Боледуване на децата ни - тема 59

  • 40 537
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Абе аз знам че при мононоклеоза лимфните възли са подути. Верно, че е заболяване което доста се бърка и покрива симптоми от много други заболявания. Обаче подуването на лимфите е един от показателите. А и тя в началото почна с изопринозин, а тя с това се лекува.

# 691
  • Мнения: 69 096
Абе двата пъти в които влизахме в болница..и двата пъти му опипваха възлите под врата и черния дроб.
Но педи не го прави. Само веднъж и то по мое настояване.
Та мисълта ми е, че не винаги обръщат внимание. Слушалки и кажи Аааааа и готово 😆

# 692
  • Мнения: 1 874
Подуват се да,при нас бяха видимо подути с Мононуклиозата,слаб е и затова личи като се подуят.Но при не слабите деца може и да не се виждат и трябва се палпират.Но наистина не го правят лекарите.Камо ли пък черният дроб.При нас в болницата го напипаха и това всъщност лимфите и увеличеният черен дроб,5 дневната Т и налепите и им просветна че е моно евентуално.

Елена,да уж не е сериозно това с болките в мускулите,слава богу,дано наистина е така.
Проточи се обаче този бронхит при нас и ме е яд че 2ри АБ трябва да пие и ще станат 13 дни общо,но не е нормално на 9 ти ден аб да е с левкоцити над горната граница.И хем инхалации и сироп и пак трудно излизат храчките някой път то сякаш му засядат в трахеята .А другата седмица вече трябва да е на училище,ако е добре ,че премного стана вече неговото отсъстване направо стана пословично. И не знам с този отслабен имунитет ...

Освен това днес се скъса да ходи по малка нужда,от извесно време го забелязвам че има дни дето така ходи много често.Днес до следобед има 10 тина пъти.

За Трявна се ходи с направление за хоспитализация и етапна епикриза.Клиничната пътека за санаториума е 14 дни .В болницата може също,но мисля с направление за физиотерапия и клиничната пътека е по-кратка.Но колкото повече време на чист въздух толкова по-добре.И от тази гледна точка е по -подбре на санаториума защото е в гората.По-чист е въздуха все пак от колко в града.

# 693
  • Мнения: 423
Благодаря, Лайт. Оправяйте се бързо. То много неща не са нормални, но явно като има някаква хронична болка и нещата се проточват.  А в Трявна има ли детски кардиолози или ревмокардиолози, че хем ми се иска да идем някъде хем ме е страх, ако няма подходящ специалист и ходим за по една нощувка само.  Иначе аз почнах инхалации с чист физиологичен по  10 тина минути на вечер и ни се отразява добре, за сега. Незнам при вас някакви парни или със сода дали няма да подпомогнат отхрачването, че и детенце се мъчи много  сигурно?
Някой има ли инфо какво става с Дани?
 Аз понеже все залитам по биото и здравословното хранене започнах да давам сокове от прясно изцедено цвекло, морков и ябълка да прочистим малко кръвта и черния дроб, че и моето направо е химизирано от лекарства. Дали ще има ефект ще видиm, но малкия хареса сока.
 Честно се чудя от къде идват тия вируси и бактерии?

# 694
  • Мнения: 1 961
Лино, аз заварявам вода в тенджера и слагам пакетчета лайка или хлябна сода. После слагам тенджерата на масата, пускам филм и диша през носа и гледа. След десетина минути водата изстива, пак я топля и така докато на детето му писне. 
А промивките с физ.р-р ли ги правиш? Някъде четох, че било опасно с чешмяна вода.

И аз си го помислих това за някакъв вирус при детето на Дани. Ама пък тая лекарка да каже така налепи...Тя и затова не му пусна кръвни още в началото преди аб.


Аз знам, че не повече от 20 минути за такива горещи инхалации.
Иначе точно заради чешмяната вода си мисля, че стана така със секретите. Уж се води физиологичин разтвор, купувам сол и я разтвапям във вода и то става физ.разтвор...мислих да я преварявам после си казах, че се втелявам, а и си е галимация с това преваряване. Иначе излизаха такива неща от носа..но не секваха секретите.

# 695
  • Мнения: 69 096
Дани..какво стана? Не си писала....наред ли е всичко?
😐😕

# 696
  • Мнения: 19 338
Аз слагам само физ.р-р от банка. Пробивам по-голяма дупка с нож, затоплям малко от разтвора в тенджера и вкарвам със спринцовка. Шишето държа около три-макс четири дена в найлонова торбичка в хладилника. Четох, че понеже синусите са в главата, не е безопасно да се слага непреварена вода.
За инхалациите най-много 20мин да се събират, защото водата бързо изстива, когато не се покрива главата под кърпа над тенджерата.

Дани наистина не писа повече  Confused

# 697
  • shumen
  • Мнения: 18 156
Благодаря момичета,че ни мислите.В болницата сме с вирусна пневмония.Педи днеска ни прегледа,изпрати ни на снимка и излезе,че е с вирусна пневмония и ни приеха.Сега му направиха първата инжекция мускулно и вече от утре венозни.
Лайт,дано се оправи твоя вече.
Елена,ние ходихме в Трявна и останах доволна.Изкара досега здраво детето.

# 698
  • Мнения: 1 961
Тъкмо щях да питам защо затопляш, а ти в хладилник го държиш..аз имам приятелки тези банки със седмици ги ползват.
Няма да правя вече с чешмяна, но на тези душове за нос навсякъде пише с чешмяна вода, дори на детските. Уж водата се контролира, но то и на самата арматура воже да има бактерии.
Да не би да са влезли в болница Дани, нали ходи днес на педиатър.
Редактирам се виждам, че си писала Дани твоето чувство се оказа правилно, ние тук всички за гърло си мислихме, но ти си казваше, че кашля. И като е вирусна пак ли АБ ще дават? Как са кръвните?

# 699
  • Мнения: 19 338
Дани, много ми е мъчно за вас. Ти го води толкова пъти на лекар и пак го изпуснаха. Сега с венозните вливания ще се повлияе по-бързо. Кураж на теб.

# 700
  • Мнения: 69 096
Дани, дано бързо се посъвземе Дени...миличкото.
Много късни усложнения имало от грипа, сега по новините даваха...

# 701
  • shumen
  • Мнения: 18 156
Лино,с АБ ще ни лекуват пак.Кръвните не знам как са, защото му взеха кръв,но никой не каза как са.
Дъждец,вирусната пневмония не се чува на слушалка.Педи и тя каза,че ако не беше ни изпратила на снимка нямаше да разберем.
Тете,и аз го чух това по новините за усложненията от грипа.

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 21:03 от danaeka

# 702
  • София
  • Мнения: 7 277
Дани, стискам палци да се оправите. Дано сега, като му вливат, да е по-ефективно и бързо лечението.

# 703
  • shumen
  • Мнения: 18 156
Аш, надявам се и аз да е по бързо и добро лечението.

# 704
  • Мнения: 6 620
Дани, щом имате диагноза и сте под наблюдение, бъди сигурна, че ще се оправи бързо! Първите 24 часа може да няма промяна, не се шашкай, ние така бяхме със скритата пневмония. После уж полека започна да се подобрява и една сутрин просто отвори очите и почна да приказва и да търчи. Стискам палци да се похвалиш скоро! Ти също се пази, да не те повали, че е заразно.

Общи условия

Активация на акаунт