За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 59

  • 44 109
  • 775
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Не е проблем, ако детето спи само по гръб, големият ми син беше така. Все пак, ако нещо в главичката му те притеснява може да говориш с педиатъра си.

Малкото бебе преди нощния сън се къпе, така че съвсем естествено е да му се облече пижамка след това. Спането в кошара е индивидуално и според детето и майката. Моят почти две годишен син спи до мен на спалнята. Скоро ще имат стая с брат му и ще си има легло. В кошарата не е спал и ден, преди месец я махнахме от стаята, че само заемаше място. Има деца, които от бебета спят в друга стая. Всеки си преценя детето и спокойствието.

# 751
  • Мнения: 6 547
Моето спи в кошарата през нощта. Като се буди го взимам при мен докато заспи и после го местя обратно. Но само, защото ми е много неудобно и тясно. Приспивам го винаги на нашето легло. През деня ако имам работа спи пак в кошарата, ако нямам, лягам с него малко и аз и не го местя като заспи. Аз само лежа и почивам, чета нещо. Не мога денем да спя, иначе сигурно пак щях да го местя.

# 752
  • Мнения: 9 865
Аз малкото бебе не го къпех всяка вечер, през ден, през два... спеше с пижама и тъй като през деня също основно спеше - с пижама и през деня. С преобличане на дрехи за през деня започнах към 3-4тия месец. Иначе го преобличах за навън или с по-дебели дрехи, но понякога просто го мушках в един космонавт и отдолу с пижамата.

В началото спеше в кошарата си от ден 1, после се появиха разни проблемчета и ми беше по-удобно да го взимам за кърмене при мен, така от 4ти-5ти до 9-ти-10ти месец спеше при мен, след това отново го приучих към кошарата, защото исках да си ползваме леглото, то и без това не е много широко. Но спяхме комфортно и тримата до един момент, де.

# 753
  • Мнения: 1 392
Аз след баня обличам боди и гащеризонче лекичко тип пижама или боди  с ританки и  нещо връхно. На сутринта в повечето случаи преобличам след смяна на памперса и така ако не изцапаме нещо до следващото къпане.

В кошарката спи откакто се роди, всяка нощ в нея през деня също, е и при нас я вземам понякога сутрин ако много ми се спи и тя шава за да се приспим , и през деня като сме си двечките пак поспива при мен на леглото . Но май най добре се чувства в кошарата има и опция да люлеем и заспиването става бързо. Пък после ако се научи така ще видим какво ще правим , най вероятно ще се люлее няма как.

# 754
  • Мнения: X
Аз също къпя през вечер, само първата седмица къпех всеки ден. Обличах основно ромпъри или ританки с блузка, по които няма някакви дебели или стегнати ластици, така че съвсем спокойно стават за сън и именно заради това не съм и все още не виждам нужда да слагам пижама.

# 755
  • Мнения: X
А малко бебе съвсем не е задължително да се къпе всеки ден, освен ако не му е кеф или не е адска жега навън. Но пак си следва измиване на дупето, някакви други ритуали, та затова казах вечерно изкъпване. Баткото се дереше по време на баня дълго време, докато не ме светнаха, че къпането не е задължително и почнах да прескачам. Малкото обаче си умираше от кеф по време на баня и него си го къпех честичко, а лятото даже го изплаквах с водичка по няколко пъти на ден.

# 756
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Обличам му каквото е чисто, хич не съм се замисляла за пижами, но няма нищо засукано в дрехите му, предимно са ромпъри. Има си дрешки за навън, и дрешки за вкъщи.
На скоро изтръгна от едно елече някаква част, която е била некадърно зашита и се задави с нея, добре че баща му го изкара от устата му. Повече помпозни неща не ми трябват.
Най- обичам ромпърчета с цип.

# 757
  • Мнения: 290

Малкото бебе преди нощния сън се къпе, така че съвсем естествено е да му се облече пижамка след това. Спането в кошара е индивидуално и според детето и майката. Моят почти две годишен син спи до мен на спалнята. Скоро ще имат стая с брат му и ще си има легло. В кошарата не е спал и ден, преди месец я махнахме от стаята, че само заемаше място. Има деца, които от бебета спят в друга стая. Всеки си преценя детето и спокойствието.
Ама кошарката за сън ли е? да не би да не използвам правилния термин? имам предвид ограждение, в което се слага бебето за да си играе.
https://www.baby.store.bg/p159639/sgyvaema-detska-koshara-za-igr … k-white-lime.html
Искам да му давам повече възможност да се научи да пълзи и движи, защото засега единствено го носим на ръце, или лежи по гръб само, когато е в активната гимнастика. Според мен, няма условия за да се тренира.

Иначе засега бебето спи в едно легълце чико, на което му се маха преградата и е закачено за леглото. А пък сутрин като се събуди към 4 лежи до нас, на леглото, докато ние сме между съня и будността, ставаме към 7-8.

# 758
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Не съм се замисляла за кошара за игра, само такова чудо нямам в нас. Играе си на земята, а когато искам да е "затворен" за да отида до тоалетна примерно, го слагам в неговата кошара.

# 759
  • Мнения: X
Не съм се замисляла за кошара за игра, само такова чудо нямам в нас. Играе си на земята, а когато искам да е "затворен" за да отида до тоалетна примерно, го слагам в неговата кошара.
+1, само дето си играе на спалнята, не на земята.

# 760
  • София
  • Мнения: 18 714
Кошара за игра на мен ми беше удобна и сега ще ползвам . Изсипвам играчките вътре и да прави мазало. Не понасям разгеърляни играчки особено откакто настъпих една и се намерих по гъз на плочките. Grinning
Голямото ми дете го научих да събира и прибира с каквото си играе аз не го правя. Надяам се и сега да науча малката.

# 761
  • София
  • Мнения: 5 619
Синът ми си има дървена кошара и там си спи през нощта от ден първи. През деня спи на един мек повивалник, на дивана, в шезлонга, на активната гимнастика. Където заспи, не го местя.
Купила съм му и сгъваема кошара, когато пътуваме и също смятам да го оставям вътре с играчки, когато е стабилен да седи.

# 762
  • Мнения: 290
Кошара за игра на мен ми беше удобна и сега ще ползвам . Изсипвам играчките вътре и да прави мазало. Не понасям разгеърляни играчки особено откакто настъпих една и се намерих по гъз на плочките. Grinning
Голямото ми дете го научих да събира и прибира с каквото си играе аз не го правя. Надяам се и сега да науча малката.

а от каква възраст почна да го слагаш?

А на пода от каква възраст ги слагате? Мисля да му постела одеалце и да го сложа, аз досега не съм се осмелявала. Но се замислих, че няма как да се научи да пълзи.

# 763
  • Мнения: 18 515
В такава кошара голямата ми дъщеря категорично отказваше да стои.

Аз също не къпех всеки ден, но напоследък започнах. Основно с цел успокояване, защото вечерите са ни много тежки. Още щом я съблека кротва. А като я изкъпя и все едно цалото ѝ напрежение пада. За известно време, колкото да изкараме до времето за сън. Забелязах обаче, че ѝ се появи над лакътя малка екземичка, която прилича на АД. И престанах да използвам измиващ гел ежедневно, а през ден-два. В останалите дни само я поливам с вода.

# 764
  • София
  • Мнения: 18 714
Като започна да седи , но не много стабилно де. Подпирах с възглавници Simple Smile
Синът ми не е пълзял примерно.
Ама може на малката да й пусна едназмия да я научи де

GrinningBlush

Такава екзема на Елени й излезе над дланта отстрани на ръката пък. Много странно.

Общи условия

Активация на акаунт