Перилни препарати и омекотители – 51

  • 70 043
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 631
Благодаря! Останах с впечатление, че в някои препарати за вълна има ензими, които увреждат памучни тъкани. Образовам се по темата и я чета от известно време.  Simple Smile
Само да отбележа, че в ДМ праха им за пране за 20 пранета е намален на 5,25 лв. до 07.02., мисля да се заредя тия дни.

# 31
  • Мнения: 1 135
Благодаря! Останах с впечатление, че в някои препарати за вълна има ензими, които увреждат памучни тъкани.

Обратното е вярно. В препаратите за обща употреба (т.е. за памук, лен и синтетика) има един ензим, наречен протеаза, който в по-високи концентрации може да увреди необратимо вълнени и копринени тъкани.

# 32
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 556
Някой пробвал ли е

# 33
  • Мнения: X
Не, но е коментирано, че е боклук. Подминавай! Hands V

# 34
  • Мнения: 1 207
BM21, позволявам си да цитирам TAED от миналата тема:

Цитат
Недейте да вините препаратите за това, че машината не може да ги отмие както трябва. В почти всички случаи това е конструктивен проблем на машината и/или прекалено ниско налягане на водата. И това, че се случва с един препарат, а с друг не-пак не е сигурна индикация, че машината или водното налягане не е проблем.

Винаги изсипвайте препарата (прах) в напълно сухо отделение, непосредствено преди началото на прането. Ако ще ползвате отложен старт, всичко трябва да е сухо, както отделението, така и цялата вътрешна повърхност.
Курсивът е мой.

Машината изглежда нова и чиста, но все пак бих препоръчала да почистиш с четка за зъби и препарат за котлен камък дюзите, от които тече водата. Това, че цялото чекмедже, чак до отделението за предпране е опръскано, не ми се вижда нормално. Тези дюзи се запушват, струите се разсейват и стават по-слаби. Ако имаш достъп, почисти и мрежичката на маркуча за входящата вода. Ако не се оправи, можеш да изхабиш Рекс като го изсипваш в барабана, а след това си вземеш прах, който не става на буца в чекмеджето.
Помисли как съхраняваш праха – трябва да е в затворен пакет на сухо място, за да не поема влага, което понякога води до лошо разтваряне.
Ползвала съм Рекс, при мен не става на буца, но и аз като цяло нямам такъв проблем.

Това което виждате е твърдо до такава степен , че едва ли и с пожарникарски маркуч ще се отмие. Ха ха Става като цимент, с пръсти ми е трудно да го натроша. Този пакет прах е нов и не е овлажнен, не съм я сипал тая буца аз. Буцата сама се формира при впръскване на водата.
Може би при вас се внася от друга страна? На моя пише, че е произведен в Сърбия. Или съм попаднал на лоша партида? 100% не е от машината обаче, с Бонукс и Савекс такъв проблем не съм имал.
Както сама забелязвате машината е чиста, има 2 филтъра на входящата вода, струята си е с напълно нормално налягане.

# 35
  • Мнения: 5 208
Явно е от праха. И моят е бил от Сърбия, но не харесвам Рекс и не го ползвам, така че не знам какви са качествата му напоследък. Предложила съм вече: слагай го в барабана и като свърши, повече не взимай. Всъщност, аз бих го хвърлила, защото ако е такъв вкаменлив, кой знае какво ще се случи при слагането му в барабана.

# 36
  • Мнения: 5 631
Не е от партидата - преди години ползвах прах Рекс, който в един момент започна да става по този начин на буци. Изразходих го и минах на течен.

# 37
  • Мнения: 1 207
Искам да попитам също така, течните перилни препарати на "Рекс" заслужават ли си?
Течните версии на "Бонукс" и "Савекс" и те ли са със същия аромат, като праховете?
Какво мислите за праховете "Тема"?

# 38
  • Мнения: 5 208
Аз за течни няма да кажа нищо добро.
Праховете Тема са добри, но ги спират.

# 39
  • Мнения: 4 871
Аз съм доволна от течните Савекс и Тема.

# 40
  • Мнения: 5 631
Знам, че Рекс тук е недолюбван, но аз съм доволна от течния препарат за цветно. Нямам проблеми с отстраняване на петна и подобни, нито с миризми в пералнята. Но перем предимно на дълги програми и бельо, чаршафи и хавлии на високи градуси, може и това да е от значение. Сега съм с Формил, следващото, което съм заредила, е Персил.

# 41
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Течният Рекс /за цветно/ изпира много добре, само дето вече ми омръзна аромата му, но пак си имам запаси от него и го ползвам за по-замърсено цветно пране.
Уточнявам, че е за цветно пране, тъй като за бяло не съм пробвала, а и нямам намерение.
Отделно съм заредена и с Медикс Алвина - той ми е по-приятен на аромат, но го ползвам за по-малко /според мен/ замърсени дрехи.
Отскоро имам и течна Тема за цветно /че нали щели да я спират/. Laughing Пере добре, отначало ме изненада с аромата на лимонова есенция, но тя си изветря и свикнах и с този аромат.
За най-мръсното цветно пране ползвам турски прах Персил за цветно.
Като вариант за по-светло цветно пране съм заредена и с универсален Сърф, който го ползвам и за бяло, но с добавка на Вениш.
П.П. Като прочетох поста на kati_v се сетих: И никакви 30 мин. програми. /е, за нови дрехи може Simple Smile/
 

# 42
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 556
Взех последния Денк мит за бяло 40 пранета старата опаковка тоест нямаше друг . От малките нямаше.Това в стара загора.

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 21:15 от nasito8988

# 43
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Прах, който става на буци е некачествен, с примеси за количество. Не винете пералнята и не го купувайте повече. Аз съм много доволна от Диксан и Бинго. Течните ги недолюбвам.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 2 690
Отдавна не съм влизала в тази тема, сега попрехвърлих, но не виждам да сте коментирали скоро Изи.
Подариха ми една опаковка за цветно, изглежда ми изключително лек и ефирен, като го повдигам, а и не знам добър ли е или не.
В смисъл да го подарявам ли или да си го ползвам.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт