За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 59

  • 44 141
  • 775
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 179
Хранителни продукти може да се купят и онлайн, директно от производителите. Доставят до всяка точка на България.
За захранване не се ли препоръчва био храна?

# 706
  • Мнения: X
Препоръчва се, ама като няма се яде каквото има.

В началото е добре подправките да не са сурови. Ако детето е под 11-12 месеца най-добре да се въвеждат поотделно храните. Ако толкова държиш на копъра, може да го бутнеш в днешното и утрешното пюре и после да си правиш планираното със заека.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 621
А откъде взимате био храна? Захранила съм с домашна тиква и купени пюрета пащърнак и батат. Иска ми се максимално аз да си ги правя.

# 708
  • Мнения: 715
Аз членувам в две гръпи във фейсбук, едната е българска борса за плодове и зеленчуци, от дребни и едри производители, купувала съм си страхотни неща, сладка, плодове и зеленчуци. Има същата и за меса и млечни продукти. Малко по-скъпо излизат, но са много вкусни. Иначе основно ще захранвам малката от майка ми от село. Има много баби който биха продали малко хубава храна, само трябва да идеш на село и да попиташ. Те са много сплотен екип веднага ще те опътят коя какво има за продан Grinning

# 709
  • Мнения: 9 865
Аз купувам основно от една популярна платформа, където си продават продукцията различни ферми. Не всичко е био, по-скоро са домашно произведени неща, пилешкото и каймата имат много по-различно качество и вкус от тези в магазина, доволна съм. Цените обаче са доста високи. Роднини ми пращат домашни яйца и разни дреболии, но това е спорадично.
 
Не държа толкова на биото, защото така или иначе няма как да се осигури всичко да е био, гледам да е качествено, но не съм обсебена. И от магазина пилешко е ял, и зеленчуци, и солети от 30 ст. яде, не са от био лимец.
То хубаво био, био и след 10 месеца го запишеш на кухня, е, там определено не е био, а просто най-евтиния доставчик. Аз затова преминах от частна кухня на домашно готвене, а захранвах с купешки пюрета Simple Smile, даже някъде ми бяха начуквали канчето как можело така, ми може, всякак може.

# 710
  • Мнения: 18 585
Бабата на село е много далече от био продукция. Защото ако й кажеш да не слага тор и пестициди, ще ти каже, че нищо няма да се пръкне.

Бона, коя е платформата? Засега само се оглеждам и се чудя на коя да се спра.

# 711
  • Мнения: 1 179
Има и други онлайн възможности за поръчка на био храна, не само тази платформа.

# 712
  • Мнения: 9 865
Разбира се, че има, на мен така ми е най-лесно, защото повече неща са събрани на едно място и не се налага да контактувам с много различни хора, за да осигуря отделните продукти. И
wild poppy, пиша ЛС.

# 713
  • Мнения: 6 559
Офф, с тоя сняг и аз сега се чудя с количката ли да излезем или с раницата. С раницата ще ми е по-лесно определено, само ме е страх да не паднем Confused

# 714
  • Мнения: 1 985
Електра,
Много внимавай с раничката. Simple Smile
Аз на предния сняг паднах, носейки малката. На нея нищо и нямаше, обаче аз здраво се натъртих.

# 715
  • Мнения: 6 559
Ами аз на задник падам като се подхлъзна, ама по-добре да го избегнем това. Като гледам обаче какво е навън, с количката ще е голяма борба...

# 716
  • Мнения: X
Био храните също се торят, просто с регламентирани препарати. Аз купувам плодове и зеленчуци от пазара, гледам да са от производители. Не го ли произвежда баба ми (Бог да я прости), няма как да съм сигурна какво и що. Та, ще ядем каквото има, аз готвя, мисля е достатъчно. Не бих купила домашни консерви приготвени от непознат, гнуслива съм и няма как да ги ям, че и на децата да ги давам. Най-важното е да се захранва със сезонни плодове и зеленчуци, освен ако не са от бурканчета!

Навън не е за количка. Ако имаш хубави ботуши с грайфери може да се пробваш с раница. Мен също си ме беше страх и май не съм го правила това упражнение. Не знам как е при вас, но при мен навява страшно и за пет минути навън ми замръзнаха краката, обути в дебели ботуши за планински преходи.

# 717
  • Мнения: 18 585
Аз излизам след малко с количката. Ще тренирам ръце.

# 718
  • Мнения: 290
момичета, с раница не е ли по-опасно когато духа? Аз в по-тежки условия извеждам с количка, защото ми се струва, че там си му е като в къщичка. Иначе аз извеждам в сняг, ама сега като чета вятърът бил 70 км/ч...успех и безопасна разходка на всички! Ние вече направихме разходката на тукашните студове, но няма сняг.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 1 630
Момичета, слагате ли козметика на лицата на децата, когато ги извеждате в студено време? И ако да, каква? Веднъж след разходка малкият зачерви бузите за кратко и се замислих дали е наложително.

Общи условия

Активация на акаунт