ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 057
  • 748
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 107
А, моята мадама недолюбва сладко, чак се чудя, аз ли родих това момиче Simple Smile Ние вкъщи сме прахосмукачки за сладкиши, а тя и на плод, и леко сладникава каша се мръщи. Всичко е с все сирене. Simple Smile

# 571
  • Мнения: 6 533
И аз му давам каши от известно време, но млечни и ги правя с вода. Слагам допълнително малко намачкан банан Давам ги заради желязото и витамините в тях. Предимно за вечеря. Въпреки тях продължава да си се буди да суче.
Много неспокойно спи откакто смениха времето, дано се адаптира по-бързо, ако изобщо е от това... От миналата седмица става по-късно и съответно, спи само по един път, но повече часове. По 2,5 часа си откарва и ми се струва, че може и затова да се буди толкова често нощем. Ама пък сърце не ми дава да го събудя. Плаче и е кисел...

# 572
  • Мнения: 9 865
При нас беше по-спокойна нощ, но пак имаше мрънканици. Сложих го да легне по-късно, около 22 ч, събуди се сутринта към 8:30 някъде.
Много трудно заспива, то няма и къде да го изморя, вчера излизахме само предиобеда и то повече се вози в количката, а днес като гледам отново вали снегодъжд и просто вече душата ми чернее, няма да има излизане никакво май.

# 573
  • София
  • Мнения: 4 707
Откакто смениха времето моето дете спи непробудно !!!
Как и с какво правите кашата ?
Никне ни поредния зъб ииииии като му топля млякото на микровълновата вече сам затваря вратичката 😁

# 574
  • Мнения: 6 533
Аз съм писала по-горе - моите са млечни, така че с вода и малко намачкан плод.

# 575
  • Мнения: 1 107
А аз, кашите, нали си ги правя вкъщи, още нищо не съм добавила. Напоследък взе да се облизва на кисело мляко, дето преди му се мръщеше, та може да пробвам и с прясно. Но аз плод не добавям, че веднага ме отсвирва, леко да сладнее й край. Обикновено слагам сирене, жълтък, масло и това е Simple Smile Плодове пробутвам между храненията - банан, портокал, напоследък взе да пие и портокалов сок със сламка. Сламката се оказа голямо чудо при нас Simple Smile

Смяната на времето при мен никога не е имала никакво значение. Вътрешно си имам някакъв часовник и не обръщам внимание на външни показатели - часовник не нося, часовници не обичам. ММ много обича лятното време, удължавал се денят. Е, какво му се удължава, като си е все същото, ама явно това е от тези теми, които аз нещо не схващам.

Малката последните две нощи е само на цици ден и нощ, едва я изтрайвам. Замислихте ме, че може да е от смяната на времето, но тя режим няма - ляга, става като си иска, та, не знам, но може и да има нещо.

# 576
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Изтървала съм ви! Връщам се назад за темата с парите и колко е скъпо едно бебе. Според мен си е скъпо да се гледа бебе, на€-вече защото производителите на детски стоки много добре знаят, че родителите са готови да дават огромни суми пари, за да купят най-хубавото, най-качественото, марково за детенцето. И да, може и с 2 и с 200. Аз съм благодарна, че живея в Германия, където всичко може да се намери ВУ за почти без пари. Да, количката и столчето за кола съм купувала нови и са скъпи, там компромис не исках да правя. Но 80% от дрехите са ВУ, другите 20% са от Лидл или са били намалени. Много от нещата, които купих в началото и вече не ползвам ги продадох, с парите финансирах други покупки. Реално погледнато с детските мога да покрия всички, или почти всички разходи.
АМ, пюрета и козметика не съм купувала, лекарства малко. За прегледи не плащам.
Това, което сега ще ми излезе скъпо са обувките - Ария е с широко стъпало и трябват “специални” обувки, които са между 55 и 75€

# 577
  • Мнения: 9 865
При нас смяната на времето се отразява, ако трябва да запазим часа за обедното и най-вече за вечерното лягане. Сега си ляга в 22 часа по новото, е, късно ми се вижда, макар че реално не е, то си е девет часа. Бе, напрегнато е. Имам чувството, че нещо и атмосферното налягане ли, слънчеви изригвания ли, не ги следя, но някак си има нещо. Доста родители около нас се оплакват от нетипично поведение на питомците.
Казах ли вече, че мразя смяната, май да.

# 578
  • Германия
  • Мнения: 3 419
На нас смяната на времето не ни се отрази май. На мен така или иначе не ми пречи, и аз обичам лятно време да ми е светло до 10. Малката заспива последните 2 дни в 8 и става в 7:30-8, което е добре. Спи си веднъж на обяд, но не знам кога точно заспива

# 579
  • София
  • Мнения: 4 707
Имам един въпрос —Ортопедични обувки носени от едно дете може ли да ги носи друго на 1годинка ?!

# 580
  • Мнения: 9 865
mihaela(n)koko,
Зависи какво значи в случая ортопедични обувки. Ако са направени/коригирани от обущар заради някакви специфични нужди на стъпалото на първия ползвател - категорично не бих.

Ако са масово производство нормални обувки наречени "ортопедични" като се има предвид, че са комфортни, щадящи ходилото и т.н. - става.

Все пак, след прохождане на децата (защото преди това обувките са просто аксесоари), по възможност, не бих слагала чужди обувки. Изхождам от идеята, че обувката се оформя според походката и стъпалата малко или много, което за следващия ползвател може да не е много полезно.

# 581
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз не бих обула на детето обувки втора употреба. Сега им се формира ходилито и не бих рискувала да се увреди занапред.

# 582
  • Мнения: 1 519
Здравейте февруарски мами, нямам много време да ви следя, но днес се притесних за нещо и ще се радвам ако ми съдействате да кажете как е при вас. То грейна едно хубаво слънце и тръгвам да сменям пампата и отварчм и от слънцето гледам че по гениталиите имаме окосмение при бебка като мъхче. Знам че хората не сме голи охлюви както и бебетата , но я кажете вашите госпожици на тази възраст имат ли мъхесто окосмяване по гениталите Simple Smile ? Извинете че питам такива глупости може би , но при каката нямам спомен да съм виждала такова мухче там Simple Smile

# 583
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Катерина също има, намирам го за съвсем нормално. Притеснително  ще е, ако този мъх започне да се превръща в космИ. Simple Smile

# 584
  • Мнения: 1 107
Аз не съм се заглеждала, ако трябва да съм честна, но с оглед на това, че казват, че е възможно млечните жлези да са подути, предполагам, че и мъх е възможно да има.

А при нас се получава някакъв обрив от синьо-зеления памперс. Не знам аз ли си втълпявам или е от него наистина, но сега купих премиум и обривът изчезна. Може и да е от някоя по-киселинна храна ли, не знам. Хич не ги долюбвам тези памперси, с тези избелващи препарати и гранулиран талк, ама съм гнуслива за многократни пелени.

Днес малката няколко пъти пи оцет и яде гипс. Ама как може, много се възмутих. Хем и е кисело, хем пак надига бутилката, накрая ще получи някой запек и както отказва круши, ще се видя в чудо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт