Боледуване на децата ни - тема 59

  • 40 593
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 25 340
Ами те кръвните са от събота... Задължително пак пуснете и търсете причината другаде, 2 АБ, цяла седмица температура над 38,5 през 3-4 часа, това не е нормално просто! Ако трябва да ви хоспитализират и да му напускат изследвания за всичко възможно.

# 676
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Това с опитните лекари в малките градове е почти като мисия невъзможна. Те опит от по безброй години може и да имат, ама не е достатъчно, ако всяко червено гърло е за АБ, без да потърсят първопричината.
И аз съм за посявка, макар, че той реално пие в момента АБ и те знам дали няма да се компрометира изследването, а и отнема време. Не е истина просто, 7 дни с Т, два сменени АБ и да не се повлиява.

# 677
  • Мнения: 69 280
Посявката не е излишна и сега - ако има растеж, значи АБ не е точен, щом се множат точно тези бактерии...
Същото важи и за кръвните - щом има повишаване на показателите, значи АБ не е точен, или е вирусно...

За второ мнение съм-при педиатър този път, не при общопрактикуващ ... пулмолог евентуално също.
Щом УНГ не е видял нищо притеснително, значи проблемът не е в гърлото...да се търси на друго място.

Ей за тия страхове говорих - да е болно детето, да се влошава, да няма точна адекватна диягноза и лечение...и да не продължавам.

стискам палци на Дани и Дени най-вече...

# 678
  • Мнения: 6 627
Дани, според мен настоявай за хоспитализация. ще пуснат отново кръвни и урина, поискай си и посявки - носен и гърлен, тест за грип, ако прецениш - и рентген на бял дроб. най-вероятно ще го включат на системи, но така ще го хранят и оводняват, а и ще наливат аб и ще могат да го сменят при нужда. не е добре толкова време с толкова висока темп, бъди по-настоятелна да ви обърнат внимание.

# 679
  • shumen
  • Мнения: 18 255
Момичета,сега чакаме при педи.Ще настоявам,ако трябва да ни хоспитализират.
Тете, УНГ каза,че няма вече налепи,но е с фарингит сега.Фаринкса бил възпален и е още червено.

# 680
  • Мнения: 19 366
Няколко пъти влизам да пиша и нещо става. Не помня вече писах ли, не писах ли, но толкова лекари го гледаха това дете и да не различат вирусни налепи от бактериална ангина възможно ли е?
Нещо не е наред с лечението, за да вдига такива стойности все още.
 И като е видяла налепи тази лекарка, е трябвало да пуснат секрет още тогава, за да се знае, ако аб не подейства, с кой да го заменят, а не пак напосоки. Сега може и да не излезе правилно, а и детето като вдига толкова често и трябва да пие течности, как ще изтраят да не е пил поне 2-3 часа...
 И може би вече трябва да се пуснат по-разширени кръвни, а не само црп и пкк. Тези моноцити колко са?
И аз мисля, че е по-разумно да влязат в болница.

Лино, пари краката щом няма т. И аз знам, че носът е свързан с топлите крака.
Хрема  се влияе добре от топли инхалации, но твоето е малко и не знам как ще го накараш. Аз слагам и памуци с прополис или чесън, докато търпи. Преди това мажа нослето съз зехтин.

Зест, да се оправяте и вие, и всички останали!

Скрит текст:
Ей за тия страхове говорих - да е болно детето, да се влошава, да няма точна адекватна диягноза и лечение...и да не продължавам..
Аз направо бях получила психически срив след няколко подобни случая. Разболях се и физически и ми отне много време да се възстановя.

# 681
  • Мнения: 69 280
Тете, УНГ каза,че няма вече налепи,но е с фарингит сега.Фаринкса бил възпален и е още червено.

 Възпален, ама как точно - вирусно или бактериално е възпален. Според мен е трябвало да каже, но не той лекува детето все пак, и не е задълбал ми се струва. Аз например изрично щях да го попитам дали според него това е бактериално, или вирусно възпаление. Но аз винаги си питам и държа да съм наясно.

Колко лекари да са го гледали - ЛЛ и в спешното ли веднъж. УНГ според мен не е задълбал по горните причини...

Ей, дано да се окаже грип това - да не е нещо друго. Все пак при грип може да се поддържа Т доста дни....

Дъждец, аз съм се смахнала и сега, изживявам си го и преди да се случи. Тоест два пъти....

# 682
  • Мнения: 1 874
Ох,Дани не знам вече какво да ти кажа.Аз все пак си държа на мононуклиозата.От друга страна си мисля,щом няма вече налепи,може би скоро ще спре вече Т.Мисля още нямате 48 часа на Аугментина нали?Почнахте го понеделник на обед ли или вечерта?Тоест вече са 48 часа таман и би трябвало вече да почне да действа.Кураж,измъчихте се много!

Моят,продължава с болките в мускулите и караме на нурофен 3 пъти дневно и Волтарен мажа,педиатъра , каза че може и то е с обезболяващо и противовъзпалително действие.
На слушалки дишането вече не е отслабено,но има още, макар и вече единични крепитации и леко е изострено дишането.Тоест инфекцията е съвсем малко вече,но не е отшумяла напълно.Левкоцити 11,5 след 9 дена антибиотик  и ни дадоха Азатрил за 4 дни , като опашка ,така се правило в такива случеи :> Той си има храчки все още.
Болките в мускулите са следствие на инфекцията

# 683
  • Мнения: 423
Дани, напълно те разбирам. Ние месеци наред бяхме така- ходене по мъките и неповлияване  от перорални АБ. Ако стигнете до болница настоявай за всякакви изследвания, а ако имаш възможност бягай във Варна.
 Лайт, този ваш артрит само с нурофен  е нещо доста притеснителен. Незнам дали знаеш, но може да се увреди сърцето. Незнам при какъв ревмокардилог ходиш, но май ще е добре да потърсиш детски във Варна. Ние в ПЛовдив обикновено лежим в детска ревмокардилогия и много от децата ги лекуват с години, други се повлияват  бързо, но знам, че е доста опасно. Що се отнася до нурофена и опита, който имам аз, само замаскира симптомите. дано не е нещо сериозно.
Пожелавам оздравяване на всички болни дечица, а здравите да останат здрави.

# 684
  • София
  • Мнения: 11 542
Аз започвам да си мисля, че ситуацията при Дани е грип.
Дано вече да се подобрява детето, че се измъчиха толкова дни с температура.

# 685
  • Мнения: 1 961
Дъждец направо не искам да му пипам носа..не знам защо си мисля макар да е абсолютно нелогично, че от моите промивки и душове му развъдих бактерията в носа...тъкмо отшумеше и пак се започваше и щом след АБ носа пресъхна за мен е било бактерия. Гледах един балсам за нос на Веледа, мисля да го пробвам, маже се само в основата на носа и отпушвал, той носа сега не е запушен още де. Иначе с топли инхалации мога да пробвам. Какво се слага във водата?
Аз вече си мисля, че при Дани си е чист вирус това, чета из групите, че в момента много деца са с вирус с температура 8-10 дни.

# 686
  • Мнения: 1 874
То не е артрит, а просто понякога стават такива болки при и след вирусни и бактериални инфекции и отшумяват после.Нито зачервяване,нито подуване има. Само болки,които сега на фона на нурофена и Волтарена са само като пипна мускулите да го мазажирам с Волтарена.
Забелязах че където мускула се захваща към костта го боли най-силно.Ревмафактор бяхме пускали и беше отрицателен.Ревмокардиолога ни е детски. Като изпие и този аб ще видим как ще е.

В Трявна,санаториума,едната година му се бе случило дори да не може да стъпи на краката си ,адски болки в мускулите и си бях изкарала акъла,тогава пак кара Бронхит.И лекарите там изобщо не се впечатлиха да е нещо сериозно и те ми казаха същото... От болестта е,случвало се при вирусни и бактериални инфекции.Болките отшумяха за 3 дни

# 687
  • Мнения: 423
Лайт, радвам се, че не е нещо сериозно. Може ли малко повече за този санаториум и как се постъпва там?

# 688
  • Мнения: 19 366
Лино, аз заварявам вода в тенджера и слагам пакетчета лайка или хлябна сода. После слагам тенджерата на масата, пускам филм и диша през носа и гледа. След десетина минути водата изстива, пак я топля и така докато на детето му писне. 
А промивките с физ.р-р ли ги правиш? Някъде четох, че било опасно с чешмяна вода.

И аз си го помислих това за някакъв вирус при детето на Дани. Ама пък тая лекарка да каже така налепи...Тя и затова не му пусна кръвни още в началото преди аб.

# 689
  • Мнения: 69 280
Не каза ли само червено че било гърлото. За налепи не помня, но може и да бъркам...

Защото налепи има и при мононуклеоза, и при дифтерия....в нета снимките са едни и същи, като чукнеш бактериална ангина, и горните две...

Общи условия

Активация на акаунт