ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 132
  • 748
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 107
хаха, Бона, вие сте еталон годинка - десет кила и 78 см Simple Smile В тоя живот не знам, дали ще дочакам такова дете Simple Smile
Главата и не знам откога не е мерена, хич и не я следя, ама сега съм намислила да питам, ако не забравя.

Вас не ви ли притеснява грипната епидемия? Консултациите в отделна стая ли са от останалите пациенти или в същата? При нас всичко е общо и ме е страх да я заведа. Въпреки че, от вчера баткото е със сопол и вирусите са си вкъщи, та, не знам от какво точно я пазя. Другата седмица може и да идем.

За мамите, дето споделиха, че като взимат от ръцете нещо и децата пищят, мога да им предложа винаги да заместват с нещо - взимаш едно, подаваш друго. ако може непознато - черпак, тенджера, цедка. Работи безотказно.

# 271
  • Мнения: 9 865
Да, заместването работи, обаче днес нищо не работи, обикновено давам нещо интересно, ако искам да взема друго, ама...

Ние все още се преглеждаме в 1ДКК, днес нямаше никой в чакалнята, имат чакалня за здрави деца, то и в другата нямаше почти никого.
Не сме чакали и 5 минути, влязохме в клиниката и директно в кабинета. Свършихме всичко супер бързо, вкл. взимането на кръв. Колкото и да ме дразнят с донякъде рекетьорските си методи, не мога да отрека, досега винаги всичко ми е било супер удобно, много бързо и никога не съм се притеснявала да не грипясаме. И мисля, че ще останем там засега, въпреки идиотските им цени. Защото всички други алтернативи са от малко по-зле (или пък по-скъпи), до много по-зле, макар и "безплатни".
Най-важното да се уточни обаче е, че детето ми досега не е боледувало сериозно и не сме подлагали професионализма им на изпитание изобщо.

# 272
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Тео, ти сама ли ще я чакаш да се откаже от кърменето?

Да, искам тя да се отбие сама, така ми се струва по-добре и с по-малко стрес за нея. Но не знам дали така ще стане.
ММ ме айка да я отбивам вече, аз определено не искам...

# 273
  • Мнения: 1 107
Бона, разбирам, и при нас днес нищо не сработи. Това със заместването го казах за останалите мами, но те може и да не го прочетат Simple Smile

1 ДКК им звънях по някакви поводи, супер любезни, но имали такси за администативна обработка на данните (????) 10 лв. Момичето ме предупреди от далеч, ама после се оказа, че нямало специалист, какъвто търся, ама аз си знам за техните такси и таксички. Нашият лекар е за цялото семейство, познавам я от дълги години и е истински фамилен лекар. Бързо дава направление, когато не знае го казва (много ценно смятам това) и на всичкото отгоре - адекватна. Ама общ кабинет Simple Smile, няма идеално щастие Simple Smile

Тео, първото си го кърмих до 2+, много съм чела и съм се нагледала на какво ли не. Децата спонтанно се отказват около 3-4 годишни. Наистина ли дотогава или?

# 274
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз мисля към пролетта да отбивам вече, но той е толкова пристрастен, че не знам как ще стане. Вечерното ще ми е най-трудно, защото нямам друга алтернатива за приспиване.

И ние сме качили 600гр. последния месец и сега е 9,300кг., 77см.

# 275
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
При Павел това със заместването не работи на моменти, защото той реве със сълзи и затворени очи в комбинация с адски крясъци и извиване назад.

# 276
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Моята Киселка Киселова е станала 9,780 кг. и 75 см.
За консултациите - винаги имаме час и почти не се налага да чакаме. Веднъж или два пъти сме чакали, но не повече от 10 мин. Обикновено става така, когато някой преди нас закъснее за часа си. Иначе чакалнята е обща и сме чакали с всички болни. Грипът не го мисля в интерес на истината.

Ако не се откаже сама от кърменето, ще я кърмя до 2 най-много.

Вечерното ще ми е най-трудно, защото нямам друга алтернатива за приспиване.

Синът ми също се приспиваше с кърмене. След като го отбих, го приспивах с гушкане и люлеене, тананиках някакви измислени мелодии, пеех песнички. Получаваше се.

# 277
  • Мнения: 1 107
При Павел това със заместването не работи на моменти, защото той реве със сълзи и затворени очи в комбинация с адски крясъци и извиване назад.

Не може ли да заместиш преди сълзите и преди да си затвори очите? Привличаш вниманието към нещо друго и пуска, или?

Между другото, това, че лесно се разейват работи чак до две-три години, така че, ако го усвоите ще е много лесно после. Добре, де, малко по-трудно после Simple Smile

# 278
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Зависи. Ако е набрал химикалка, каквото и да предложа е все тая, най-много и другото да вземе.

# 279
  • Мнения: 9 865
Простете ми, не помня кой беше споменал, че дава Дентокинд... Как се дава таблетката, разтворена във вода ли? И има ли чувствителен ефект върху симптомите?

# 280
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Вечерното ще ми е най-трудно, защото нямам друга алтернатива за приспиване.

Синът ми също се приспиваше с кърмене. След като го отбих, го приспивах с гушкане и люлеене, тананиках някакви измислени мелодии, пеех песнички. Получаваше се.

Така ще е и при нас сигурно. Дъщеря ми, като я отбих мъжът ми се включи активно в приспиването, докато свикне да не ме търси. Стана много лесно и бързо, но както писах по-горе тя беше много добричка. С този герой нямам надежда, че ще стане така лесно.

Аз съм давала Дентокинд, но не видях някаква голяма полза. Трябва да се пробва. Слагах таблетката в лъжичка с вода и я натисках да се разтопи, после в устата. Той много ги харесва 😊

# 281
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Аз давам Дентокинд. В началото разтварях таблетката в малко вода,сега директно я пъхам странично в бузата и. Тя ги харесва,защото сладнеят. За мен има ефект от хапчетата. Прави симптомите на зъбоникненето не толкова силно изразени и по-леко минават нещата. И аз като Радина съм на мнение,че е хубаво да се пробва,за да видиш дали ще проработи при вас. Хомеопатията е с малко "тука има,тука няма" ефект.

# 282
  • Мнения: 6 539
И нашия кабинет за ДК е по-встрани. Точно до входната врата и извън чакалнята, където са и кабинетите на личните лекари и съответно грипозните чакащи. Също сме винаги с час и не чакаме, нищо, че е кварталната поликлиника. Ако се наложи да изчакаме е най-много 5 мин и се дърпаме до прозореца, по- в дъното, там не чака никой.
Замествам ако има подръка с какво Mr. Green

# 283
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Честит рожден ден на  Цвети и Дара с пожелание за щастливо детство.
Ако има мишелинчета като нас, с какво им маже те дълбоките гънки на крачетата, за да не се зачервяват? Аз мажа с олио за тяло и судокрем, но често се зачервяване има и пъпчици тук таме.

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 09:07 от MoHu Todorinska

# 284
  • Мнения: 6 539
Ооо, забравих за рожденниците днес Blush Честити да са и много здрави, безгрижни и щастливи Heart Eyes

Аз харесвам бепантен - мазен е и не изсушава кожата, за разлика от повечето кремове за подсичане (заради наличието на цинк).

Общи условия

Активация на акаунт