Второкласници 2018/2019

  • 91 602
  • 787
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 11 573
Моят тръгна директно на занималня. Програмиране, декупаж, шев и кройка, футбол, тенис, учат, няма шега.
Чете по няколко страници на ден, мързи го.

В съседния клас предпоследния ден са правили отново изходни нива. Госпожата им не била доволна от предходното отпреди седмици. Нашите го раздава айляк.

# 331
  • Мнения: 12 414
Ваканцията е в разгара си. Предстои втори клас. Кой ще пусне второкласната тема?

# 332
  • Мнения: 258
Здравейте момичета, как я карате? 😊
Децата почиват, а карате ли ги да се упражняват нещо?
Малкият чете Пипи сега, пише по малко по БЕЛ и решава задачки от един сборник.
Другата седмица ще ходи на море и за там ще иде само с книжка .

# 333
  • Мнения: 768
Ами решава задачи (довършва) един сборник по математика, чете и правим диктовки (малки) всеки ден.
Почти е научила таблицата за умножение до 5 до сега. Иначе успях да я науча да събира и изважда до 100 с преминаване на десетицата ( но тук трябва да кажа, че тя има изявен интерес към математиката).
Прочела е Пипи и Мечо Пух, а в момента сме на Български народни приказки.

# 334
  • Мнения: 12 414
Моята чете Пипи, но става бавно - бързо се уморява и губи интерес. Пише по някоя и друга диктовка или си измисля истории и ги записва. С математиката е зле, но учи таблицата за умножение, за сега хаотично. По-лесно й е да я учи като си играе на калкулатора. От днес е на лятна занималня. В раницата сложих една нова книжка с приказки от цял свят, разказани на две страници с картинка и по-едър шрифт и подредени по азбучен ред. Надявам се така да я стимулирам да прочете повече, пък и в списъка имаше да прочете приказки по избор.
До края на Юли ще ходи на логопед, включваме и ерготерапия, а до края на този месец са тренировките по лека атлетика. Попълних заявка за тридневен палатков лагер през Юли, но за сега май няма група. Дано да стане, че гледам снимките на сегашните смени и е много хубаво, а детето си чака лагер и ще се разочарова, ако не отиде.

# 335
  • София
  • Мнения: 1 808
Дъщеря ми е на лятна занималня, много й харесва. Там чете книжка, правят понякога и диктовки, садят цветя, рисуват, правят колажи и т.н. Учат и английски по два часа седмично. В събота/неделя работим с нея по ваканционната книжка. Взела съм й и един сборник, но ще го включа по-нататък. Вече прочете българските приказки, приказките от цял свят, писмата на дакела и сега довършва Патиланско царство. От списъка останаха Д-р Дулитъл и Пипи. Подозирам, че последната няма да я прочете цялата.

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 574
Здравейте и от мен! Моят син тръгна също веднага на занималня, четат книгите, попълват си Ваканционното приятелче, и от време на време решават тестове по математика. Таблицата я знае до 5, предстои да я учим. Повечко играят и е много доволен за сега. Весела ваканция на всички дечица!

# 337
  • Мнения: 5 234
Никакви диктовки и задачи - в началото поне 1 месец искам да си почива и да усети, че е във ваканция.
Чете книги, но това е част от почивката, защото обича да чете и иска по-бързо да приключи със списъка. Отметна Пипи и още три други.
Ще го занимавам с писане и смятане, но по-късно след като си отпочине добре от тях. Simple Smile Представям си аз да съм в отпуск и някой да ми пробутва по малко работа, че да не губя тренинг. Laughing

# 338
  • София
  • Мнения: 6 023
Моята щерка ходи на полудневна занималня по английски, до 1ч. на обяд, следобяд е у дома с баща си и чете по 5-10 страници книжка. Но без зор и без задължение. Сама си взема и чете. В момента довършва "Ние врабчетата".
в съботите, възобновихме уроците по рисуване ( тя обича) и мисля  и на плуване да ходим понякога.
Съвестно ми е, че още е в класна стая Flushed но какво да сторя ... отпуск нямам... пък те са 3 месеца и половина ваканциите.
Ще ходим на море по нататък, Но не я насилвам с учене, лека , полека и само ако иска нещо и толкова. Thinking

# 339
  • Мнения: 3 973
Само чете книгите  от списъка. До сега  е прочела Български народни приказки и сега чете Патиланско царство. А таблицата за умножение няма ли да започнат да я учат във втори клас?

# 340
  • Мнения: 768
Таблицата за умножение е към края на първи или началото на втория срок във втори клас, като учат паралелно умножение и деление.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Привет!
Можем да помолим модератор да редактира заглавието на темата, защото има доста още, докато стане 50 страници, а и още не е започнала уч. година.
Ваканцията тече с пълна сила. Никакви упражнения не прави, пълна почивка, заслужена. Чете "Приказки по телефона", но ако иска да прочете и други книги лятото трябва да забърза темпото, че то с 3-4 страници на ден няма да стане. Stuck Out Tongue Closed Eyes
Записах го на нещо като занималня, с по-спортна и игрова насоченост, за да се наиграе и разтовари напълно. Ходи само в някои дни от седмицата, когато няма никой у дома. Играят тенис на маса, ходят в морката, на плаж. Харесва му.
Бяхме на футболен турнир в Румъния, спечелиха сребърни медали, а нашият юнак индивидуална награда за най-добър вратар. Trophy Големи емоции, че и тази седмица продължават... Започва международният турнир в Албена. Напълно в духа на световното - светът е футбол, а за нас - 2 пъти повече.Soccer
Следващата седмица му е РД. Времето летиииии!
На МБГ е на 1.7. и от там го водя директно на лагер с класа около Търново. Не е седнал да реши една задача, но каквото-такова. Лято еее! Nature Sunny

# 342
  • София
  • Мнения: 285
Значи моя ще дойде най-голям мързел Simple Smile На пълна почивка го е ударил. Ходи на лятна занималня, но и там не правят нищо освен игра. Но аз и поначало му бях казала, че давам две седмици картбланш - пълен отмор. Сега ще започна да го тормозя по малко Smile

# 343
  • Мнения: 9 909
Моят сладък прочете една книжка на Лили чудото и почна втора. Ще му взема нещо за Краснопис , защото положението е трагично. Мислим в края на месеца да посетим моренцето, но доста зависи от други фактори

# 344
  • Мнения: 258
Нашите книжки са 13. За сега е прочел Патиланско царство, Басни на Езоп, Андерсенови приказки, Басни на Лафонтен. .. Пипи е доста дългичка, но му харесва. Таблицата я знае, знае и всички мерни единици. Задачи решава сам, когато иска. По  БЕЛ пишем по рядко. Утре ни е ден за четене. Правим и едно портфолио и ни е доста интересно и на двамата.

Общи условия

Активация на акаунт