ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 122
  • 748
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 4 709
Прощъпулника минаааа ..... хареса си въдицата ,гаечния ключ и накрая си взе ключовете от колата ....т.е. ще ходи на риба с колата 🙌...Харесва ми ☺

# 541
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Момичета, набор 2017 кандидатства за първи път сега м. май, за тръгване на ясла от м. септември 2018. Това значи, че  би трябвало да има по една пълна свободна група за този набор.

И аз с такива представи бях, че ще има цяла група за набор 2017, но не е така. Дефакто групите са смесени - 2016 и 2017.

# 542
  • София
  • Мнения: 321
Момичета, здравейте
Гледам, че обсъждате приема в ясли. Моето момче също е родено февруари 2017г. и бях с нагласата да си го гледам до навършване на 2 години, но вече започвам да обмислям да кандидатствам сега, че ако пропусна догодина вече идва късно.... Въобще не съм в час със системата и дали само веднъж в годината е кандидатстването.
Регистрирах се и участвам в една избрана ясла с 8т.
Свободните места са 14, като има вече повече от 14 деца с по 9т.
Та това означава ли, че за жребия ние автоматично отпадаме, тъй като не събираме максималния брой точки?

# 543
  • Мнения: 1 107
Да, точно това означава. Трябва да направиш така, че да имаш девет точки, коя точка не ти достига?

# 544
  • София
  • Мнения: 321
Една точка по-малко затова, че постоянния адрес ми е в район, различен от този на яслата. Реално настоящия адрес ми е в същия район (поне така си мисля, къде със сигурност мога да разбера?) обаче тук сме под наем и ще трябва да занимавам хазяи, което хич не ми се нрави Confused

# 545
  • Мнения: 1 107
Да, тъпо. А на мъжа ти? Щото после това ще касае и училището - три години уседналост, хаха. Другото, което ми идва на ум е да кандидатстваш по район на постоянен адрес, а после да се опиташ да се размениш с някой. С осем точки няма голям смисъл от кандидатстване просто, освен ако не кандидатсваш в Кремоковци, което аз съвсем сериозно обмислям.

# 546
  • София
  • Мнения: 321
С мъжа ми сме едно към едно - постоянен адрес, месторабота и настоящ нерегистриран адрес.... явно ще трябва да се примоля на хазяйката

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 20:36 от *МаРгАрИтКа*

# 547
  • Мнения: 9 865
А хубу де, после като стане време за училище и какво, няма да запишат детето, защото нямам уседналост ли? Или ще трябва и на училище в Кремиковци да ходим... пък аз ако не искам да го запиша в Кремиковското училище, на съд ли ще вървя. Нямам търпение просто...

Ние скоро трябва да си сменим адресите с новото ни местообитание, че да ни хване уседналостта. Може да я вдигнат на 5-6 г, като за президент. Ама точно ей сега в снегове и ветрове няма да хукна с детето по институции. Аз направо и ЛК ще сменям, че ми изтича тази година.

# 548
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Аз така като гледам има няма точка две събираме....

# 549
  • Мнения: 1 107
Маргаритка, с хазяите е трудна работа, щото се носят нотариални актове, подписват се декларации. По-добре намери приятелка, при която можеш да се регистрираш или кандидатствай по район на постоянен адрес.

Бона, положението е мноооого повече от безумно. Практически, в София има десетина свестни училища и другото е леш. Всички се натискат за там и вместо да въведат приемен тест, както е във всяка цивилизована държава и инициатива, с цел, след като училището е търсено, да подбере най-добрите кандидати, те приеха уседналост. Може да си маргинал, ама щом имаш адресна регистрация - бум и хайде в 20-то например. Далеч ти е да мислиш училището, ама бързо ще дойде и лошо ще ти стане.

За ДГ и аз така мислех с първото дете - ще го гледам до три, щото всички психолози така казват, ще пробвам частна, ако не стане държавна, ще го гледам вкъщи, ако толкова не го искат и т.н. Обаче, не е точно така. Около три-четири, да не говорим за пет, децата имат нужда да общуват с други деца, ние се изморяваме до степен на досада и почваме повече да взимаме от тях, отколкото да даваме. На три реших да кандидатсваме по общия ред и какво - един голям, среден, извинявам се. Записах го в горска детска, кооператив. Е, няма такова приключение - всеки със свойта глава, претенции, много разбирания, препирни и децата на самотек. Супер минимума излизаше 400 лв, преди 7-8 години. Къде са 400, къде са 60, нали? Кандидатствахме в ДГ в Дружба и ни приеха. Друга драма, но някак по се траеше. Та, най-добре, гледай да вземеш точка от посещение на ясла, поне да вържеш гащи за ДГ, че после трудно.

Накой писал за Валфдорското - и тях, и Монтесори, и сугестопедията и Бялото кокиче са ми на сърце, но в Бг нищо не става. Пак от опит и познанства го казвам. Демократично училище,  свободно, горско, валфдорско, пълен крах. Евентуално Питагор, ако   децата ги кефи математика, Кеснер, ако ги кефи немски и Едисон, ако са природоориентирани. И събирайте пари за Света София, щото освен тях други почти няма. И, точно в тоя момент, в който си казвате - не може да е толкова зле, ще ви кажа, че може и повече. От опит. kleta majka balgaria.

# 550
  • Мнения: 9 865
Шсе гръмна.

# 551
  • Мнения: 1 107
И аз бях близо.

Принцесата ми днес цял ден говори съвсем сериозно и убедително по телефона, с една обувалка на ухото.

# 552
  • Мнения: 9 865
Симо ползва всичко за телефон, вкл. пластмасова ръкохватка за издърпване на външна щора. Децата си комуникират направо с Вселената, не им трябва специален телефон. Heart

Света София за мен досега беше име на болница/и, явно ще трябва да науча, че е и нещо друго.
Само че... с ЧУ аз си мисля, ние не сме чак толкоз богати, че детето ми да се впише по придобивки с останалите, а това доколкото си спомням беше доста потискащо дори в обикновените училища от 90-те.

Оффф, дайте да си говорим за зъби и прохождане.
Мисля като се стопли и аз да направя прощапулник като парти в парка с деца, майки и бири.

# 553
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
mimimost, много дарк нещо. Simple Smile Хората дето нямат пари за частни училища и им е първо дете ще вземат да се депресират.  Положението не е розово, но и чак толкова черно не е. Simple Smile

# 554
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Ще пропусна и аз темата за образованието в училищата, защото не съм съгласна, но това е мое мнение.. Simple Smile

Прощъпулника съм го замислила за след Великден. Пък ако е топло ифеята за парти в парка е супер.

А и да се оплача на ръба на силите си съм с никненето на зъбите.  Всичко е подуто, зъби няма, мрънкоти, не яде нормално, а като му докосна венеца с лъжицата и настава ад от плюене, криене и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт