказват да го вземаш по рано.
Другата седмица ще разговаряме и ще видя какво ще решим, но ако няма начин ще се връщаме в частната градина. Там условията са перфектни, само фибансово сме притиснати, пък и искахме да продължим с държавна градина.

# 438
  • Мнения: 3 500
Здравейте! Някой знае ли каква храна дават на децата в яслените групи? Става въпрос за по-малките, които са на около годинка, годинка и малко. В смисъл храната на дребни парченца ли е или е както в градината? Как стои въпроса, ако детето още не може да дъвче едри парчета?

# 439
  • Мнения: 225
При нас нямаше разлика. Един от първите въпроси беше може ли детето да дъвче. Като цяло ще трябва да работите по въпроса. Винаги ако нещата са на зор правят изключение за 1-2 деца, казваха без играчки и шишета също, но съм виждала и такива да си носят. Зависи от самата градина.

# 440
  • Мнения: 29 817
На обяд се вземат децата само по изключение. Поне в нашата градина. Имаше едно дете със СОП и го вземаха на обяд. Другите деца се дразнеха и искаха и те на обяд.
То си е до правила в самата градина.

# 441
  • Мнения: 445
Дрехите надписвам с печат. Купих го преди 3 години от Имахинариум (Imaginarium). Има място и за телефонен номер да се изпише. Много е удобен.
Когато избелеят буквите след няколко изпирания, “удрям” печата отново.

# 442
  • shumen
  • Мнения: 18 156
При нас беше същата,но и моето дете тръгна на 2 годинки на ясла и вече дъвчеше едри парчета.Играчки при нас даваха само,ако с нещо спи,а за шишета и биберони не даваха.

# 443
  • Мнения: 1
Здравейте,кога трябва да кандидатствам,за прием на детето ми,набор 2017,през септември 2019 година в София?

# 444
  • София
  • Мнения: 5 293
moony26, за логопед с бележка от него не са ми правили проблем за закъсняване/ранно вземане. Но всяка градина е отделна губерния и най-добре да си питаш на място учителките. 5 комплекта дрехи съм носила само в яслата за периода около приучване към гърне. Бих попитала защо толкова много, рядко са нужни повече от 1-2 дори в яслата. Не надписвам дрехи, но и не припадам за едни объркани гащи, може би защото не се е случвало драматично, а в рамките на нормалното.


*Noel*, ако правилно помня, храната в яслата и в градината е еднаква като структура, само количествата са различни. За дете около година и без това е време да е минало на обща храна.

# 445
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Не мисля така. И в детските кухни, особено частните има различни менюта за деца под и над 3 години. Абсурд е да се предполага, че едногодишно, което дори няма всички зъби, може да яде същата храна като 3+ годишно. Да, знам, че има и такива, дето ръфат кюфтета на 1 година, но масовата част е далеч от тези постижения.

# 446
  • Мнения: 333
Здравейте,кога трябва да кандидатствам,за прием на детето ми,набор 2017,през септември 2019 година в София?


На колямото класиране през Май 2019.

# 447
  • Мнения: 3 500
Здравейте,кога трябва да кандидатствам,за прием на детето ми,набор 2017,през септември 2019 година в София?

Догодина април-май като отворят системата за новите класирания за септември 2019г.

Зелено човече, тя яде обща храна. На кухня е и от 10 м. й взимам за 1-3 год. кухня, където са с парченца. Много често яде и от нашата. Дъвче, но по-дребни парчета или сварени. А в градината дават да речем кифла или ябълка, които тя не може да дъвче, нито да отхапва нормално парче.

# 448
  • Мнения: 1 961
Аз надписвах чат пат с химикал по-важни дрехи като яке, дрехите за дъжд, ботушите...Сега в у-ще става сложно...навсякъде хвърчат дрехи, тия деца са толкова разпиляни. Още на втория ден беше метнъл суитчъра на двора, а той по етажите. Засилих се да го взимам  и се спрях, да не би само моето дете да има такъв. Оказа се нашия, добре, че беше с името. На всеки етаж има по едни кашони с изгубени дрехи, а долу в мазето има едни гардероби пълни с изгубени дрехи, ненадписани и явно никой не ги търси. Една директорка на друго у-ще ми беше казвала, че на няколко месеца дават на различни организации по няколко торби с дрехи, не знам какво е това губене...

# 449
  • shumen
  • Мнения: 18 156
Лино,те всички са така разпилени.Моето и на площадка да отидем се съблича и мята на някъде дрехите и ако не съм аз да прибирам сигурно ще се върне без половината.

Общи условия

Активация на акаунт