Любители на Котки - Тема 120

  • 51 672
  • 760
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 13 184
Преди малко погледнах за Аплауз, въобще нямат наличности.
Да, дори в списъка с марките вече не фигурира. Дано заредят отново и да е на добра цена.

Иначе днес ми излиза този надпис:
Цитат
Използвай Промо код bs10 и вземи-10% отстъпка на Brit и Sam's Field
Май в темата имаше използващи Брит. Не знам дали са изгодни предложенията им, но някои пакети са с подаръци.

# 466
# 467
  • Sofia
  • Мнения: 15 562
Здравейте, момичета. Дайте съвет относно следната ситуация – нощно време единият ни котарак от време на време има склонност да е хиперактивен. На нас лично не ни пречи, но МЛ се притеснява, че съседите ни могат да направят проблем. Аз смятам, че почти нищо не се чува от околните апартаменти, но любимият е на друго мнение. Работата е там, че живеем в голямо жилище и на котето не му е разрешено да влиза в една конкретна стая, в която, така или иначе, и ние рядко влизаме – вратата ѝ стои постоянно затворена. Да, ама котарачето явно се дразни на тази несправедливост (Grinning) и се случва нощно време да стои пред вратата и да мяука с пълно гърло. Другият проблем е, че скача по самата врата, в опит да я отвори. Дере я с нокти и я блъска, колкото силите му позволяват. Съответно, буди ни и любимият скача да го укротява. Но в момента, в който си легне, мацоранът продължава с номерата. Twisted Evil

Така че, в общи линии, въпросите ми са свързани с: 1.) Как да прогоня котаранчо от конкретната врата и да го отуча да се занимава с нея; 2.) Как да намаля общата му хиперактивност през нощта.
По първото питане – мисля, че се сещам за едни репеленти, но нямам представа на какъв принцип работят и дали биха свършили работа в конкретния случай. По второто – нямам никаква идея какво би дало резултат... Rolling Eyes

# 468
  • Мнения: 453
Black Cat, ние спряхме мераците на нашата Ари да изравя саксиите, като сложихме в тях обелки от лимони и грейпфрути. Котаците хич не харесват острата миризма на цитрусите и се отдръпват като я усетят. Не знам какво имаш предвид под "репеленти" (звучи ми отровно), затова по-добре пробвай да нахвърляш няколко обелки около прага на врата, може и да свършат работа. Ако трябва ги сменяй всяка вечер, за да излъчвт по-силен аромат.

# 469
  • Sofia
  • Мнения: 15 562
Благодаря за включването, Mushista.
Под "репеленти" имам предвид такъв тип продукти: 1, 2, 3. Не са отровни, но бих искала да чуя мнения от 1-ва ръка, по отношение на начина на употреба и ефективността на въпросните препарати.

Идеята с обелките от цитруси е добра (ако наистина сработи при нас), но предполагам, че е трудно изпълнима, защото ден след ден ще трябва да подменяме обелките и в момента, в който спрем да го правим, е възможно котето да се върне към старите си навици.

# 470
  • София
  • Мнения: 583
Black Cat, за стоенето пред затворенета врата не мога да дам съвет, освен може би, да опиташ с отблъскващите спрейове. Относно играта вечер, ние отучихме нашата Клео, като преди да си легнем играем дълго време с нея, докато се умори Simple Smile Играем с нея винаги вечер и тя след това си си спи заедно с нас. Не знам, дали е от значение, но винаги има храна на разположение и не ни буди за хапване.

# 471
  • Sofia
  • Мнения: 15 562
Cesari, и на теб благодаря за включването. Simple Smile
Ами, при нас лошото е, че котките са 2 и е много по-трудно да "пресечем" игрите им нощно време, защото те се самонадъхват една друга, ако мога така да се изразя. Crazy По принцип, не се обичат особено и единственото им общо занимание е да се гонят с пълна бяс из апартамента, като блъскат и обръщат де що има по пътя им. Mr. Green

Да ги изморяваме, преди да си легнем, не знам дали е възможно. Вечерно време имаме доста задължения и не можем да се занимаваме с тях в продължение на часове. Пък и те не са малки котета, на възраст са, с вече изграден характер. Настроени са да играят, само когато те пожелаят.

P.S.: И нашите юнаци винаги са с пълни купички и чиста тоалетна.

# 472
  • Мнения: 5 508
Пръчка, канап, един пискюл в края и ще изморите двете котки за около 20мин. максимум. Така 'приспивам' нашите две вечер. Отделно започнахме и храната да им даваме вечер, а не сутрин, защото след като се наядат се отдават на миене, оправяне и лягат да спят за няколко часа. Така до сутринта вече храната се е усвоила, заредени са с енергия и си играят докато ни няма Simple Smile

# 473
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 273

# 474
  • София
  • Мнения: 8 348

Blаck Cat и моите сииграят като бесни, включително тичане като коне и блъскане и събаряне във всичко попаднало
да не говорим,че част от игрите включват и 40 кг. куче
аз килими нямам, задаомекотят поне малко шума, та....

общо взето се извинявам от време на време на съседа отдолу
той обича и котки и кучета, та го каня да си играе с тях и така не се дразни толкова на шума отгоре
надявам се

# 475
  • София
  • Мнения: 13 184
Black Cat, облепи дръжката на вратата с тиксо, но залепено така, че да лепи и отвън. Нека като скочи на вратата, да му се лепне на лапичките. Хич не обичат и със сигурност след 2-3 опита, ще се откаже от скачането. А дали ще спре и да вие пред вратата е божа работа.  Laughing

За надбягването нощем не мога да помогна. Когато котето не е само, май няма лек. Моите тичат като луди, а докато Наско беше сам, спеше по цяла нощ. Сега са неконтролируеми. И аз все за съседите мисля, но и не смея да ги попитам какво чуват.  Blush Тайничко се надявам, че не се чува много.  Embarassed

# 476
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Ох, разсмя ме.
Ушатко тича много през нощта, играе си, но нали е бебе, Топче беше друго, адски различни характери, напълно различна котка, колкото Топче беше независим, толкова този направо те обсебва. Мисля, че ще е добра котка, добър е и много любвеобилен, спокоен е, започва да се отпуска, а как се храни не е истина, горкото сигурно си мисли, че няма да има вече, като знам и как е живял, но гледаме да не се тъпче.

# 477
  • София
  • Мнения: 1 338
Нашия дивчо и той е много игрив и тича ужасно много. В последно време малко се поуспокой, но Кери още не го иска. Седят един срещу друг, той ляга, гали и се в пода, прави и маймунджолъци, тя си му съска и така могат един час да седят. Тя като се обърне да си хване гората и той почва да тича с все сила към нея и тя умира от страх и пак се започва отначало. Страшна работа са. Той не съска и не се бие, но Кери вече няколко пъти му праска по някоя и друга лапа. Снощи такава лапа щеше да му удари, но той се дръпна. Така изпраска в плочките, че сигурно щеше да го закове на място ако го беше оцелила. Ужасно силна е. Хари само при нея иска да ходи. Шарко даже не и обръщаше внимание и не я поглеждаше. Той беше адски кротък и добричък, спеше си по цяла нощ, а като се събуди пазеше тишина. Този дивчо ни съсипа къщата-изолацията дърпа, тапети свали, падна в тоалетната чиния, разлива водата от паничките, де що има по нощните шкафчета ходи и бута нарочно. Няма оправия с него. Като види балончета в чашата от безалкохолно и е като хипнотизиран. В миялната машина влиза винаги щом я отворя и много обича да гледа през прозореца. Малка откачалка е. Кери е много мързелива и спокойна. Само яде, спи и гледа кой да захапе.

# 478
  • Мнения: 4 275
Потвърждвам за тиксото Joy Да благодаря на Таня отново за подсказката. Спасихме телевизора така, че тоя нашия се прави на жонгльор и обичаше да се катери по тв-то и да го минава от край до край бааааавнично и внимаааателно Joy А сега вече, както най-вероятно е станал 5 кг.... Не ми се мисли

# 479
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Изчаквам Женето да се оправи от новата храна. И няколко гранули да са, реакцията е разстройство. Минават няколко дни до оправянето. От малко котенце така ми реагира. Пък апетитът ѝ е превъзходен.
Мила тъкмо се отвори за нови гранули.
Всяка от трите се храни в отделно помещение. Магито-ясно, пазим я от Мила. Храната на Мила и Мага пазим от Женето- тя яде бързо и се нарежда на чуждите купички. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт