За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 59

  • 44 195
  • 775
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 800
На колко е детето?
Ако тепърва захранваш, не виждам какво толкова като количество има да обработва 5 часа.
Аз не бих бързала да заместя хранене преди годинката.

"Да заместя хранене"?? Кърмене ли имаш предвид? Това е преувеличено. Заместваш кърмене с хранене постепенно. До годинката трябва да си заместила не само едно хранене ами и две закуски.

Разбира се, има и изключения.

# 436
  • Мнения: X
Аз питах за подсеченото дупе преди няколко страници. Да се отчета - аменихме "Памперс" с Либеро и нещата тръгнаха към подобрение веднага. Много съм разочарована (от Памперс), не съм предполагала, че са такъв боклук. Благодаря и за съвета, честно казано нямаше да се сетя, че може да е от тях.

# 437
  • Мнения: 1 001
Днес и аз останах разочарована от Памперс Премиум, въпреки че ги ползвам от раждането на малката, след само 3-4ч, освен, че мрежичката се беше отлепила, ами имаше и от попиващия гел по кожата на детето, беше станало на гранулки. Май ще си карам само на зеления Памперс, от тях съм много доволна, Премиум ги слагах само през нощта, уж абсорбирали най-добре.

# 438
  • Мнения: 2 721
Бона От Варна съм , кухнята е Вип Бебе. Има меню за алергични към глутен, към лактоза. Можеш да съчетаваш яденетата или да вземаш друго допълнително. За другите градове не съм наясно.

Ваененската държавна кухня е пълна със вдякакви насекоми, пластмаси, кости и дори тел .. Не веднъж съм намирала гадории и като отворех бурканите ме лъхаше на..написах по нагоре. Мъжа ми веднъж отвори буркана да нахрани малкия и като помириса директно го изхвърли . Просто отврат. В частната подправките са точно колкото трябва, всички плодови десерти са с пресни плодове правени. Има лимец,киноа , елда, пуешко. И още мн неща, които дори ако тръгна да правя вкъщи ще дам дооста повече пари от това което плащам сега. По 38лв излиза на седмица. Ние скоро я спираме защото малкия наближава 2годинки и си хапва абсолютно всичко .

# 439
  • Мнения: 1
,,Здравейте,мамита!!!!искам да Ви попитам какво мислите за  ваксината за тетанус,коклюш и дифтерия в 7 месец.Изпуснахме приема им в 2,4 и 5 месец и сега се чудим дали е твърде късно за имунизация или не??Благодаря много предварително.

# 440
  • Мнения: 97
,,Здравейте,мамита!!!!искам да Ви попитам какво мислите за  ваксината за тетанус,коклюш и дифтерия в 7 месец.Изпуснахме приема им в 2,4 и 5 месец и сега се чудим дали е твърде късно за имунизация или не??Благодаря много предварително.
  Ако живеете в България,ваксините са задължителни/Не може детето да посещава ясла или детска градина,ако няма всички ваксини по имунизационен календар/.Независимо,че сте пропуснали,ще ги наваксате.Не мисля,че при ваксините има понятие като "твърде късно".Консултирайте се с педиатъра си.На моя снковец утре му предстои последната ваксина Пентаксим и малко ми е шашнато,защото винаги прави температура и е кисел.

# 441
  • Мнения: 6 574
До годинката трябва да си заместила не само едно хранене ами и две закуски.

Разбира се, има и изключения.
Като например, когато детето хапне няколко хапки и започне да плюе или да бърка с ръце в устата да извади храната Crazy След седмица става на година и няма нито едно заместено хранене.

За държавната кухня - в София сме ние. Там няма насекоми и други, нали ooooh!

# 442
  • Мнения: 342
Електра, нашата кухня - майка е в Красно село и съм много доволна. Има голяма посещаемост в нашия пункт. Не съм намирала досега насекоми или други гадости, а в частната съм виждала необелен морков в яденето Anguished

# 443
  • Мнения: 6 574
Нашата е някъде в Красна поляна. Като прояде течни храни ще я пробвам Simple Smile

# 444
  • София
  • Мнения: 2 724
Аз съм в Красна поляна. Бъди спокойна, яденето е много хубаво. Вземам го от кухнята майка и яденето винаги етопло и вкусно.

# 445
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
На колко е детето?
Ако тепърва захранваш, не виждам какво толкова като количество има да обработва 5 часа.
Аз не бих бързала да заместя хранене преди годинката.

"Да заместя хранене"?? Кърмене ли имаш предвид? Това е преувеличено. Заместваш кърмене с хранене постепенно. До годинката трябва да си заместила не само едно хранене ами и две закуски.

Разбира се, има и изключения.
И защо "трябва", какви са доводите? Изобщо нямам намерение да насилвам детето си да прави нещо, ако не е готово за него. Когато реши, тогава ще си замести ядене.

# 446
  • София
  • Мнения: 30 253
Всичко, което "трябва", е препоръчително и ориентировъчно. Като се започне от таблици за ръст/ тегло, брой кърмения, нощно хранене, отбиване, захранване, заместване на хранения ...... и се стигне до висше образование и научна степен. Водете се по детето.

# 447
  • Мнения: 2 721
Здравейте, сина ми вчера рязко вдигна 39,6 температура. Водихме го при ЛЛ, с чисти гърди и гърло е . Каза че най вероятно е вирусна инфекция. С чорапки в оцет и нурофен я смъкнахме снощи до 37.Днес пак я покачваше  до 38,3. Цял ден ту се сеаля ту се качва. Нито кашля, няма и сополи. Играе както обикновенно но на моменти е леко омърлушен. На какво може да се дължи? За зъби не вярвам, въпреки че останаха 2 кучешки и 2задни кътника.. Утре пак сме на лекар и на своя глава ще му пускам пълна кръвна и стерилна урина..

# 448
  • София
  • Мнения: 2 724
Моята беше така с температура два дни, изведнъж спадна и се изрина. Оказа се розеола. Сега има доста болни от тази т.нар. шеста болест.

# 449
  • Мнения: X
И аз това щях да пиша. Единственият път, когато е имал такава температура синът ми (без други симптоми) беше, когато кара розеола. При него температурата беше три дни.

Общи условия

Активация на акаунт