Перилни препарати и омекотители – 51

  • 70 064
  • 731
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 805
Вениш за цветно...Афродита.

Краси..в Лидл има течен формил спорт. В синьо шише с дръжка. За ДМ не знам...рядко ходя там.
За спортни трябва отделен препарат за спортни зоради мембраните, дишащи и прочее...не е добре с обикновен прах.

Чорапите задължително с ПРАХ ЗА БЯЛО на дэрга програма. Защо с прах за цветно ги переш😊 какво да ги избели така?

Леле, изложила съм се значи в ДМ да търся препарата за спортни Wink ,
даааа, 100 % съм ги пускала и с препарат за бяло, забравила съм да спомена, само дето не съм слагала нещо допълнително върху пръстите и петите , да ги третирам допълнително .
Още утре отивам в Лидл да го купя, мерси за отговора!

# 466
  • Мнения: 68 994
Да не е специфична нещо тази червена настилка...иначе над 2 часа програма на 60гр с прах за бяло/на Денкмит прахът за бяло е много добър/...би трябвало да се изперат. Аз не третирам с нищо и мъжовите излизат бели при горните условия...☺

# 467
  • Мнения: 805
Праха за бяло на ДенкМит не съм го пробвала, но вчера нямаше в Пловдив ( срещу Хоуммакс магазина ) . Този прах ми беше една от набелязаните покупки, но имаше само от синята опаковка, а той е за цветно. Четях само етикетите там, тъй като от немски език си нямам понятие, а от вас знам, че Денкмит прах за бяло е в зелена опаковка. Но определено ще го пробвам. От съвсем скоро съм и с нова пералня, и се надявам, че ще имам успех като купя препарата за спортни и Денкмит-а за бяло Simple Smile

# 468
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз пера всички спортни дрехи с Ариел за цветно или White and Colours и нямам проблем с миризмите.
Някои материи може също да предпоставят такъв резултат. Винаги съм се чудела защо спортните дрехи се изработват от изкуствени материи, а не от памук🤔

# 469
  • Мнения: 5 209
Избелявянето на цветните дрехи е от хлора във водата. ТАЕД беше посъветвал да добавяме  Вениш за неутрализиране на хлора...
А какво общо има белината с хлора?
Което ме навежда на въпроса - в праховете и геловете има ли съставки, като калгона, които омекотяват водата или не?
TAED беше препоръчал да се ползва течен Вениш (или друг течен препарат за премахване на петна с водороден пероксид), но малко количество – десетина милилитра. Обяснението е, че във водата има хлор, а водородният пероксид неутрализира хлора, но не може да увреди цветовете.
Да, във всеки перилен препарат има съставки, които омекотяват твърдата вода. Това са зеолити, фосфонати, поликарбоксилати, а допреди известно време и фосфати, но последните бяха забранени.

Винаги съм се чудела защо спортните дрехи се изработват от изкуствени материи, а не от памук🤔
Защото памукът поема водата, респ. потта, но не съхне бързо. Изкуствените материи много бързо отвеждат потта от тялото. Има и функционални/мембранни текстили, които не пропускат вода отвън-навътре, но потта може да се изпарява.

# 470
  • София
  • Мнения: 2 296
Краси, с препарата за спортни тъкани не вярвам да оправиш дрехите за фитнес, които миришат на пот. Явно страдат от системно недоизпиране, за което помага едно - прах за бяло, еднократно пране. Да си знаеш, ако не помогне специализирания препарат.

Гес, от обяснеието ти за фотоизбелителите се обърках - оптични и фотоизбелители различни ли са? Май ги приемах за синоними и бях сигурна, че е въпрос на оптическа промяна, а не на действителна такава, когато някои цветове изсветляват при пране с такива препарати.

Между другото, пера якета и скиорски панталони с течния на ДМ за функционален текстил, преди ползвах подобен на Лидъл. Уж добре се справя със замърсяванията, въпреки че скиорските панналони на хлапето по вътрешните ръбове бая се захабиха. Оня ден моето прасенце беше рило в някакъл мокър пясъчник  Sick и връхните дрехи не ставаха за нищо. Люснах здрава доза прах Скип и направо бях  Shocked излязоха като нови. Никаква следа от захабяването... Абе друго си е прахът за бяло.

# 471
  • Ловеч
  • Мнения: 729
И аз имах приключение с един доста мръсен клин от детската площадка-трева, кал и какво ли още не. След пране на дълга програма с бебешки прах още си личаха петната, но после го накиснах със Skip и стана като нов.

# 472
  • Мнения: 5 209
Гес, от обяснеието ти за фотоизбелителите се обърках - оптични и фотоизбелители различни ли са? Май ги приемах за синоними и бях сигурна, че е въпрос на оптическа промяна, а не на действителна такава, когато някои цветове изсветляват при пране с такива препарати.
Различни са. Оптичен избелител е багрило, което прави цветовете да изглеждат по-ярки, т.е. оптическа илюзия, покрива жълтия оттенък и прави бялото да изглежда по-бяло и искрящо. За фотоизбелителя писах вече, както и кои продукти го съдържат.
Тайд и Бонукс също съдържат фотоизбелител, но те са със затихващи функции – Тайд изчезна, а на Бонукс му предстои евентуално реформулиране от новия производител, ако въобще Dalli се занимават с него.
Оптичните избелители винаги се изписват върху опаковката, докато фотоизбелителите – не.

# 473
  • Мнения: X
Здравейте, извинявам се ако повтарям питането си, но тук казвате, че освен перилния препарат, за доброто изпиране има значение и дължината на програмата за пране. Колко са дълги вашите програми за пране на които перете, за да разбера аз къде съм.

# 474
  • Мнения: 68 994
Памук, бяло, бельо...поне два часа, два часа и половина.

# 475
  • Мнения: 21 282

Това дали ще е добро ?

# 476
  • Мнения: X
Памук, бяло, бельо...поне два часа, два часа и половина.
Благодаря, ама това е дължината на цялата програма заедно с плакненето или само перилния цикъл?

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Заедно с плакненето,освен ако не искаш 4 то,5 то и т.н. брой плакнения.

# 478
  • Мнения: X
Как да познам дали във водата ми има хлор?Тези бели мехурчета и белия временен цвят на водата не са хлор,а мини въздушни мехурчета от помпите.
Този тест с парчето плат много ми хареса,обаче забелязах посивяване на самия плат.Нищо не би ме накарало да купя Савекс Grinning

# 479
  • Мнения: 5 209
Не, просто светлината е друга и явно апаратът не е много добър. Парчето плат беше леко пожълтяло от стоенето, а сега не е.

Общи условия

Активация на акаунт