Досадното подуване на стомаха

  • 15 547
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
lunna pateka,хич не съм съгласна с теб ,но предвид факта,че живееш в чужбина съм склонна да те разбера.Доколкото знам там чакате за направление с месеци,а иначе начина е следния:
Вземаш направление от личен лекар и си избираш читав гастроентереолог,който да ти обърне внимание.Следва преглед с ехограф и евентуално гастроскопия ако лекаря прецени.След което ти се изписват адекватни лекарства,ранитидин и фамотидин са супер остаряли и вече никой не ги изписва, има си нови по-модерни лекарства.Ако се изолира хеликобактер пилори се пият два антибиотика по схема.И да гастрита се лекува с лекарства и правилна диета,защото нелекувания гастрит след години става язва.Вземайте адекватни мерки овреме и бъдете здрави!!!

# 76
  • Мнения: 1 765
И на мен корема ми се подува, пих лекарства с месеци. Лежах в болница, сложиха ми диагноза ерозивен гастрит и колит, тупнаха ми  една еманера, която и преди това ми беше изписана и това беше. Когато отидох на контролен преглед чаках 2 часа и накрая лекарката ми каза, че и е свършило работното време и не може да ме приеме.  Джипито пък каза, че не е нужно да ми дава още едно направление за гастроенетеролог, тъй като съм била в болница. Да, но в еднодневната хирургия във Варна не се ангажират с лечението, а само правят гастро и колоноскопии. И така,пих еманера, докато не установих, че от нея се чувствам по-зле. Сега нищо не пия, пак се подувам, не спазвам никаква диета. Понякога се подувам и когато дълго време съм била гладна.  Плодовете ми пречат много, но си хапвам. Като че ли ми помага мезимфорте, но него сама си го взех, никой не ми го е изписвал.
Добре действа отварата от ленено семе. Иначе в продължение на близо година пих какво ли не, изписано и препоръчано от други хора. Вече нищо не искам да пробвам.

# 77
  • Мнения: 5 468
А какво ще кажете за спорта, т.е. дали помага в борбата с подутия стомах. Моя позната със същия проблем ми беше споделила, че откакто е физически по-активна, проблемът и е намалял значително. Някой от вас има ли наблюдения? Аз си го обяснявам с това, че проблемите с подуването на стомаха невинаги са свързани с някакво заболяване, а с лоша храна и застоял начин на живот.

# 78
  • Мнения: 3 480
Донякъде разбирам Лунна пътека, защото по здравната каса в чужбина все още изписват лекарства, които са в миналото в България. Не такива, които са вече известни със странични ефекти например, но съм забелязала, че тук ми изписват антибиотици, които са много семпли и не винаги помагат, докато за същото състояние в България те питат дали можеш да си позволиш и понякога изписват нещо по-читаво и модерно.
От друга страна миналата година имах много сериозен проблем и трябваше да чакам с месеци за преглед при консултант. Разрових се и си намерих частен лекар, за да чуя поне мнение и да не се шашкам, докато чакам. Запазих си час, платих една не малка, но поносима сума но поне знаех какво се случва с мен. Всички българи, които познавам тук в един етап са ходили на частно, дали заради себе си или заради дете.
Към здравната каса наистина се чака ужасно дълго - докато джипито ти издаде направление, след това се чака, като ти назначат изследвания консултантите и там се чака ...
Но има и частни здравни застраховки и ако човек е с крехко здраве е добре да си направи такава, ако може да си позволи разбира се.
Напрежението и стресът няма как да се елиминират напълно, а и всеки човек е устроен различно и възприема събитията и ежедневието си различно. Например аз много се изнервям, ако не съм по-рано за полет или важно събитие, мм е супер спокоен и до последния момент е убеден, че няма да закъснеем. Смърт в семейството, проблеми с децата изживявам тежко и продължително, въпреки, че понякога човек просто трябва да приеме нещата, каквито са, ако не може да ги повлияе и да продължи. Що се отнася за ежедневни неща, за които има опции - там не се шашкам, просто мисля какво трябва да се направи.

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 10:53 от Stardust@

# 79
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Опитвам се да се храня разделно и здравословно и така е много добре за стомаха.Иначе препоръчвам билков чай ЦЯРЪ на доц.д-р.Герасим Китанов магистър фармацевт .Кутията е зелена и пише при киселини в стомаха,язва и гастрит,има го в СБА И Била на цена 3.60.

# 80
  • Мнения: 4 734
Жалко, че не мога да го купя този чай... Тук и чай билков трудно намирам, има само мента и лайка, рядко съм виждала липов цвят... Иначе черен и зелен чай има в изобилие...
Аз сега вземам сутрин смляно ленено семе с малко кисело мляко, като свърша пакетчето ще продължа със сусам...
Забелязах, че нес кафето ме подува, минах на мляно и май е по-добре... Но с киселото мляко как ще се оправя, много го обичам, но и то ме подува.. Вземам гръцко или турско, те са по-гъсти и приличат на нашето кисело мляко... И не е толкова кисело, много приятно на вкус...Kissing Heart

# 81
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Нес кафето мисля дразни стомаха,аз пия еспресо с мляко по едно на ден.Кисело мляко ям активия добре ми се отразява.А за чая можеш да помолиш някой да ти го изпрати от България.

# 82
  • Мнения: 3 480
ЛП и аз щях да т и предложа някой да ти изпрати от БГ.
Има превозвачи, тук карат за по £1 на килограм и все ще вземат едно малко пакетче, може да се налолжи да отидеш до друга част на града от където си да го вземеш.
Ако ти понася вкуса опитай еспресо с 1 малка лъжичка кокосово масло - то е много полезно за всичко.

# 83
  • Мнения: 4 734
Аз кафето го пия с малко прясно мляко без захар.. Свикнах да го пия и с чаша вода... За кокосовото масло малко странно ми се струва да го сложа в кафето... Него го свързвам с онези любими кокоски, които толкова много обичам...Heart Eyes
Напоследък хапвам по-често суха храна и странно, но стомаха ми е по-спокоен.. От готвени ястия, баници, супи, скари, пържена риба, даже спагети и пици и така ми се "мръщи" после корема... Пробвах да хапвам например малко пържени картофи със сирене и беше ОК.. Може би имам някакво подобрение от пробиотиците, които пия в момента...Wink

# 84
  • Мнения: 1 765
Lunna pateka, и аз забелязвам, че когато ям суха храна, се чувствам по-добре. За киселото мляко пише, че не е добре да се приема сутрин на гладно. Аз доста дълго време ядях овесени ядки с кисело мляко, но впоследствие се оказа, че се подувам от тях и ги спрях. Зле ми действат и бананите.

# 85
  • Мнения: 3
Аз бях със страхотно подуване, особено ми се изостри по време на бременността. Личната лекарка ми каза, че е хроничен колит. Понякога не ми стигаха два Еспумизана на ден. Започнах да пия пробиотик. 6 месеца пих Лактофлор и направо се родих. Забравих за подуването. Преди Коледа страшно ми се раздразни стомаха, помислих си, че имам язва-неприятни болки. Щом изпия Еспумизан и ми минава. Смених пробиотика, сега съм на Лактъкеър дейли и отново всико е наред. Не ям люто и мазно и не пия газирано от години. Гледав да ям по-често помалко и винаги имам в чантата нещо за хапване. А и чай от метна или мащерка с мед на гладно много успокоява.

# 86
  • Мнения: 4 734
Странното при мен е, че когато съм подута и ми е тежко на корема, никакви хапчета против газове в корема не ми помагат... Еспумизан точно няма тук и не съм пила скоро, но другите, които намирам в аптеките, не ми действат... Един гастроентеролог ми изписа за подуването едни ментови малки капсулки, никаква полза не видях от тях, а той се кълнеше, че много помагали... Laughing Преди години съм пила ментови капки и си спомням, че имаха ефект... Също не ми действа и дуспаталина, когато много ме заболи ме спасява за сега само нош-па... Спазмалгон скоро и него не съм пила... Иначе чай от мента и лайка пия редовно...
Дълго се въздържах и от цитрусовите плодове, банани, портокали и мандарини... Много ги обичам, но и те ме подуват... Сега хапвам плахо по някоя мандарина или банан, но около друго ядене, защото на гладно ме подуват почти винаги...  Laughing

# 87
  • Мнения: 4 270
Странното при мен е, че когато съм подута и ми е тежко на корема, никакви хапчета против газове в корема не ми помагат... Еспумизан точно няма тук и не съм пила скоро, но другите, които намирам в аптеките, не ми действат... Един гастроентеролог ми изписа за подуването едни ментови малки капсулки, никаква полза не видях от тях, а той се кълнеше, че много помагали... Laughing Преди години съм пила ментови капки и си спомням, че имаха ефект... Също не ми действа и дуспаталина, когато много ме заболи ме спасява за сега само нош-па... Спазмалгон скоро и него не съм пила... Иначе чай от мента и лайка пия редовно...
Дълго се въздържах и от цитрусовите плодове, банани, портокали и мандарини... Много ги обичам, но и те ме подуват... Сега хапвам плахо по някоя мандарина или банан, но около друго ядене, защото на гладно ме подуват почти винаги...  Laughing
Не знам дали обърна внимание, че подуването на стомаха може да се дължи на неправилни комбинации от храни. Сега виждам, че пишеш, че ядеш плодове около друго хранене и ако това означава веднага след храна, има вариант и от това да ти се подува стомахът. Захарите ферментират, предизвикват образуване на газове и това води до подуване на стомаха. Пърженото дразни стомаха също.
Пробвала ли си например един ден: сутрин чай и сухар, ако пиеш кафе - с една лъжица соево мляко, на обяд риба на скара/пара със салата от краставица, вечер нещо леко. Когато решиш да ядеш картофи - да са сварени с лимон и малко зехтин. Пий много вода. Изключи киселото и прясното мляко в този ден, плодовете и виж дали няма да се почувстваш по-добре.

# 88
  • Мнения: 3 480
Нали написах подобен съвет - нещо като разделно хранене. Плодовете наистина не се "понасят" добре с други храни и е добре да се хапват отделно.

# 89
  • Мнения: X
Нали написах подобен съвет - нещо като разделно хранене. Плодовете наистина не се "понасят" добре с други храни и е добре да се хапват отделно.
И това не е общовалидно....мен някои плодове на гладно ме подуват:грозде, сладки ябълки, диня, праскови...

Общи условия

Активация на акаунт