ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 161
  • 748
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 696
Моите най -после проходиха, но още не мога да им направя прощапулник. Първо тя пипна  розеола, после той със сополи, които тръгнаха надолу и е на АБ. Станаха две седмици и още не се е оправил напълно. Дано идната сряда вече направим ритуала. Не искат да ги държа за ръка, а са още нестабилни, на всичкото отгоре и все в тревата искат да ходят.

# 631
  • Мнения: 9 865
Пингвинчето... да се отчете как се развиват нещата!

При нас е лудница. Симеон ходи много, като машинка е, навсякъде се вре, влиза, излиза, крещи, вика, смее се, просто не знам. В парка се лепи на някакви хора, пипа им нещата, особено, ако има отворени чанти и раници или оставени велосипеди - ходи да ги тества. Такова нещо като возене и седене в количка няма, не иска и да чуе.
Спи по веднъж на ден от около 13-14 часа докъм 15-16 и това само ако сме вкъщи, в кошарата, ако сме навън няма заспиване. В количката не спи изобщо.
Яденето е добре, с говора сме си още на айде и ало, понякога "да" и разните там негови измислени думи. Не повтаря. Имам една приятелка с дъщеря 2 месеца по-малка от Симо, повтаря всякакви думички Simple Smile и е много смешна. Дори на едно от децата е научила галеното име и като види друго дете на такава възраст го нарича с името му. Сладкиш. Но тя пък още изобщо не ходи.

Пфф, Мими, това с брадавиците звучи ужасно направо. То и на лазер не е съвсем безболезнено, но пък става бързо и няма рани... Горкият, но ит пък не се самообвинявай, наистина не може за всичко винаги човек да е нащрек и да мисли вместо всички, напр. лекари.

Не знам дали ще правим кръщене... Изобщо, толкова никакви ритуали не му направих на това дете, че чак се чувствам гузна.

bananarama, оправяйте се бързо. Симеон не иска също да се води за ръка, нито пък да върви до мен, ходи накъдето си реши и е голям зор да го накарам да върви накъдето искам (напр. за да се приберем). Купих му буталка, обаче той си я носи като жезъл и по-рядко я бута.

# 632
  • Мнения: 4 696
Моят син постоянно повтаря будя, будя. Нямам представа какво означава. Смислено казва АМ и мама отвреме ,навреме. Рядко повтаря.  Днес май се опита да каже цвете, показвах му по поляната цветята и той повтаряше след мен " цеце", ама дали беше цвете - кой да ти каже. Тя повечко се мъчи да повтаря, ама нали е момиченце.

# 633
  • Мнения: 6 542
Олеле, какви са тия лекари дето така изтезават децата #Cussing out

Моето падна няколко пъти и не иска вече да ходи сам. Чудя се дали да се притеснявам, че няма много много баланс... Все търси ръка да хване. Виждам, че много го е страх, но дали има още нещо не знам Sad От друга стана, като се хване се държи съвсем леко, за пръста ми и по-скоро той си пази равновесие, т.е. повече за кураж, отколкото да го крепя.
Искам кръщене, но не знам кога. И ужасно много искам да е без свеката, че на моето (на дърти години) е на всички снимки и аз почти не се виждам... Бе, не искам да ми се пречка и да ме дразни.

# 634
  • Мнения: 9 865
Направете го "тайно", ако няма да предизвика буря след това, де.
Аз, ако изобщо правя, ще сме аз, баща му и кръстникът/кръстницата. Толкоз. И без софра. Много харесвам Дивотинския манастир и може би, бих го направила там.

# 635
  • Мнения: 817
Хей, тук съм и се отчитам. Има ефект от упражненията, вече пълзи правилно, изправя се на коленца, а от вчера прави и стъпки, преди като я сложа на крака - нищо, почваше да нервничи и вдига краката. Докторката е много доволна от темпото с което се случват нещата.
Сега правим упражнения да се изправя от коленца на крака и продължаваме с упражненията да започне да сяда от легнало положение с избутване с лакти и ръце. Сега сяда но от положение на четири крака.
Постоянно повтаря айчи байчи на всички животни - кучета, котета и деца, всичко е байчи.
Като и чета ме гледа и си мърда устата като мен.
Маха на познати и непознати. Протяга ръце към децата и обича да ги пипа по лицата.
Любимата игра от 2-3 дни е чекмеджето с тави и тиган, удря по тигана и той като дрънчи тя се клати в ритъм, а също чекмеджето с покривки, подложки за маса и кърпички - изпразване и връщане обратно на всичко, може половин час това да прави.
Кръщене и аз искам, но ще изчакам хубаво да проходи.

# 636
  • Мнения: 9 865
Браво пингвинчета, само така, знаех си, че ще има добри новини Simple Smile.

# 637
  • София
  • Мнения: 4 713
Нашето ще го кръстиме на 20 май в Кремиковския манастир цената е 70 лв ...сам си ходи вече

# 638
  • Мнения: 1 107
Пингинче, здрасти, леле, истински се развълнувах. Браво на вас Simple Smile Имай предвид, че децата са страшно бързоразвиващи се в този период и наистина може бързо да се напредне, при добра и правилна работа. Другото е, че те са много подражателни, така че може да пробваш да и показваш и да прави след теб, има не малко клипчета в нета. Ммммм, много се зарадвах Simple Smile

Тези в Кремоковския не са ли се оляли с цената леко Simple Smile В Рилски манастир е 35 лв https://rilskimanastir.org/bg/bogosluzhenie/sveto-tainstvo-kr-shchenie/, ние там ще я кръстим, че и големия беше там. През седмицата, уж да няма много хора, но ще видим. После ще се почерпим в околните кръчми, семейно ще е.

А защо да е проходило детето, аз точно обратното си мислех, че трябва да е по-мъничко, че като се сещам по колко време го държат на ръце кръстниците отмаляват Simple Smile Мислех, че сме закъснели, ама явно не сме само ние Simple Smile

Електра, толкова ли е зле положението със свекървата? Малко смирение няма ли да прояви в този ден на Свето Тайнство? Не ги разбирам аз така работите. Трябва малко по-леко, по-меко ли да кажа, мило ли, не знам.

Никой ли не знае нищо за моноцитите?

# 639
  • Мнения: 9 865
Бе аз знам някакви неща за моноцитите, ама не съм лекар-педиатър и по принцип опитът ме е научил да си трая по ред причини. Не искам нито да всявам паника, нито пък мога да кажа "да, ок, всичко ви е наред".

Може би така ниското ниво на моноцити да не е тревожно, щом ЛЛ не е реагирала? (ако ѝ имате доверие).
Стойност 0,04 се посочва като критична долна граница за малки деца от някои източници, при оптимални граници 2-10 мисля че бяха.
Има много причини, вкл. не болести, а напр. стрес, които могат да доведат до понижаване.Ако всички други показатели на ПКК и урина са в норма, може би наистина няма повод за притеснение.
 Ако се чувстваш притеснена от резултата потърси второ мнение, може би по-специализирано, това е най-разумното нещо, което мога да посъветвам, това е и което аз бих направила.

Ние нали в началото бяхме открили в окото на Симо киста. Боже, минаха ми всякакви, естествено, най-лоши сценарии за окото му. Отидохме на офталмолог, успокоиха ме, че е срещано, че има вариант да се наложи операция, но е много по-вероятно да се изчисти сама. Докторката беше страхотна, каза ми да не го мисля и след година да отидем отново, ако искаме. Кистата изчезна от само себе си, а аз почти му бях извадила окото в мислите си. Е, това са майките.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 23:49 от Бона

# 640
  • Мнения: 4 696
Пингвинче,аз съм изпуснала твоите тревоги, тъй като нямам време много да следя темата с две камикадзета, но се радвам , че напредвате. Напълно разбирам тревогите ти, тъй като и аз съм минала през тях, заради патологично протеклата ми бременност и преждевременното раждане. Дълго време посещавахме рехабилитация и ние, въпреки че нямахме проблеми, младежът малко по - бавничко вървеше в сравнение с дамата, но нормално. Аз ги държах изцяло на пода, вкъщи ли сме - на пода и може би това им помогна доста двигателно. Проходиха изведнъж - много хора ми казваха, че така ще стане, аз не вярвах. Дори не искаха да ходят като ги държа за ръца, хванех ли ги и забиваха колената. Мислех, че ще проходят към 1.6м.и предвид почти двата месеца недоносеност, щеше да 1.4 кор.възраст.Продължавайте с упражненията и изведнъж ще дръпне, не го вярвах, но се убедих лично.

# 641
  • Мнения: 817
Че то кръщенето в Рилския манастир голяма промоция, в Троянския е 120 лв Frowning

# 642
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Поздравления за добрите резултати, Пингвинче!👏👏👏
Добре че навреме обърнахте внимание, за да се вземах необходимите мерки и детето да си се изравни с връстниците.
Пак се ядосвам на тия лекари, че нищо не са казали в началото🤨
То затова от всичко си интересуваме и четем постоянно в нета и после ни се карат, ама сме принудени, заради някои колеги от гилдията.😏
За моноцитите и аз бих потърсила второ мнение задължително. Когато ми кажат нещо притеснително, винаги го правя.

# 643
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Пингвинче, страхотно сте напреднали. Браво!

Ние изкарахме целия великден в болница. Отидохме на гости в Пазарджик при свекърите. Като тръгнахме Павел имаше петънца като от претопляне. Спахме една вечер, а на сутринта беше станал на ужасни червени петънца. Отидохме в болницата за преглед и ни приеха, като се чудеха дали е шарка или алергия. Стигнаха до извода, че е тежка алергия. Аз си мисля, че е от кухнята, защото имаше нови неща, а и е друг начин на готвене. Пренощувахме 3 вечери там. Първите 30 часа беше на система с абокат в крачето и беше пълен ад. Сега уж всичко е наред, но аз само го оглеждам и се филмирам при всяка точица по него.

# 644
  • Мнения: 6 542
Пингвинче, много се радвам за напредъка Heart Има ли ги в нета упражненията, които правите? Ще ми се да погледна някакви, въпреки че при Кайо е по-скоро страх.
Мони, хубаво е, че вече сте добре, ужас е било и то точно  по празниците...

Аз не знам мм дали ще се съгласи да е без свека кръщенето. Много страда, че не се разбираме...
Отчасти проблемът вече е в мен. Още като бях бременна много ме задушаваше и като се роди детето продължи. Дебне ме кога и какво ям, кога се прибирам и излизам. Отделно е спец да ти убие ентусиазма за нещо, да дава непоискани съвети и да се вре да "помага". Подрежда след мен, простира наново, постоянно е в опозиция. Кара ме да се чувствам некадърна едва ли не. Искаше и да ми вмени вина, че детето не ще да яде. Дотолкова съм афектирана вече, че искам да не я виждам изобщо ако може...

Общи условия

Активация на акаунт