WIZZ AIR - 29

  • 81 154
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Плевен
  • Мнения: 854
Мисля, че цените няма да паднат. Мин.година така чаках до последно с надеждата да намалеят и взех в последния момент с яка прекарвация...

# 721
  • Мнения: 4 329
В последния момент цените само се вдигат. Ако има някакво събитие на тези дати, заради което повече хора пътуват, още повече

# 722
  • Мнения: 529
Здравейте. Получих мейл за багажа за предстоящо пътуване и пише следното:
•   ...оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

•   вземете само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда, като той трябва да бъде поставен под седалката.
 Багажа ни на връщане се оказа малко повече, но нямаме ранички, може ли да чекираме ръчния багаж, а този допълнителен да е в хартиен плик/ кутия с обувки/, не по-голям от 40/30/18. Малко  тъп въпрос, но не ми се купува раница. Благодаря.

# 723
  • Мнения: 4 204
Според мен няма правило. Често ми се е случвало в последния момент цената да е 20лв, при  стабилна цена, месеци наред. Веднъж падна до 8 лв. Подлъгана от тази супер ниска сума следващия път за същата дестинация реших да чакам до последно, ама наистина до няколко дни преди полета. Естествено, по закона на Мърфи, точно тогава билетите скочиха до  над 200 паунда. Добре, че само 1 брой купувах. Всичко е относително.

# 724
  • Мнения: 1 310
тъй като вече можете да чекирате безплатно ръчния багаж и да си извадите малки ранички или чанти с таблети, лаптоп или фотоапарат.

В този ред на мисли означава ли, че ако се предаде ръчният багаж за безплатно чекиране, може отделно да се носи чантата с лаптоп( по- големичка, за 15,6 " екран), с която да се отиде на секюрити контрола и по- нататък по веригата( и тази чанта със сигурност ще остане в салона)?

# 725
  • София
  • Мнения: 1 948
Със сигурност ще остане в салона малката чанта с лаптопа, ако размерите ѝ са до посочените изисквания 40 x 30 x 18 см. Само с нея отивате на секюрити контрола.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Благодаря много на всички, които се включиха по моите въпроси. Flowers Tulip Купих билети, не ми се рискува да чакам повече. Дано мачът да си струва! SoccerMoney

# 727
  • Мнения: 4 329
Според мен няма правило. Често ми се е случвало в последния момент цената да е 20лв, при  стабилна цена, месеци наред. Веднъж падна до 8 лв. Подлъгана от тази супер ниска сума следващия път за същата дестинация реших да чакам до последно, ама наистина до няколко дни преди полета. Естествено, по закона на Мърфи, точно тогава билетите скочиха до  над 200 паунда. Добре, че само 1 брой купувах. Всичко е относително.

Постоянно ниска цена и падащи цени се случва, ако полета е празен и няма желаещи... При много пътуващи няма как да стане

# 728
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Здравейте, ще пътувам след 2 дни до Аликанте. Имам въпрос тъй като не мога да разбера ... Пътувам със бебе и таткото. Отпада ли на единия ръчния багаж защото пътуваме със количка (тип чадър е)? Въпроса ми е със 2 чанти и количка ли имаме право или 3 чанти и количка Grinning  И двамата имаме уиз приорити.
Пътувахме преди 6м , но тогава имахме закупен голям ръчен багаж.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 729
  • Мнения: 4 329
Количката не се брои като багаж, и бебето няма право на багаж, освен някаква чанта допълнително според условията...
Така че имате право на 2 ръчни багажа и 3 малки чанти като дамска чанта и подобни, плюс количката.

# 730
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз обаче мисля, че е количка или багаж, някъде го четох.

Аз искам да попитам, ако мина ръчния багаж доброволно на чек ин, то ще е без такса и всеки може да го направи ли?
Също така ако е над 10кг, правят ли проблеми за 1-2кг?
И всъщност според правилата ще имам ли право освен този чекиран да имам раничка(40 на 20см) на гърба и да я покажа ли като чекирам куфара?

# 731
  • Мнения: 2 465
Аз обаче мисля, че е количка или багаж, някъде го четох.

Аз искам да попитам, ако мина ръчния багаж доброволно на чек ин, то ще е без такса и всеки може да го направи ли?
Също така ако е над 10кг, правят ли проблеми за 1-2кг?
И всъщност според правилата ще имам ли право освен този чекиран да имам раничка(40 на 20см) на гърба и да я покажа ли като чекирам куфара?

Ако е над 10кг, трябва да платите свръхбагаж.

За раничката - не, според правилата.

# 732
  • sofia
  • Мнения: 4 296
значи по-добре да си предам куфара на изхода, ако не съм сигурна в тежестта!
благодаря за отговора

# 733
  • Мнения: 2 465
значи по-добре да си предам куфара на изхода, ако не съм сигурна в тежестта!
благодаря за отговора
   Най-добре си го претегляне вкъщи.

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 126
Извинявам се за въпроса, но ако в четвъртък вечер съм направила резервация на билети Уиз еър, мога ли да ги платя чак във вторник(от петък до понеделник не работят банките) или ще се канселира резервацията, защото не са спазени 24 ч...Благодаря предварително за информацията и Светли Великденски празници на всички!
 Praynig Praynig Praynig


Някой дали може да помогне, да ходя ли да плащам днес ?

Общи условия

Активация на акаунт