Юношески артрит-4

  • 16 882
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 804
Здравейте.
Има ли родители на деца с Ювенилен артрит със системно начало? Интересува ме приема ли ли са метотрексат и дал ли е резултат?
     моето дете е с тази  диагноза  и е на метотрексат  от 1г и 4 месеца.
Да,  моето дете  е с такава  диагноза от три години.

Какво имате предвид под системно начало?

# 46
  • Мнения: 45
Здравейте.
Има ли родители на деца с Ювенилен артрит със системно начало? Интересува ме приема ли ли са метотрексат и дал ли е резултат?
     моето дете е с тази  диагноза  и е на метотрексат  от 1г и 4 месеца.
Да,  моето дете  е с такава  диагноза от три години.

Какво имате предвид под системно начало?

ЮИА със системно начало известен още като Системен ЮИА.

В тази статия са описано различните видове:

https://www.printo.it/pediatric-rheumatology/BG/info/2/%D0%AE%D0 … D0%A0%D0%98%D0%A2

# 47
  • Мнения: 47 898
Според тази статия дъщеря ми е с РФ-положителен полиартикуларен ЮИА. Такова е и мнението на лекуващият я лекар. Засега няма засягане на очите, но статията ме подсети да посетим все пак лекар

# 48
  • Мнения: 2 804
Благодаря за отговора.
Аз направих връзка с други системни болести при този вид артрит, и то донякъде е така.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 18:38 от *Serendipity*

# 49
  • Мнения: 45
Има ли деца, които са на Роактемра?

# 50
  • Мнения: 1
Здравейте,моето момченце е на 11г на 8г отключи юношески артрит в следствие на вирусна инфекция,с зазегнато първо едното коляно после другото!Лекува ни проф Стефан Стефанов,2г бяхме на лечение с медрол и метотрексат по схема,и пункции с "Ледерлон" като постепенно ги спряхме първо медрола,8 месеца след спирането на медрола спряхме метотрексата бяхме добре доктора каза,че сме в биологична ремисия,и след 3 месеца на детето коляното отново получи оток с болка и се наложи отново пункция/да отбележа това ни е 4та/с ледерлон ставно и започнахме сега отново лечение с медрол и резохин!Не знам има ли шанс да се излекува напълно!Нека пишат родители на дечица с същия проблем!Благодаря ви!

# 51
  • Мнения: 47 898
А изследвания някакви?  Други стави има ли засегнати

# 52
  • Мнения: 4
Здравейте мами,
не знам в правилната тема ли съм. Детето ми е на 14г. и 10 дни след една температура започна да се подува по ставите. Първо се наду пръста на 1 ръка, а след това коляното и не спада и не го боли. Пъснахме ПКК, ДКК, СУЕ, РФ, АСТ всички са в норма, а той е с подуто пръстче и коляно. В нашият град няма детски ревматолог, за това ходих до Варна при професор Върбанова. Тя му назначи вултарен 1 таблетка на ден , но той не се повличва вече 5 дни. Много ме е страх да не е юношески артрит. Какви изследвания се правят за да се докаже или отхвърли това заболяване. Някой ако може да сподели опит с мен. Накой лекувал ли се е при професор Върбанова? Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря!

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 10:28 от Megistoian11

# 53
  • Мнения: 47 898
Обикновено с тези изследвания се започва
Засега приемайте волтарен и продължете наблюдение при ревматолога

# 54
  • Мнения: 4
А ако е юношески артрит не би ли трябвало поне СУЕ да е високо или РФ да не е в норма. Направо ще се побъркам.И с какви изследвания мога да го докажат или отхвърлят напълно. И този оток кога ще спадне? Извинявайте за многото въпроси, но съм страшно притиснена за детето.

# 55
  • Мнения: 47 898
Вероятно е реактивен артрит, бавно спада отока. Волтарен действа противовъзпалително, освен обезболяващо. Да, би трябвало ревмафактор и други изследвания да са повишени,но не е задължително. Точно това е лошото на автоимунните заболявания, че не е лесно да се диагностицират и лекуват. Във вашия случай вероятно не е автоимунно, но не се самолекувайте или импровизирайте. Слушайте и редовно посещавайте ревматолога.

# 56
  • Мнения: 12
При моето дете црп си беше в норма, въпреки това Ана скрининг беше с високи стойности, което доказа артрита. Лечението беше две седмици нурофен, две седмици волтарен и оттам нататък вече по-сериозни лекарства, но това го решава ревматолога, разбира се.
 Първоначално пуснахме пкк, црп, суе, ана скрининг и ана профил. Съветвам ви да се консултирате с детски ревматолог, в София ако трябва дори по телефона, да ви ориентират какви изследвания да пуснете за начало. Успех с лечението и дано не е това, за което се опасявате.

# 57
  • Мнения: 4
Мами пак ви пиша.
След прекарани 3 дни в болницата и пускане на СУЕ-16, СRP -23, anna test 1:80, AST - отрицателно,RF-отрицателно, секрет от гърло без бактерия, урина в норма и HLAB27 отрицателно.Продължаваме с вултарен.Вие как го пиете?Колко време продължавате и как се спира ако има подобрение. Много време го пием ,а то разваля корема близо 23 дни.Ако го спра какво ли ще стане? Страх ме е да не се върнем в изходна позиция.

# 58
  • Мнения: 47 898
Пием го години
Другите лекарства са доста по-агресивни

# 59
  • Мнения: 4
Ние се лекуваме при професор Върбанова Варна, но аз искам да го заведа и за второ мнение. Някой да се лекува при нея? Кой лекар бихте ми препоръчали? За мен няма значение дали е частен преглед или с направление.

Общи условия

Активация на акаунт