Четвърти клас - II тема

  • 85 815
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 985
Раница няма да взимам нова засега, нейната е ок, да видим как ще ги натоварят с учебници и помагала. Програмата на сега завършилите 5 клас в нашето училище показва, че часовете са на блок - поне тези по език, което е добре.
За сметка на това поръчахме мебели за стаята й, защото порасна толкова, че леглото / трансформираното й от бебешко в юношеско/ й умаля. То, така и не й бяхме правили обзавеждане цялостно, та сега се надявам наесен да е изцяло премебелирана стаята.

# 706
  • Мнения: 4 125
Аз след много чудене пак взех Габол
ето тази , но гърбът не е толкова твърд
реших , че за 67 лв не мога да намеря нещо по-качествено
Скрит текст:

# 707
  • Перник
  • Мнения: 4 863
The Invisible, много хубава раница. Поне според мен. Негово височество вероятно ще намери кусури Thinking

# 708
  • Мнения: 4 125
The Invisible, много хубава раница. Поне според мен. Негово височество вероятно ще намери кусури Thinking
Младежът си я хареса сам
Каза , че съм нямала вкус, затова да не му избирам аз Laughing

# 709
  • Перник
  • Мнения: 4 863
The Invisible, много хубава раница. Поне според мен. Негово височество вероятно ще намери кусури Thinking
Младежът си я хареса сам
Каза , че съм нямала вкус, затова да не му избирам аз Laughing

А, супер!
А ние какво ли разбираме изобщо? Според моя младеж, аз съм стара и единственото, което мога що-годе е да готвя Joy

# 710
  • Мнения: 4 125
А, супер!
А ние какво ли разбираме изобщо? Според моя младеж, аз съм стара и единственото, което мога що-годе е да готвя Joy
Аз и това не мога Laughing

# 711
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Привет! Позагубих се малко. Да се включа по последните обсъждани теми.
Раница ще смени, защото тази (още от първи клас) вече си изпя песента. Здрава е, но има детски картинки и не става. Та ще ползва една резервна испанска, която е още по-здрава от тази, останала наследство от сестра му.
От извънкласните занимания си остават английският в Адванс и плуването. Но понеже на селската ни къща, съсед ни е бившият капитан на националите по баскетбол, и са големи приятели, тренират си заедно на улицата там, та пак се запали по този спорт и от есента се връща в залата.
За четенето - не знам как ще го убедя да започне митовете. Не го виждам в тази материя. Но пък чете с голям кеф "Под игото", харесва му много.

# 712
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Аз затова го оставих просто да чете...каквото му допада, митовете така или иначе явно ще трябва по задължение да се запознае с тях през годината.
Къде точно пък те се включват в учебното съдържание?

# 713
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не знам какъв ще бъде тазгодишният петокласен материал, че нали има някакви промени. Но преди 3 години се учеха баш в 5 клас.

# 714
  • Мнения: 4 125
учат старогръцка митология в 5 клас
също митове и приказки  от други части на света
под игото не се ли учи в 6 клас?
аз винаги позволявам да се заменят книги-поне на този етап когато не са важни
синът ми не обича приказки, но митологията му е много интересна
важното е да четат
в 5 клас спираме всички извънкласни занимания
математиката я спираме, защото го приеха в МГ и се надявам че там ще ги подготвят добре
английският го спираме, защото в 5 клас са доста натоварени, но ако не се справя добре, в 6 ще го подновим
може би само на Телерик ще ходи
само за спорта се чудя-басейнът до нас го затвориха и сега трябва да ходим до другия край на града
а много ми се иска точно плуване да е спорта

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 14:54 от The Invisible

# 715
  • Мнения: 19 294
Моята също чете каквото й харесва. В момента е на втората поредица за Пърси и дочита Знакът на Атина на английски. Предпочитам това, отколкото да си губи времето с лошо написаната книга на Кун.
Тези легенди не са важни според мен, защото за седми клас ще се включват само бг автори от пети клас. Просто съм в потрес от промените за нво в седми клас.
Тази година пак нямат нищо съществено в списъка, а догодина освен Под игото май са включени и История славянобългарска, разказите на Йовков, Елин Пелин и др. Сънувам кошмари от моите ученически години и ми става лошо как ще учат толкова нещо от цели три години.

# 716
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз "Под игото" така и не успях да прочета на времето. 2 пъти опитвах. Вторият път ми останаха няколко страници на края Flushed Йовков и Елин Пелин са ми любими и до днес. Калоян в момента чете "Пърси Джаксън и похитителят на мълнии". Каза, че била като Дръндьото.

# 717
  • Мнения: 4 125
Моята също чете каквото й харесва. В момента е на втората поредица за Пърси и дочита Знакът на Атина на английски. Предпочитам това, отколкото да си губи времето с лошо написаната книга на Кун.
Тези легенди не са важни според мен, защото за седми клас ще се включват само бг автори от пети клас. Просто съм в потрес от промените за нво в седми клас.
Тази година пак нямат нищо съществено в списъка, а догодина освен Под игото май са включени и История славянобългарска, разказите на Йовков, Елин Пелин и др. Сънувам кошмари от моите ученически години и ми става лошо как ще учат толкова нещо от цели три години.
Приеха ли промените, матурите да са върху материала от 5-7
Надявах се, че няма да ги приемат
Чете  Войната на таралежите, че даже му и харесва
Ама не чак толкова, да става без напомняне  Laughing

# 718
  • Мнения: 2 687
Аз проучвам точно опции за плуване в Сф,особено до паметника Левски или с готин треньор. Ако имате идеи,споделете Simple Smile

# 719
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
За плуване аз намерих идеалното решение за нас: тренировки в басейна на х-л Рамада (ние живеем на 2 крачки от х-ла). Само че както всичко останало, и това им омръзна. Докато нямахме възможности и ходеха от дъжд на вятър, имаше мерак, като купихме картата за 50 тренировки, желанието се изпари. Както и да е, когато имам време и нерви, натискам ги и ги водя, отразява им се добре. Но ми се ще да имаше и кой друг да ги води, защото е жалко да се изпуска тази прекрасна възможност.
За четенето, Калина си е запален читател, не се оплаквам, чете много и най-различни книги, включително и от библиотеката.
Раница ще купуваме (защото трябва да се смени стила от бебешки към по-младежки), но ще я оставя тя да си избере, като се съобрази с някакви ценови рамки. Ще видим каква ще я свърши. При такъв огромен избор, отсега ме боли главата.
Иначе Калина ходи и на пиано, ама ей така, заради разходката, вкъщи на йониката не се упражнява изобщо и напредва с мравешки стъпки (ходи от 7-8 месеца, по собствено желание).
П.П. Все по-малко се зачита моя авторитет, явно пуберИтета чука на вратата.

Общи условия

Активация на акаунт