За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 59

  • 44 153
  • 775
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 407
Моето бебе се роди мънинка и милилитри те, които трябваше да изпива, тя не успяваше да го направи. Не сме я и насилвали, ако е гладна се буди, плаче.

Не се притеснявай и не се вглъбявай в точни милилитри и везни. Води се по бебето, то ще ти покаже.

Аз също още умувам играчките. Бебето ми е на 2 М  Simple Smile  Докато се реша да купя ли шезлонг, тя ще порастне.Наскоро й купихме музикална въртележка, харесва я много, когато свърши музиката се ядосва Simple Smile

# 466
  • Мнения: 1 179
Някой ползвал ли е пелените Bambo Nature? Гледах сравнение, че между всички еко пелени, тези са най - добри. Продават се и в БГ.

# 467
  • Мнения: 9 865
Някой ползвал ли е пелените Bambo Nature? Гледах сравнение, че между всички еко пелени, тези са най - добри. Продават се и в БГ.
Ползвала съм ги, не са зле, малко по-обемни са от памперс, либеро и хъджис, не са протичали при нас, цената им също е приемлива.
С оглед опазване на околната среда, да, имат биоразградими части, но не са 100%, а и  в условията им пишеше, доколкото си спомням, че са рециклируеми, ама трябва да се предават на специално място, което в БГ не съществува.

# 468
  • Мнения: X
Благодаря ви за мненията за лъжичките Hug
Етоалче, ето от тези три пози за оригване на бебе първата винаги действа безотказно при малкия. Ако не става веднага, задържай малко повечко време и ще се получи. Hug



Жанче, реши ли кога ще захранваш?
На 01.03. ще започна. Малкия трябваше да стане точно на 5 месеца на 29.02., но понеже няма тази година такава дата, ще започвам на 01.03. с тиква.
Той е изцяло на АМ, така че смятам, че времето за започване на захранване е съвсем добре, нито рано, нито късно. Simple Smile

Шефче, малкия като беше на 2 месеца нищо друго не го вълнуваше освен шишето с млякото. Grinning

# 469
  • Мнения: 1 179
Някой ползвал ли е пелените Bambo Nature? Гледах сравнение, че между всички еко пелени, тези са най - добри. Продават се и в БГ.
Ползвала съм ги, не са зле, малко по-обемни са от памперс, либеро и хъджис, не са протичали при нас, цената им също е приемлива.
С оглед опазване на околната среда, да, имат биоразградими части, но не са 100%, а и  в условията им пишеше, доколкото си спомням, че са рециклируеми, ама трябва да се предават на специално място, което в БГ не съществува.
В състава им не откривам абсорбиращи химични вещества, както при обикновените.
Иска ми се да избегна химията колкото се може. Да, има за многократна употреба пелени, което също е вариант.

# 470
  • Мнения: 1 392
Другата седмица става на два месеца имаме въртележка над леглото
https://www.hippoland.net/lorelli-muzikalna-v-rtelezhka-zhabka-1031020 позаглежда се, отделно взех от тези които пак са музикални дърпа се въженцето и пее много се заслушва тип латерна http://plusheniigrachki.bg/product/1171/bebeshka-laterna-luna-2-vida.html
 И две три дрънкалки с които също и харесва да и дрънкам успокоява се и е доволна.а и на Фишер прайс това , него основно при заспиване има бял шум
https://www.hippoland.net/fisher-price-prozhektor-hipopotam

Храненето и при нас не е точно по грамажи , все се щипем бутане събуждаме и с голям зор изяжда 100 гр. И толкова не може понякога.  Рядко 120 гр. Основно давам на  Последното ядене което е в 24ч.
А за уригването понякога и по 30 минути се държим защото ако не се уригне повръща и почва да хълца. Преди след всяко хранене падаше едно хълцане по 30 минути мъка. Но вече се разреди .

# 471
  • Мнения: 2 369
Шефче, малкия като беше на 2 месеца нищо друго не го вълнуваше освен шишето с млякото. Grinning
Моят е цицоман. Освен да му купя играчка крава.  Mr. Green
Be_Special, каква въртележка си купила? И аз се оглеждам за някаква, ама то много видове, пък за момента няма как да ги видя наживо.

# 472
  • Мнения: X

От малък се е ориентирал в правилната посока викаш Mr. Green

# 473
  • Мнения: 2 407
Шефче, малкия като беше на 2 месеца нищо друго не го вълнуваше освен шишето с млякото. Grinning
Моят е цицоман. Освен да му купя играчка крава.  Mr. Green
Be_Special, каква въртележка си купила? И аз се оглеждам за някаква, ама то много видове, пък за момента няма как да ги видя наживо.

От Емаг избрах. Наистина има много видове. Нашата е с плюшени играчки, музикална, не свети(и такива има). Избери шарена,важно е да има много цветове, за да привлича повече вниманието на бебето.

# 474
  • Мнения: 9 865
Някой ползвал ли е пелените Bambo Nature? Гледах сравнение, че между всички еко пелени, тези са най - добри. Продават се и в БГ.
Скрит текст:
Ползвала съм ги, не са зле, малко по-обемни са от памперс, либеро и хъджис, не са протичали при нас, цената им също е приемлива.
С оглед опазване на околната среда, да, имат биоразградими части, но не са 100%, а и  в условията им пишеше, доколкото си спомням, че са рециклируеми, ама трябва да се предават на специално място, което в БГ не съществува.
В състава им не откривам абсорбиращи химични вещества, както при обикновените.
Иска ми се да избегна химията колкото се може. Да, има за многократна употреба пелени, което също е вариант.

Съдържат два вида суперабсорбиращи полимери (SAP), единият е био и 100% разградим, другият е акрилен полимер. Изчистени са от стандартната химия - аромати, хлор, латекс, което би трябвало да минимизира всякакви алергии и подсичания, причинени от самата пелена.
Доколкото помня имат Nordic Swan Eco Label, Либерото също го имат.

# 475
  • София
  • Мнения: 39 833
При захранването на моят син също използвах термо лъжички. Марката не помня коя беше (беше много отдавна). Бяха 3 в комплект. Най-малката и средната бяха с меки накрайници, а третата беше с твърд.

# 476
  • София
  • Мнения: 5 622
Синът ми си има една от тези плюшени играчки, които се дърпат с въженце. Във формата на звездичка е, от Джъмбо. От двумесечен си я заглежда, а сега на 4+м си я гушка още и много и се смее.

# 477
  • Мнения: 2 361
Благодаря ви за отговорите,поуспокоих се Simple Smile Ще се държим повече изправени,иначе и при нас започва едно хълцане по 10-15 мин.

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 14:27 от Étoile*

# 478
  • София
  • Мнения: 234
При мен и двамата много се радват на въртележката - някъде на около месец и половина първо се заслушваха в музиката, след.седмица- две вече се радваха и като се върти. Нашите не са светещи, но пак им приковава вниманието - безценно при смяна на памперс и след баня Grinning
А може ли да споделите мнение за шезлонгите - ние вече сме на 2 м. и половина и ми е доста трудно, защото и двамата тежат над 5 кг. Имам кенгуру, но е само едно - нали така или иначе аз съм една и няма как да нося двамата. Вечер обаче се случва да реват и двамата, докато с таткото вечеряме и често се налага да ги държим с едната ръка, а с другата да хапваме. Не ме радва да ям над главите им Grinning, обаче се чудя дали ще седят в тези шезлонги. А ако не ги харесат, само място ще ми заемат, нали ще са два... Снаха ми казва, че племенничката ми много се успокоявала, когато била с колики или при излизането на зъбче, та все пак си мисля да вземем и ние. Може ли да споделите дали сте ползвали или смятате  ли да ползвате?

# 479
  • Мнения: X
За съжаление е индивидуално. С първото дете много ми служеше, дълго време го приспивах в шезлонга. Второто ми дете не е седял в него повече от минута, започваше да плаче само като го поставях в него, а камо ли да спи и да гука. Кълнях се в шезлонга, ама се оказа, че не е той причината. Трябва да се пробва!

Общи условия

Активация на акаунт