За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 59

  • 44 189
  • 775
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 985
Гладенето е излишна хамалогия при здраво бебе без кожни проблеми. Врътвай ги на сушилнята и почивай, времето е прекалено ценно. Аз гладих доста месеци като хахава, сега си се чудя на акъла, ама хормоните яко ме бяха треснали. Simple Smile
Ротавирусна не съм слагала. Прецених, че е излишна. Достатъчно ми се сториха задължителните ваксини и без това сърцето ми спираше преди и след всяка. (гореспоменаните хормони). Изобщо, аз май започнах да се наслаждавам на майчинството след първата година. Преди това бях в постоянен стрес.

# 691
  • Мнения: 4 785
За гладенето за дезинфекция - не съм го правила, считам го за излишно. Някъде ме бяха контрирали "ми твоите дрехи не ги ли гладиш" - не ги. Гладя ризи, рокли и панталони, за официално поводи, и ако нещо е безобразно измачкано - да, но така като рутина да гладя - не.
1:1, затова исках ако може и при бебето да го избегна.

# 692
  • Мнения: 290
Не знам дали е тук мястото да си задам въпроса, за което се извинявам.
Някоя мама тук приемала ли е Еутирокс по време на бременността и кога го спряхте? Аз съм в края на бременността, а преди нея нямах проблем с хормона ТСХ, след като забременях ми назначиха Еутирокс, заради високо ТСХ и го приемах през цялото време, но съм чувала, че след бременността хормона си се нормализира. Да го спра ли на своя глава, защото как да отида за изследвания с малко бебе?!

аз приемах еутирокс през цялата бременност, и не съм го спирала. Всъщност започнах да приемам еутирокс единствено заради изразено желание да забременея, бях посъветвана от ендокринолог, че оптималните стойности на ТСХ за развитието на плода трябв да са до 1.5, а моите бяха около 2. Спрях еуртирокса след раждането, но по-скоро от мързел, мисля да ходя да се тествам и консултирам наново. По принцип, аз си мисля, че е хубаво да има консултация. не е добре така на своя глава. Но зависи и от стойностите. Но както виждаш, и аз не си следвам собствените съвети Simple Smile)

За гладенето, ние гладим само и единствено бодитата и пеленките, които му слагаме под главата и му бършем устата, лигавничета, ръкавички и такива неща. Всичко друго не гладим. Докато му падне пъпчето гладихме всичко.

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 14:18 от andstillirise

# 693
  • Мнения: 367
Здравейте мами, когато къпете бебето колко градуса е температурата, която поддържате в стаята ?

# 694
  • София
  • Мнения: 18 774
22 аз, но аз събличам гола така нося в банята , къпя завивам в хавлия и обратно в стаята.

# 695
  • Мнения: 4 785
За къпане може и е желателно да е по-топличко - 23-4, но за живеене 20-1.  То аз самата обичам да се къпя в топла баня и като изляза да е добре затоплено в спалнята, но после свалям бързо температурата до нормалните ни градуси, щом облека пижамата, тогава ми става много топло, та и с децата така...

# 696
  • Мнения: 6 570
Ротарикс, като всяко лекарствено средство и особено ваксина, има странични ефекти, описани са в листовката ѝ.

Имах предвид, че не се вдига Т като при другите ваксини и като цяло ми се струва доста по-безобидна от тях.

# 697
  • Мнения: X
За къпане и аз гледам да е около 24°, а целодневно в стаята, в която стоим е около 21°, максимум 22°.

# 698
  • Мнения: 2 514
Здравейте мами, когато къпете бебето колко градуса е температурата, която поддържате в стаята ?

В моята детска температурата е 20 градуса, в банята ми е малко повече, че лирата е доста голяма - по цялата стена.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Относно Еутирокс, лекарката ми каза веднага с раждането да си върна обичайната по-ниска доза, до два месеца да отида на изследвания и преглед. И при мен настана време, но ред не остава, но ще трябва.

Но аз не го приемах преди да забременея, защото беше в нормите, т.е. трябва да спра приема му ли?

Най-вероятно ще бъде спрян приема от лекаря, ако няма медицински проблем и tsh е в норма. Но за мен е задължително все пак да има консултация с лекар, тъй като ми бе обяснено, че след раждане по принцип е желателно да се проведе наблюдение на щитовидната жлеза. Аз съм си с Хашимото и трябва да се следя два пъти в годината.

# 700
  • Мнения: 154
Здравейте мами. Имам три въпросчета към по опитните Simple Smile
Първия е изкарвате/изкарвали ли сте бебето си в сняг с количка? Или сте го изкарвали на терасата ? Аз принципно го изкарвам всеки ден, но вече има сняг от днес при нас и се чудя кое е по удачно?
Втория е моя бебок в началото постоянно искаше по гръб да спи. Сега вече спи на една страна, но отзад има пространство в което определено косата е по къса, някакси захабена и отдалеч изглежда като плешиво. Почти целия ден го изкарва, седнал или прав, или на ръце - отпреди месец и половина. Ще се оправи ли това плешиво петно или чак когато стане време за първа прическа ?
Третия е искам да направя пюре от картоф, копър и заек. Но не съм въвеждала копър, нито заек. Много ли ще дойдат тези двете неща накуп? Чай от копър не е пил като малък. И копъра вари ли се или се слага само измит и пасиран в пюрето ?
Благодаря виии Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 30 222
Да, изкарвала съм го, ако има сняг и времето е тихо и меко.
Според мен детето ти си сменя косата, ако е родено с коса, тази бебешка коса се сменя т.е. нещата ще се оправят.
Аз въвеждах само чисти продукти т.е. без подправки и не мога да помогна с копъра.

# 702
  • Мнения: 4 785
Заек често има в Лидл.

# 703
  • Мнения: 1 985
Изкарвала съм на сняг новородено бебе. Миналата зима беше доста по- студена, но и на двете ни се отразяваше по- добре като сме навън. Малката си спеше навън идеално. Сега пак ще я изкарам. Първо с шейната, а после и да поиграе със снега.
Косичката ще се оправи, споко. И при щерка ми имаше такова петно, но тя горката беше/е толкоз плешивичка, че не личи много. Wink Сега като почна да и никне повече коса съвсем се е заличило.
Едва ли ще има проблем да въведеш заек и копър заедно. Аз обаче действах по правилото да въвеждам по един компонент, за да знам ако направи реакция от какво е. На твое място сега бих въвела заек, а следващия път - копъра. Simple Smile

# 704
  • Мнения: 18 686
Освен в Лидл, заек винаги има в Метро, също често виждам във Фантастико.

И аз изкарвам на сняг. Проблемът е в проходимостта на количките, бебетата са си екстра.

Общи условия

Активация на акаунт