Второкласници 2018/2019

  • 91 686
  • 787
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 070
Моята чете ( по собствено желание) "Малкият принц", и довършва вече, не бях сигурна дали ще я дочете.
Списък с книги за лятото още нямаме. Очаквам го с нетърпение Blush

Последна редакция: пн, 28 май 2018, 14:47 от Yangdze

# 316
  • Мнения: 2 156
Ние списък няма и да имаме, накупувала съм книжки по мое усмотрение, с едър шрифт.

# 317
  • Мнения: 11 580
Нашите книги са написани в Читанката, на Просвета сме. Довечера може да ги напиша кои са. По спомен май са 10.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 837
На нас ни дадоха 5 задължителни и 5 препоръчителни. Не се припокриват с читанката напълно.

# 319
  • Мнения: 780
Нашия списък го дадоха.
Скрит текст:
СПИСЪК за лятно четене и задължително изучавани книги – за 2. клас

1. А. А. Милн – Мечо Пух
2. Ангел Каралийчев – Приказки
3. Асен Разцветников – Щурчово конче
4. Астрид Линдгрен – Пипи Дългото чорапче
5. Братя Грим – Приказки
6. Български народни пословици, поговорки, гатанки и скоропоговорки
7. Джани Родари – Приказки по телефона
8. Доналд Бисет – Небивалици
19. Дора Габе – За нас малките
10. Езоп – Басни
11. Йордан Радичков – Ние, врабчетата
12. Карло Колоди – Приключенията на Пинокио
13. Ран Босилек – Патиланци
14. Х. К. Андерсен - Приказки

# 320
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ето го и нашия списък:

# 321
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Ето и нашия списък - от края на читанката е, и ние сме на Просвета.

Вашите са по-пълни, но някои книги не ми се виждат като за първолаци. "Ние, врабчетата" и "Том Сойер" особено. Но щом учителките така са преценили...

# 322
  • European Union
  • Мнения: 1 451
На мен лично ми се струва, че тези списъци са в състояние да отвратят всяко дете от четенето. Просто не виждам как с тези заглавия ще им покажем магията на книгата. Вече си представям как ще засипем децата с домашни за ваканцията и с книги, несъобразени с тяхната възраст и после ще се вайкаме как точно да ги мотивираме да учат.

# 323
  • Мнения: X
Моят син сам си хареса Писмата на един дакел от бибилотеката на село и много му хареса, но я четохме заедно, като се умореше да чете - започвах аз Simple Smile
Иначе списък още нямаме.
Да попитам за края на учебната година и връчването на удостоверенията ще носите ли цветя или ще се организирате заедно всички родители да поднесете нещо?

# 324
  • Мнения: 3 985
При нас събирахме по 15 лева за подарък на госпожата, почерпка и занимателна книга за децата. Отделно ще подарим и цветя.

# 325
  • Мнения: 258
И ние така четем повечето пъти...Сега чете Пипи.

# 326
  • Мнения: X
При нас събирахме по 15 лева за подарък на госпожата, почерпка и занимателна книга за децата. Отделно ще подарим и цветя.


Ние нещо подобно направихме за тържеството на буквите, затова се чудя ...

# 327
  • Мнения: 11 580
Ще имаме тържество.Grinning Само дето толкова мрънках. Днес се разбра. Ще е на 30.05, 18.00. На 31.05.- посещение на някакви обекти тук, в 12.10 да ги вземаме.
На 01.06. щяло да е учебен ден, при положение, че тогава щеше да им е екскурзията.
Екскурзията ще е на 04.06.
Аман вече от тая директорка.
Утре ще ни дават някакви документи пак за попълване.
За униформите май ще е, и нещо друго.

# 328
  • Мнения: 780
Свидетелства на 01.06 с тържество в класната стая, а по някое време ще имат изпълнение в Морската градина.
До 31.05 са си учебни дни, макар че какво точно учат не мога да кажа- носят си само малките тетрадки по български и математика.
По български и математика е с отлично представяне на изходните, а по околен свят с много добро(там го отдавам на абсолютната и липса на интерес към въпросния предмет).

От списъка е чела приказките и в момента е на финала  с Пипи. На мен тия списъци визирам и нашия ми се струват огромни за тяхната възраст, ама всичко ще се прочете.

# 329
  • Мнения: 780
Привет,
мога ли да помоля за предложения за сборници по математика с тип по-състезателни задачи( малката изявява желание за по-трудните състезания за следващата учебна година).
Иначе ние с нашия списък с книги напредваме малко по-малко Пипи и Мечо Пух вече са прочетени и ще преминем на Български Народни приказки на А. Каралийчев.
Децата радват ли се на ваканцията, че моята не е в голям ентусиазъм.
Иначе тържеството мина добре и завърши с отлично представяне.

Общи условия

Активация на акаунт